Kamu Maaşları

İŞKUR’dan İşe Girenlere Maaş Ne Kadar Verilir

İŞKUR’dan işe girenler maaş miktarı ne kadar, İŞKUR’da hangi pozisyonlardan alım yapılıyor, İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? Merak ettiğiniz bütün soruların cevapları bu yazımızda!

İŞKUR Nedir? Nasıl İşliyor

İŞKUR devlet denetiminde çalışan bir kurumdur. Türkiye içerisinde ve yurtdışında istihdamı korumak ve aynı zamanda işsizliği önlemek için çalışan bu kurum özel sektörün personel bulmasında önemli bir yere sahiptir.

Özel sektör işletmeleri personel alımı yapmak istediği zaman İŞKUR aracılığı ile ilan açarlar. Yurt içi, yurtdışı, il, ilçe, meslek ve hatta eğitim düzeyine kadar filtreleme yapılan bu iş ilanlarına iş arayan kişiler başvuru yapıyor ve işletme tarafından değerlendirmeler yapılıyor.

İŞKUR özellikle işsizliğin arttığı dönemlerde iş bulmak için hayati bir öneme sahip. İş arayanların yardımına koşan bu kurum sayesinde her yıl on binlerce kişi iş bulabiliyor, işletmeler de ihtiyaçlarını giderebiliyor.

İşkur'dan işe girenlerin maaşları ne kadar
İşkur’dan işe girenlerin maaşları ne kadar

İŞKUR İle Hangi Mesleklere Alım Yapılıyor?

İŞKUR kuruluşu aracılığı işçi arayan kurumlar her türden meslek grubu için ilan açabiliyor. Son zamanlarda bilişim ve imalat sektörlerindeki iş ilanları artış gösterse de İŞKUR’dan pek çok iş ilanına başvuru yapılabiliyor.

İŞKUR kurumu aracılığı ile yapılan iş ilanlarında aranan başlıca meslek gruplarını şu şekilde sıralayabiliriz;

İŞKUR’dan işçi arayan işletmelerin genel olarak aradığı personeller bunlardır. İş arayan kişiler bu ilanlardan kendilerine uygun olanı bulduktan sonra İŞKUR iş başvurusu ekranından başvurularını yapabilirler.

İşsizlik maaşı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz şu içeriğimizi de okuyabilirsiniz: İşsizlik Maaşı Ne Kadar

Yeri gelmişken sizleri bir konu hakkında bilgilendirmek istiyoruz. İŞKUR ile özel sektör pozisyonlarına iş başvuru yaptığınız takdirde işe alınmama ya da işe girdikten sonra işten çıkarılma olasılığı vardır. İş başında yetersiz faaliyet gösterme, iş yerinde kurallara uymama vb. durumlar nedeniyle işletmeler işçilerinin görevlerine son verebilir.

İşkur'dan işe girenlere maaş ne kadar veriliyor
İşkur’dan işe girenlere maaş ne kadar veriliyor

2023‘de İŞKUR’dan İşe Girenler Maaş Miktarı

İŞKUR hakkında sıkça sorulan soruların başında “İŞKUR aracılığı ile işe girenler ne kadar maaş alıyor” sorusu yer alıyor.

İŞKUR aracılığı ile işe giren kişilerin maaşlar farklılık gösterir. Çünkü İŞKUR ile işe girenler özel sektörde göreve başlıyorlar ve işletmelerin verdiği maaşlar birbirinden farklılık gösteriyor.

İŞKUR’dan işe giren kişilere en az 4.253 TL asgari ücret ödemesi yapar. Yani maaşların net olarak yatırıldığı tutar 4.253 TL’den az olamaz. Ancak bu rakam şehirden şehre, kişinin tecrübesine, görev aldığı pozisyona ve işletmeye göre daha fazla da olabiliyor. Yani kısaca İŞKUR tarafından herhangi bir maaş verilmiyor. Ancak zaruri gideri karşılamak amacıyla İŞ KUR aracılığı ile en fazla 6 ay olmak kaydıyla işsizlik maaşı alınabiliyor.

İŞKUR ile işe girmek isteyen kişilerin sıkça yönelttiği sorulardan biri de İŞKUR maaşlar ne zaman yatırılıyor. Bu soruya net bir tarih vermemiz mümkün değil. Çünkü maaşlar işletmelerin belirledikleri tarihlerde hesaplara yatırılıyor.

Ancak İŞKUR eğitim programları kapsamında işe giren gençler hak ediş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde maaşlarını alabiliyorlar. İŞKUR’dan maaş alan gençlerin maaşlarını alıp almadığını öğrenmeleri için sürekli hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor

İşbaşı eğitim programından faydalanmak ve işbaşı eğitim programı hakkında bilgi almak istiyorsanız İŞKUR resmî web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR’dan işe girenler maaş miktarı konulu yazımızın sonuna geldik. İşsizlik maaşları, iş ilanları, özel ve kamu işçi maaşları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız internet sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

”İŞKUR’dan

? ” state=”close”]İŞKUR’dan işe girenler asgari ücret veya üzerinde maaş alıyor.

İŞKUR maaşı nereye yatar?

İŞKUR’dan alınan işsizlik maaşları PTT aracılığı ile alınabilir.

”[year

İŞKUR maaşı ne kadar?” state=”close”]2023 İŞKUR taban maaşları 4.253 TL’dir.

İŞKUR paramı nasıl alırım?

İŞKUR’dan alacağınız maaşları PTT şubeleri aracılığı ile alabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu