Müzik Öğretmeni Maaşı 2021, Devlette, Özelde

Müzik öğretmeni maaşı ne kadar? Nasıl müzik öğretmeni olunur? Müzik öğretmeni ile ilgili bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Müzik Öğretmeni Maaşı 2021

Müzik öğretmeni maaşı, 3.500 TL ile 6.000 TL arasında değişiyor. Öğretmenin görev yaptığı okulun devlet okulu mu, yoksa özel okul mu olduğu bu noktada etkili oluyor. Devlet okulunda görev yapan öğretmenler 4.500 TL ile 5.500 TL arasında maaş alıyor. Özel okullardaki öğretmenler için ise belli bir standart bulunmuyor.

Devlet okulunda görev yapan müzik öğretmenlerinin maaşları özellikle kıdem ve dereceye göre değişiyor. Görev yapılan yıl ile birlikte öğretmenlerin kıdemi artar ve buna bağlı olarak maaşları yükseliyor. Ayrıca medeni hal, çocuk sayısı ve eğitim seviyesi gibi farklı unsurlar da maaşları etkiliyor.

Müzik Öğretmeni Maaşı
Müzik Öğretmeni Maaşı

Özel okullarda görev yapan öğretmenlerin maaşlarında ise belli bir standart bulunmuyor. Yeni mezun bir müzik öğretmeni asgari ücret veya bunun biraz üzerinde maaş alabiliyor. Özel okul müzik öğretmeni maaşları için deneyim ve özel okulun maaş politikası önemlidir. Deneyimli öğretmenler kaliteli bir okulda görev yaptıklarında 6.000 TL üzerinde maaş alabiliyorlar.

Devlette Müzik Öğretmeni Maaşı 2021

Devlette müzik öğretmeni maaşı 4.500 TL ile 5.500 TL arasındadır. Medeni hal, BES kesintisi, kıdem, derece aile ve çocuk yardımı gibi unsurlar bu değişimin temel nedenidir. Bekar ve mesleğe yeni başlayan bir öğretmen yaklaşık 4.500 TL maaş alıyor. Buna karşın evli, eşi çalışmayan ve çocukları olan deneyimli bir öğretmen ise 6.000 TL’den fazla maaş alabilir.

Kıdem ve dereceye göre müzik öğretmeni maaşları genel olarak şu şekildedir;

Derece / Kıdem Maaş
9/1 4.590 TL
8/1 4.680 TL
7/1 4.800 TL
5/1 4.895 TL
4/1 5.050 TL
2/1 5.300 TL
1/1 5.400 TL
1/4 5.450 TL

 

Burada yer alan maaşlar ortalama ve bekar öğretmenler için geçerli olan maaşlardır. Yabancı dil, medeni hal ve çocuk sayısına bağlı olarak maaşları değişebiliyor. Ayrıca öğretmen yıllar önce yapılan uzman öğretmenlik sınavı ile uzmanlık unvanı almış ise maaşı biraz daha yüksek olacaktır.

Devlette müzik öğretmeni maaşları, her yıl Ocak ve Temmuz ayında zamlanıyor. Peki, son zamlardan sonra müzik öğretmeni maaşları ne kadar oldu? Aslında bu sorunun cevabı 2021 öğretmen maaşları ne kadar sorusunun cevabında gizli.

Devlette öğretmen maaşları üzerinde branşların herhangi bir etkisi bulunmuyor. Yani bir İngilizce öğretmeni ile bir matematik öğretmeni veya bir müzik öğretmeni aynı maaşı alıyor. Belirleyici olan derece, kıdem, medeni hal ve çocuk sayısı gibi unsurlardır. Maaşlar yapılan zam oranları da yine bütün öğretmenler için geçerli oluyor.

Maaş zammı, normalde toplu sözleşme maddelerinde yer alıyor. Yapılan toplu sözleşmede bütün memurlara ne kadar maaş verileceği belirlenir. Memur maaşları da bahsedilen orana göre Ocak ve Temmuz aylarında zamlanır. Ancak enflasyon oranının belirlenen zam oranından yüksek olması durumunda memur maaşları zammı enflasyon oranına göre yapılır. Son dönemlerde enflasyonun yüksek seviyede seyretmesi zam oranlarının enflasyona göre belirlenmesine neden oldu.

Zam oranı, Ocak ve Temmuz aylarından önceki 6 aylık enflasyon verisine göre belirleniyor. Ocak 2021 döneminde, 2020 yılının Aralık ayı enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte son 6 enflasyon oranı da belli oldu. Buna göre Ocak ayında memur maaşlarına % 7.36 oranında zam yapıldı.

Müzik öğretmeni maaşı 2021 Temmuz döneminde ise yine enflasyon oranına göre zamlandı. Açıklanan verilere göre son 6 aylık enflasyon %8,45 olarak gerçekleşti ve Temmuz ayında maaşlar bu oranda zamlandı. Memur maaşlarındaki bu zam haber, haber kanalları ve haber siteleri tarafından son dakika haberi olarak verildi.

Yapılan zamların ardından 2021 yılında maaşlar ortalama %16 civarında artmış oldu. Müzik öğretmeni maaşları ise bu oran sayesinde 600 TL ile 900 TL arasında arttı.

Müzik Öğretmeni Maaşı 2021 Yılında Ne Kadar?

Müzik öğretmeni maaşı 2021 yılında gerek devlette gerekse de kolejlerde görev yapanlar açısından önemli derecede yükseldi. Devlette görev yapan öğretmenler enflasyon oranının yüksek çıkmasıyla birlikte zamlı maaşlar aldılar. Özel okulda görev yapanlar ise asgari ücrete yapılan %21’lik zamla birlikte yüksek maaşlar almaya başladılar.

Devlette görev yapan öğretmenler maaşlarının haricinde bir de ek ders ücreti alıyorlar. Ek ders ücretleri saat başına yaklaşık 20 TL’dir. Ne kadar fazla derse girilirse alınan ek ders ücreti de o kadar fazla oluyor.

Müzik öğretmenleri, haftada 15 saati maaşlarına karşılık olarak girerler. Haftalık olarak 15 saatten fazla girilen her bir ders için ödeme alınır. Örneğin; haftada 25 saat derse giren bir müzik öğretmenin ek derisini hesaplayalım.

25 saatin 15 saati maaş karşılığında girilir. Dolayısıyla haftalık sadece 10 saat ek ders ücreti alınır. Ancak her 10 saate bir 1 saat ekstra ek ders verilir. Bundan dolayı haftalık alınan ek ders saati 12 olur. 12 x 20 = 240 TL. Haftalık 240 TL, aylık (bir ay 4 hafta) ise 960 TL ek ders ücreti yapar. Dolayısıyla haftada 25 saat derse giren öğretmenlerin ek ders ücretleri yaklaşık 1.000 TL seviyesindedir.

Devlette ve özelde Müzik Öğretmeni Maaşı
Devlette ve özelde Müzik Öğretmeni Maaşı, Amerikan

Amerikan Kültür Koleji Müzik Öğretmen Maaşları

Amerikan Kültür Koleji müzik öğretmen maaşları, 3.500 TL ile 6.000 TL arasında değişiyor. Müzik öğretmeni maaşlarını etkileyen birçok unsur bulunuyor. Bilindiği gibi Amerikan Kültür Koleji, ülkemizin farklı kentlerinde faaliyet gösteren bir okuldur. Sadece bu durum dahi maaşların farklı olmasına neden olur.

Özel okullarda öğretmen maaşlarını etkileyen en önemli unsurlar öğretmenin deneyimi ve okulun maaş politikasıdır. Özel okullar, maaş politikalarını faaliyet gösterdikleri kente göre şekillendirirler. Bundan dolayı okulun bulunduğu şehir, hatta bölge çok önemlidir.

Maaşlar üzerindeki bir diğer önemli unsur ise deneyimdir. Bilindiği gibi özel sektördeki bütün alanlarda rekabet gücünün sağlanması için deneyimli personellere ihtiyaç bulunuyor. İşletmeler, en basit işler için dahi deneyimli eleman ararlar. Benzer durum özel okullar için de geçerlidir. Bir öğretmen ne kadar deneyimli ise özel okulların maaş teklifleri de o kadar yüksek olur. Özel okullarda müzik öğretmeni maaşı 2021 yılında en düşük asgari ücret kadardır. Deneyime bağlı olarak maaşlar çok yüksek seviyelerde olabilir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Yazılımcı Maaşları

Yazılımcı Maaşları 2021 Yılında Harika Seviyelerde!

Yazılımcı maaşları ne kadar? Yazılımcı nasıl olunur? Bilgisayar yazılımcıları ne kadar maaş alıyor? Burada yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.