Medikal

Saç Mezoterapisi Fiyatı

Bu yazımızda saç mezoterapi uygulamaları ile ilgili olarak saç mezoterapisi fiyat bilgisi vereceğiz. Yazımızın devamında saç mezoterapisinin ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Fiyat 2023 Ne Kadar

Günümüzde her alanda gelişmeler yaşanıyor olsa da tıp alanında görülen gelişmeler diğer birçok gelişmeyi geride bırakmış durumda. Özellikle sağlığın korunması ve estetik görünümün sağlanması konusunda birçok gelişme ortaya çıkmıştır. Bu gelişmelerden biri de saç mezoterapisidir.

saç mezoterapisi fiyat
saç mezoterapisi fiyat

Kulağa oldukça yabancı gelse de aslında yapılışını ve etkilerini öğrendiğinizde sizin de bu uygulamayı bildiğinizi fark edeceksiniz. Bu başlık altında saç mezoterapisinin ne olduğu ile ilgili kısa bir bilgi ve bu uygulamaları yapan kişilerin saç mezoterapisini ne kadara yaptığı konusunda bilgi vereceğiz.

Ancak işlem ile ilgili çok daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Saçlar deriyle birlikte dış dünyaya açılan ilk kapıdır. Bu durum dışarıdaki her türlü travmatize sebebin saçlara ve bağlı olduğu saç derisine zarar vermesine neden olmuştur. Kökleri ile birlikte canlı bir yapıya sahip olan saç zamanla cansızlaşmakta ve o eski sağlığını kaybetmektedir.

Bu da beraberinde saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamamasından tutun da saç dökülmesi gibi problemlere kadar birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Ancak yeni bir teknoloji olan saç mezoterapisi ile bu durumu bir nebze de ortadan kaldırmak mümkündür.

Öyle ki mezoterapi uygulamasında doğru tekniklerin uygulandığı kişilerde işlem yapılan saçların daha sağlıklı bir görünüme sahip olduğu ve saç dökülmesinin azaldığı görülmüştür. Aslına bakarsak saç mezoterapisi bir tür tedavi yöntemidir. Bu tedavide amaç saç köklerine saçın ihtiyaç duyduğu bileşenleri enjekte etmektir.

saç mezoterapisi fiyat ne kadar
saç mezoterapisi fiyat ne kadar

Deriye enjekte edilen bileşenler zamanla saçın beslenmesine ve eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Saç mezoterapisinin ne olduğu konusunda kısaca bilgi verdiğimize göre saç mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi verebiliriz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki saç mezoterapisi ile ilgili net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. İşlemin yapılacağı kliniğin konumu, klinik doktorunun tecrübesi, işlemin uygulanma yöntemi ve kullanılan bileşenlerin içeriği gibi birçok faktöre bu tedavi yönteminin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Lakin ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse seans başı 250-600 $ arasında bir maliyetin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada maliyet tamamen kişinin kaç seans mezoterapi yaptıracağına bağlıdır. Uzmanlar farklı periyotlarla (bu periyotları ilerleyen başlıklarda vereceğiz) toplam 10 seansın yaptırılmasını önermektedir.

Bu da çok maliyetli bir tablo çıkarmaktadır.

İlginizi çekebilir: Masseter botoksu fiyatları ne kadar oldu, nasıl yapılır, nerede yaptırılır?

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır? 

Saç mezoterapisi ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de bu işlemin nasıl yaptırıldığıdır. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki saç köklerine yapılan bu işlem teknik beceri gerektiren ve klinik ortamında yapılması gereken bir işlemdir.

Yani bu uygulamayı yaptırmak istiyorsanız saç mezoterapisi yapmakta uzmanlaşan ve Sağlık Bakanlığı onaylı olan kliniklerde yapan bir doktora yaptırmalısınız.

Saç Mezoterapisi Yaptıran Kişileri Neler Bekliyor?

İşlem öncesinde hekim birtakım hazırlıklar yapacaktır. Bu hazırlıklarda vitamin ve mineraller başta olmak üzere birçok bileşen hazırlanır ve enjektör içerisinde karışım yapılır. Bu bileşenlerin ne olduğu ve saçlarınıza ne gibi etki göstereceği şu şekildedir;

 • Bakır: Saçın güçlenmesini sağlar.
 • Çinko: Saçın güçlenmesini sağlar.
 • Hyaluronik Asit: Saçların daha hızlı büyümesini sağlar.
 • Aminoasitler: Saçların bileşenleri olup keratin oluşumunu sağlar.
 • Koenzim faktörü: Saçların yapısını iyileştirir.
 • Diğer faktörler: Kan akımı ve yoğunlaştırma gibi etkilere sahiptir.

Hekim işlem öncesinde bu karışımları hazırladıktan sonra işleme başlanabilir. Hekim tedavi sürecinde uygulamaya özel bir tabanca ve beraberindeki aletler ile derinin altından girerek saç derisinin çeşitli noktalarına bu karışımları enjekte eder. Oldukça kısa süren bu işlem sonrasında kişi günlük yaşamına devam edebilir.

Bu tedavi yöntemi çok fazla yan etkiye sahip olmasa da tedavi uygulanan kişi kulaklarını ve ensesini rahatsız eden bir his yaşar. Fakat bu durum kalıcı olmayıp kısa süre içerisinde geçecektir.

Saç mezoterapisi etkili olan bir yöntem olduğu için birçok kişi bu işlemi yaptırmak istemektedir. Ancak bu noktada işlemin kimler için uygun olduğunu birçok kişi bilmemektedir. Saç mezoterapisi uygulanması gereken kişiler şu şekilde sıralanabilir;

 • Saç dökülmesi
 • Yap bezlerinin yapısının bozulması
 • Kepek oluşumu
 • Saç derisinde kuruma
 • Saçlarda kırılma
 • Saç hacminde azalma

Uzmanla özellikle saç dökülmesi yaşayan kişilerin bu işlemi mutlaka yaptırması gerektiğini ifade etmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. O da saç ektiren kişilerin saç ekimi sonrası bu işlemi hemen yaptırmamalarıdır.

Eğer kişi saç ekimi seanslarını tamamladıysa ve üstünden zaman geçtiyse bu işlemi yaptırabilir. İşlemin seansları ve periyotları da şu şekildedir;

 • ayda her hafta 1 seans, toplam 4 seans
 • ayda iki haftada bir 1 seans, toplam 2 seans
 • ayda tek seans
 • ayda tek seans
 • ayda tek seans
 • ayda tek ve son seans

Bu sitede yer alan diğer içeriklerde olduğu gibi bu yazıdaki bilgiler de alanında uzman kişiler tarafından edinilen bilgileri içermektedir. Eğer yazıda içermeyen farklı bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıya yorum olarak belirtebilirsiniz.

Saç Mezoterapi Ne Kadar Kalıcı?

Saç mezoterapisi kişi saç sağlığına dikkat ettiği sürece etkisini göstermeye devam eder.

PRP Fiyatları Ne Kadar?

PRP fiyatları ortalama 500 ila 1000 TL arasındadır.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Saç mezoterapisi işlemden 6 ay sonra etkilerini göstermeye başlar.

Saç PRP'Si Kaç Seansta Etkisini Gösterir

Saç PRP’si işlemden birkaç ay sonra etkilerini göstermeye başlar.

PRP Ağrı Yapar Mi?

PRP işlemi ağrı kesici ile geçebilen ve kişinin genel durumunu etkilemeyen ağrılara neden olabilir.

Saç Mezoterapi Kaç Günde Bir Yapılır?

Saç mezoterapisi haftalık ve aylık seanslar ile yapılır.

Son olarak, Doç. Dr. İbrahim Aşkar tarafından hazırlanan bilgilendirme videosunu aşağıya bırakıyoruz, keyifli izlemeler.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu