Medikal

Saç Simülasyonu Fiyatları 2022 Zararlı Mı, Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu fiyatları ne kadar, nerede yapmak daha kesin sonuçlar verir ve benzeri sorular sıklıkla merak ediliyor. Eğer siz de saç simülasyonu ve fiyatları hakkında detayları merak ediyorsanız o halde en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü içeriğimizin devamında saç simülasyonu hakkında merak edebileceğiniz tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Saç simülasyonu fiyatları
Saç simülasyonu fiyatları

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonu fiyatları nereden yaptıracağınıza göre farklılık gösteriyor. Ancak fiyatların geçen yıla oranla bu yıl artış gösterdiğini söylemek mümkündür. Özellikle de son dönemde popülerlik kazanan saç simülasyonlarını yapan birden fazla yer bulunuyor. Genel olarak 20221 fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

  • Saç Simülasyonu Fiyatları 2022: 1500 TL-6000 TL

Saç simülasyonu fiyatları oldukça değişkendir. Kozmetik estetik alana giren bu işlem cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle alanında tam profesyonel kişiler tarafından uygulanması halinde kalıcılık süresi de daha fazladır.

Saç simülasyonu öncesi sonrası
Saç simülasyonu öncesi sonrası

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu en sık tercihe dilen kozmetik işlemler arasında yer alıyor. Ancak genel olarak saç ekimi işlemleri ile sıkça karıştırılıyor. Bu işlem kesinlikle bir saç ekimi işlemi değildir. Sürekli kalıcılığı olmayan ancak en az 3 yıl boyunca kalıcılık gösteren bir işlemdir. Kellik durumu yaşayan kişilerin sıkça başvurduğu bu işlem en sık da İstanbul’da yaygındır.

Çünkü alanında isim yapan doktorların geneli İstanbul merkezli hizmet veriyor. Serkan Bozkurt bu alanda en iyi isim yapan kişidir. Bu nedenle de Serkan Bozkurt saç simülasyonu fiyatı diğer yerlere oranla biraz daha pahalıdır.

İlginizi çekebilir: saç mezoterapisi fiyatı nedir?

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu işlemlerinde temel hedef kişinin doğal görünümlü bir saça sahip olmasını sağlamaktır.  İşlemde kişine saç efekti verilir. Dövme cihazlarına benzeyen özel bir cihaz yardımı ile yapılır. Ağrısız bir işlemdir.  Bu özel cihazların ucu sterildir.

Çünkü kişiye özel iğneler kullanılarak işlem yapılıyor. Alanında uzman tarafından yapılması halinde istenen sonuçlar elde ediliyor. İşlem sonrası kalıcılık süresi de yine işlemi yapan uzmanın yetkinliği ile doğrudan ilişkilidir. İşlem boyunca ilgili özel cihaz aracılığı ile saç simülasyon boyası kafa derisine enjekte edilir. Böylece saç efekti verilerek doğal bir görünüm kazandırılır.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Kalıcı?

Saç simülasyonu işlemlerinin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiyor. Ayrıca işlemi uygulayan kişinin profesyonelliğine bağlı olarak da kalıcılık süresi değişebilir. Nitekim genel olarak saç simülasyonu işlemlerinin kalıcılık süresi 3 yıl kadardır.

Saç Simülasyonu Kaç Seans?

Saç simülasyonu işlemleri tek seferde uygulanmaz. Genel olarak 2 ile 4 seans kadar sürer. Ayrıca her seans arasında ise en az 10-20 gün olur. Her seansın ne kadar süreceği ise işleme göre değişiyor. Nitekim genel olarak seanslar 30 dakika ile 3 saat aralığında değişkenlik göstermektedir.

Saç Simülasyonu Zararları Nelerdir?

Saç simülasyonu saç efektidir. Bu noktada dövme cihazları ve özel bir boya kullanılarak yapılıyor. Bu nedenle de saçların dökülmesinden sonra kötü bir görüntü açığa çıkabilir. Bunun yanı sıra işlem sırasında anestezi uygulaması yapılmadığı için biraz ağrı hissedilebilir.

Saç Simülasyonu Kimlere Yapılmaz?

Saç simülasyonu öncesinde uygulama yapılacak hastalara bir dizi tetkikler yapılarak işlem için uygunluğu test edilir. Genel olarak saç derisine bakılır. Saç pigmentasyonu uygunluğu olmayan, saç derisinde akne ve yaralar olan, psoriasis hastalığı olan kişilere uygulama yapılamaz.. Aksi halde yapılan uygulamadan istenen verimli sonuç alınamaz.

Saç Simülasyonu Ne Zaman Yıkanır?

Saç simülasyon işlemlerinden sonra su ile temas edilmemelidir. İşlemden birkaç gün geçtikten sonra ise kimyasal ürün kullanmamak şartıyla saçlar yıkanabilir. Seanslar tamamen bitmeden kesinlikle kimyasal ürün içerikli şampuan ve benzeri şeylerin kullanılmadan yıkanması tavsiye edilir.

Saç Simülasyonu Yaptırmak Günah Mı?

Saç simülasyonu işlemleri dövme ile benzerlik gösterir. Nitekim kalıcı olmadığı için günah olmayıp caiz kabul edilen bir işlemdir. Deriye işleyen boyaya rağmen deri nefes alabilir ve su geçirir haldedir. Bu da işlemin caiz olmasını sağlıyor.

Saç Simülasyonu Abdesti Bozar Mı?

Saç simülasyon işlemlerinde boya uygulaması yapılsa da deriye su nüfuz ediyor. Bu nedenle de abdesti bozması ya da abdestin kabul olmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Dövme makinesine benzer bir cihazla uygulansa bile kalıcılığı olmadığı için deri su geçirir ve abdest bozulmaz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu