EkonomiTeknoloji

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Bu yazıda Instagram’dan para kazanmak isteyen kişiler için Instagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunu cevaplayacağız. Eğer Instagram ile para kazanmak istiyor ancak kaç takipçi gerektiğini ve nasıl para kazanılacağını bilmiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır, Kaç Takipçi Gerekir?

Çağımızda insanların kullandığı birçok platform bulunuyor. Ancak aylık kullanım sayılarına baktığımızda insanların sosyal medyaya daha çok önem verdiğini görüyoruz. Bu sosyal medya platformları içerisinde ise Instagram hızla gelişen ve aktif kullanıcı sayısı en çok olan sosyal medya platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Instagramda Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Instagram platformunun kullanılma amacı insanların fotoğraf ve videolar paylaşarak birbirleri ile etkileşime geçebilmesidir. Ancak aylık 1 milyardan fazla kullanıcı etkinliğine sahip olması Instagram platformunun farklı amaçlarla kullanılmasına neden olmuştur.

Bu kullanım amaçlarından biri de Instagramdan para kazanma ve gelir elde etmedir. Hal böyle olunca birçok kişi bu sosyal medya platformunda para kazanabilmek için kaç takipçiye ihtiyaçlarının olduğunu ve nasıl para kazanabileceklerini merak ediyor.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Instagram’da para kazanabilmek için takipçi sayısı neredeyse hiç önemli değildir. Instagram platformu etkileşime diğer unsurlardan daha çok önem verdiği için birçok Instagram kullanıcısının para kazanabilmesi mümkündür.

Ancak Instagramdan daha fazla para kazanmak için takipçi sayısının fazla miktarlarda olması gerektiğini söyleyebiliriz. Gelin fenomen Instagram kullanıcılarının kazandığı miktarlar ve takipçi sayıları üzerinden örnekler vererek bu durumu açıklayalım.

Instagramda Kaç Tane Takipçiden Sonra Para Kazanılır
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Çağrı Taner ülkemizde en çok tanınan Instagram fenomenlerinin başında geliyor. Kendi hesabında 16 milyondan fazla takipçisi olan Çağrı Taner diğer alt hesapları ile birlikte Instagram Türkiye kitlesinin önemli bir bölümünü elinde bulunduruyor.

Çağrı Taner bu geniş kitlesiyle birlikte iş birliği, Instagram hesabı tanıtımı ve çekiliş sponsorluğu gibi hizmetlerle aylık birkaç yüz bin TL kazanabiliyor. Öyle ki Çağrı Taner’in yalnızca reklam ücretlerinden bile yola çıktığımızda günde 1 reklam alacak olsa dahi alık en az 50 bin TL gelirinin olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram platformundaki fenomenlerden biri de Aykut Elmas’tır. Aykut Elmas yaklaşık 7 milyon kişilik Türk kitlesiyle birlikte aylık 1 ila 2 reklam paylaşarak yüz bin TL’ye kadar kazanabiliyor. Sayfasında yalnızca ünlü markaların reklamını yapan Aykut Elmas oldukça seçici olmasına rağmen Instagram ile güzel para kazanıyor diyebiliriz.

Gelin bir de küçük sayfalardan örnek verelim. Şu an Instagram genelinde ortalama 50 bin ila 300 bin takipçi sayısında kitlesi olan binlerce sayfa bulunuyor. Bu sayfalar diğer sayfaları tanıtarak ve iş birliği yaparak aylık 1.000 TL ila 10.000 TL arasında gelir elde edebiliyor.

Yani kısaca Instagram’da para kazanabilmek için etkileşimi yüksek olan bir sayfanızın olması yeterlidir. Fakat kazanacağınız miktarı belirleyen unsur takipçi sayınızdır. Yüksek miktarlarda takipçi sayısına sahip olmak bir o kadar çok para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Gelin Instagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunun cevabını ve diğer para kazanma yöntemlerini inceleyelim.

Instagram’da Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir

Instagram platformunda yüksek miktarda takipçiye sahip olan kişilerin en çok sorduğu soruların başında Instagram’dan nasıl para kazanılır sorusu yer almakta. Gelin Instagram kullanıcılarının bu sorusuna örnekler vererek cevap verelim. Instagram ile para kazanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

Instagram Reklam İle Para Kazanma

Instagram’da geçmişi en eski olan ve bir o kadar para kazandırabilen yöntem budur. Instagramda küçük sayfa sahipleri sayfalarını büyütmek için büyük sayfalara reklam vermekte ve o şekilde sayfalarına takipçi kazandırmak istemekte.

Bu noktada hesabının takipçi sayısını arttıran kişiler bu kişilerin reklamlarını ücretli olarak paylaşmakta ve para kazanabilmekte. Instagramda hikâye + post, yalnızca hikâye ya da yalnızca post paylaşarak güzel paralar kazanılabilir.

En düşük ücretlerden bahsedecek olursak ortalama 50 bin takipçisi olan ve etkileşimi orta düzeylerde olan bir hesap hikâye reklamları için ortalama 50 TL, post gönderileri için ortalama 100 TL ücret istemekte. Eğer sayfanızın takipçi sayısı bu kadar yüksekse ve etkileşiminiz güzel ise kısa süreler içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: yazılımcı maaşları ne kadar

Instagramda Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanabilirsiniz
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır

Instagram Çekiliş Sponsorluğu İle Para Kazanma

Instagram ile para kazanabilmenin bir diğer yolu da çekiliş sponsorluğu yapmaktır. Bu para kazanma yönteminde Instagram sayfaları çeşitli sayfalar ile anlaşır ve onlardan aldıkları hediyeleri çekiliş yolu ile takipçilerine hediye eder.

Bu sırada da çekiliş yapan sayfa sahipleri reklam ücreti alır ve para kazanabilir. Bazı kişiler yüksek takipçi ve etkileşimden faydalanmak adına Instagram hesaplarını çekiliş sayfasına çevirmekte ve güzel paralar kazanabilmekte. Çekiliş yaparak güzel para kazanabilmek istiyorsanız en az 250 bin kadar takipçinizin olması yeterlidir.

Instagram İş Birliği Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma:

Instagram ile son yıllarda ortaya çıkan bir diğer para kazanma yöntemi iş birliği yapmaktır. Özellikle son 2 yıldan beri birçok sosyal medya fenomeni bu para kazanma yöntemini tercih etmeye başlamış ve güzel paralar kazanmıştır.

Bu para kazanma yönteminde Trendyol gibi büyük markalar ile anlaşma yaparak ve iş birliğine giderek para kazanabilirsiniz. Bunun için Instagram hesabınızın yüksek takipçi sayısına ve etkileşime sahip olması yeterlidir. Daha sonraki süreçte hikâye kaydırma ve biyografiye link ekleme özelliklerini kullanarak ürün başına ya da görüntüleme başına para kazanabilirsiniz.

Instagram Ürün ve Hizmet Satarak Para Kazanma:

Instagram ile para kazanma yolları içerisinde en çok bilinen ve uygulayanı en çok olan para kazanma yöntemi budur. Bu para kazanma yönteminde stoklu veya stoksuz bir şekilde ürün satarak, dijital hizmetlerinizi satarak ya da lisans gibi elle tutulmayan ancak değeri yüksek olan ürünler satarak para kazanabilirsiniz.

Bu yöntemle para kazanabilmek için takipçi sayısından ziyade bir pazarlama stratejisine ve ürüne ihtiyacınız bulunmakta. Daha sonraki süreçte takipçi sayınızı arttırarak para kazanabilirsiniz.

Instagram Rozet İle Para Kazanma

Instagram birkaç ay önce canlı yayın rozet uygulamalarını pilot uygulama olarak yürürlüğe geçirdi. Henüz yeni olan ve deneme aşamasında olan bu para kazanma yöntemi sayesinde takipçilerinizin etkileşiminden faydalanarak para kazanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: bilgisayar programcılığı maaş ne kadar?

İlginizi çekebilir: Müge Anlı ne kadar kazanıyor

Instagram’dan Nasıl Fazla Para Kazanılır?

Instagramdan para kazanmaya başlayan kişiler bir sonraki aşamada kazandıkları paraları nasıl arttırabilecekleri yönünde sorular yöneltmeye başlıyor. Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Instagram sayfanızın takipçi sayısını arttırmaya ve etkileşimleri arttırmaya yönelik çalışmalar yapmak Instagram’dan kazanılabilecek parayı arttırmak için yeterlidir.

Gelin bunlar için ne gibi işlemler yapılmalı bir göz atalım. Instagram’da kazanabileceğiniz parayı arttıracak işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Instagram hesaplarınızda kurumsal ve ciddi bir görünüm oluşturmaya çalışın. Mizah gibi eğlenceli sayfalar da duygusal söz paylaşan sayfalar da takipçileri için ilgi çekici bir profil dizaynı yapmalıdır. Bunun için profesyonel bir logo ve iyi düzenlenmiş bir biyografi yeterli olacaktır. Bu şekilde takipçi sayısı artacağı gibi reklam vermek isteyen kişilerde de bir artış yaşanacaktır.
  • Instagram etkileşimini arttırmanın önemli aşamalarından biri hashtag kullanımıdır. Sayfanızın türüne göre hashtagler kullanmanız sayfanızdaki etkileşimin artması için önemli bir ölçüttür. Örneğin yemek tarifleri paylaşan bir sayfanız varsa #yemek #yemektarifleri #tarif şeklinde hashtagler kullanmanız etkili olacaktır.
  • Instagram’da etkileşimi arttırmanın bir diğer yolu düzenli gönderi paylaşımıdır. Düzenli olarak gönderi, video ve Reels videosu paylaşmanız etkileşimlerde gözle görülür bir artışa neden olacaktır. Bu esnada hikayeler ile bu gönderileri desteklemek ekstra etkileşim sağlayabilir.
  • Instagram’da etkileşimi arttırmaya yönelik bir diğer yöntem ise sayfada özgün ve dikkat çekici gönderiler paylaşmaktır. Özellikle sayfanızı takip etmeyen kişiler sizin özgün ve dikkat çekici gönderiler paylaştığınızı görünce profilinizi ziyaret edecek ve takip edecektir. Bu şekilde etkileşim sayınız ve dolayısıyla kazandığınız para miktarı artacaktır.

Bu yazıda Instagram ile para kazanmak için ne kadar takipçiye ihtiyaç olduğu ve hangi yöntemler ile para kazanılabileceği konularında bilgiler verdik. Eğer Instagram ile para kazanma konusunda merak ettiğiniz başka bir konu varsa bunu yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram Ne Kadar Para Veriyor?

Instagram platformu doğrudan kullanıcılarına para ödemesi yapmaz. Instagramdan para kazanabilmek için kişinin çeşitli stratejiler uygulaması gerekir.

Instagram'da 1m Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Instagram’da 1 milyon takipçisi olan hesaplar etkileşim düzeyine göre aylık 20 bin TL ila 100 bin TL arasında para kazanabilir.

Instagram Para Öder Mi?

Instagram kullanıcılarına doğrudan para ödemesi yapmaz.

Instagram'da Fenomen Olmak İçin Kaç Tane Takipçi Olmalı?

Instagramda fenomen olabilmek ve herkes tarafından tanınabilmek için en az 500 bin civarı takipçinin olması gerekir.

Reels Den Para Kazanılıyor Mu?

Instagram reels videolarından doğrudan para kazanılmaz. Ancak bu videolarda reklam paylaşarak para kazanılabilir.

Instagram Reklam Parası Nasıl Alınır?

Instagram sayfası sahipleri reklam paralarını dilediği ödeme yöntemi ile alabilir.

Instagram'da İş Birliği Nasıl Yapılır?

Instagramda iş birliği yapmak için kurumsal görünümü olan ve fazla miktarda takipçisi olan sayfalar iş birliği ilanı açarak bu işlemi yapabilir.

Instagramda Satış Yapmak İçin Ne Gerekli?

Instagram’da satış yapabilmek için herhangi bir ürün ve hizmete sahip olmak yeterlidir. Bu satışlardan yüksek miktarda para kazanmak isteniyorsa takipçi sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır.

Bu yazımızda Instagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunu tüm detayları ile cevapladık. Yine de aklınıza takılan herhangi bir soruda aşağıdaki yorum kutucuğunu doldurabilirsiniz. Yorumlarınızı tek tıkla bize iletin ve en kısa zaman içerisinde size dönüş yapalım.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu