Asgari ÜcretKamu Maaşları

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatar 2022

İŞKUR maaşları ne zaman yatar, İŞKUR eğitim programları kapsamında işe giren ne kadar maaş alır, İŞKUR maaşları kimlere verilir? İŞKUR’dan maaş alacaklar için birçok önemli bilgiyi bu içeriğimizde derledik.

İŞKUR Maaşları Nedir?

İŞKUR tarafından zaman zaman işbaşı eğitim programı düzenleniyor. Özellikle bilişim ve imalat sektörlerindeki çalışanlar için bu program çok önemli bir yere sahip oluyor.

İŞKUR tarafından yapılan bu eğitim programları kapsamında özellikle meslek edinmek isteyen gençlere İŞKUR maaşı yatırılıyor.

İŞKUR tarafından verilen bu maaşlar zaman zaman İŞKUR işsizlik maaşı ile karıştırılabiliyor. Ancak bu maaşların işsizlik ödeneğine göre yapılan ödemelerle hiçbir ilgisi yoktur. Bu maaşlar İŞKUR eğitim programı kapsamında işe giren gençler için veriliyor.

İŞKUR maaşları ne zaman yatar
İŞKUR maaşları ne zaman yatar

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatar?

İŞKUR eğitim programına katılan gençler hak ediş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde maaşlarını alabiliyorlar. Bu ödemeler genellikle ayın ilk haftalarında PTT aracılığı ile hesaplara yatırılıyor.

İŞKUR eğitim programları aracılığı ile verilen ödemeler Türkiye Cumhuriyeti’nin en çok yatırım yaptığı programlar arasında yer alıyor. İşe girenlerin maaşı hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Çalışanların İŞKUR maaşları ne zaman yatıyor
Çalışanların İŞKUR maaşları ne zaman yatıyor

İŞKUR Maaşları Ne Kadar?

İŞKUR eğitim programı aracılığı ile farklı statülerde maaş ödemesi yapılıyor. Bu maaşların türleri ve tutarları şu şekildedir;

  • İş arayanlara verilen günlük mesai ücreti: 108,68 TL
  • Öğrencilere verilen günlük mesai ücreti: 81,51 TL
  • İşsizlik ödeneği için verilen günlük ücret: 54,34 TL

İŞKUR aracılığı ile bu eğitim programlarından maaş almak için günde en az 5 ve en fazla 8 saat mesai yapılabiliyor. Hafta ise en fazla 6 gün ve 45 saat mesai yapılabiliyor.

İŞKUR tarafından verilen maaşları almak için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Emekli olmamak
  • İŞKUR kaydının olması ve işbaşı eğitim programlarına katılmak
  • Son 30 gün içinde sigorta priminin yatırılmamış olması
  • 15 ila 29 yaş aralığında olmak
  • İşveren ile akrabalık ilişkisinin olmaması

İŞKUR eğitim programı kapsamında verilen maaşlar bilişim ve imalat sektöründe çalışan kişiler için 6 ay boyunca ödenir. Diğer sektörlerde çalışan kişilere ise en fazla 3 ay ödeme yapılır.

İŞKUR maaşları ne zaman yatar konulu içeriğimizin sonuna geldik. Eğer işsizlik için verilen İŞKUR maaşlar ne zaman yatar diye merak ediyorsanız diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Son olarak, İŞKUR’dan maaş alıyor ve hesabınıza henüz yansımadıysa, aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

İŞKUR’dan işe giren ne kadar maaş alıyor 2021?

İŞKUR aracılığı ile işe girenler günlük en az 54 TL en fazla 108 TL maaş alır.

Halkbank İŞKUR maaşları ne zaman yatıyor?

Halkbank İŞKUR maaşları ayın ilk 5 günü içerisinde hesaplara yatar.

İŞKUR'dan işe girenler maaşı nereden alınır?

İŞKUR’dan işe girenlerin maaşı PTT’den alınır.

İŞKUR ile işe başlayanlar ne kadar maaş alır?

İŞKUR ile işe başlayanlar çalışma süresine göre en az 2 bin TL kadar maaş alır. Çalışma süresine göre bu rakam 2 bin 600 TL’ye kadar çıkabiliyor.

İlginizi çekebilir: İŞKUR’dan işe girenlere maaş ne kadar verilir?

İlginizi çekebilir: İŞKUR kayıt yenileme nasıl yapılır?

İlginizi çekebilir: İŞKUR TYP başvuruları ne zaman?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu