Fiyatlar

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları

Yavru Sibirya kurdu sahiplenmek isteyenler için fiyat ve cins özellikleriyle ilgili tüm bilgiler sayfamızda!

Bu yazımızda sizlere herkes tarafından oldukça sevilen ve farklı göz renkleriyle dikkatleri üzerine çeken Sibirya kurtlarından bahsedeceğiz. Evinde Sibirya kurdu beslemek isteyenler için hayvanın karakteristik özellikleri hakkında bilgi vererek nasıl beslenmesi gerektiği konusunda ayrıntılı ipuçları veriyor olacağız. Son olarak  Sibirya kurdu yavru fiyatlarından bahsederek makalemizi sonlandıracağız.

Sibirya Kurdu Özellikleri

Ülkemizde evcil hayvan besleyen kişi sayısı bir hayli fazladır. Özellikle cins köpeklere olan ilgi ise bir hayli fazladır. Bunun yanında Sibirya kurdu diğer köpeklere nazaran çok daha fazla tercih ediliyor. Sibirya kurduna olan talebin fazla olmasında ise uzun süre bakılabilmesi ve görünüş itibariyle oldukça ilgi çekici olması geliyor. Hal böyle olunca ülkemize uyum sağlamayı başarmış olan Sibirya kurdunu oldukça fazla insanın beslediğini görüyoruz.

yavru sibirya kurdu fiyatları
yavru sibirya kurdu fiyatları

Beyaz ve alacalı renkleri bulunan Sibirya kurdunun neredeyse her rengi seviliyor. Bakımının zahmetli olmaması, çok fazla havlamaması ve Sibirya kurdu karakteri bu seçimde belirleyici rol oynuyor. Peki, Sibirya kurdu özellikleri nasıldır? Gelin şimdi birlikte dünyanın en sadık köpekleri olarak da bilinen Sibirya kurdunun özelliklerine bir göz atalım;

Sibirya Kurdu Karakter Özellikleri

 • Sibirya kurdu husky olarak da biliniyor.
 • Rusya’nın Sibirya bölgesinden gelmesi sebebiyle ülkemizde bu isimle anılıyor
 • İki katmanlı tüy yapısı Sibirya kurduna eşsiz bir görünüm kazandırıyor.
 • Gözleri badem biçimli ve genellikle mavi oluyor
 • Her iki gözü de farklı renkte olan Sibirya kurtları oldukça fazla
 • Bu ırk Rusya koşullarına uygun olarak – 60 dereceye kadar dayanabiliyor
 • Kuyruk yapıları tıpkı bir tilki kuyruğuna benziyor
 • Sibirya kurtları oyunu seviyor ve oldukça arkadaş canlısı olarak biliniyor.
 • Neredeyse hiç havlamıyorlar
 • Yalnızlığı seviyor bazı dönemlerde tek başına başına dolaşma eğilimine giriyor
 • Boyutları ortalama 60 cm oluyor

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları

Görüldüğü üzere Sibirya kurdu oldukça özel niteliklerle donatılmış olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında fiziksel kafa ve burun yapısı olarak Alman kurduna benzese karakter özellikleri olarak ondan ayrılıyor. Sahibine sürekli sevgi dolu yaklaşan ve görüntüsünün aksine gayet uysal olan Sibirya kurdu fiyatları ne kadar sorusuna da cevap verecek olursak fiyatları 1500 TL’den başlayarak rengine ve yaşına göre 6000 TL arasında değişmektedir. Yavru fiyatların ise rengine göre ortalama 4000 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Sibirya kurdu yavru olarak alındığında sahibinin yetiştirme tarzına göre de karakteri şekilleniyor. Tabi ki belli başlı özelliklerini değiştirmek mümkün değil ancak oyun oynamaya meyillenmesi ya da tuvalet eğitimi güzel verilirse köpek aldığı eğitimi harfiyen yerine getiriyor. Beslemek isteyenlerin akıllarını karıştıran evde Sibirya kurdu beslenir mi sorusu da aslında bu sayede evet olarak karşımıza çıkıyor.

Sibirya kurdu yavru fiyatları
Sibirya kurdu yavru fiyatları

Sibirya Kurdu Nasıl Beslenir?

Sibirya kurdu yavruyken ne yemeye alışırsa büyüdüğünde de o şekilde beslenmek isteyen bir hayvandır. Bu yüzden başlangıçta köpeğinize kuzu etli mamalar, kemik ya da sosis verebilirsiniz. Ancak çiğ et vermenizi kesinlikle önermiyoruz. Bu köpeğinizi hem hırçınlaştıracak hem de midesinde parazit oluşmasına neden olacaktır. Onun yerine eti hafifçe haşlayarak vermeniz köpeğiniz için en iyisi olacaktır.

Bu yazımızda sizlere en sık tercih edilen evcil hayvanlardan biri olan Sibirya kurdu hakkında bilgi verdik. Beslenme şartlarını sağladığınızda ve ona gereken ilgiyi gösterdiğinizde köpeğinizin size olan sevgisini hissedeceksiniz. Sibirya kurdu yavru fiyatları dikkate alındığında gayet makul seviyelerde seyretmesi de ona olan talebi artıyor. Siz de kendinize bir arkadaş, yoldaş ve dost arıyorsanız yavru Sibirya kurdu oldukça güzel bir tercih olarak öne çıkıyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu