KrediOperatörler

Türk Telekom Kredi Başvurusu

Türk Telekom kredi başvurusu nasıl yapılır? Türk Telekom faturalı hatta kredi şartları neler? Türk Telekom kredi konusunda merak ettiğiniz bütün hususları sizler için derledik.

Türk Telekom Kredi Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır

Türk Telekom kredi başvurusu, müşteri hizmetleri veya yetkili bayilerden yapılabilir. Başvuru için kullanıcıların sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Bunlar;

  • Faturalı hat sahibi olma
  • En az 6 aydır faturaları düzenli olarak ödeme
  • Hattın kredi kullanacak kişi üzerine olması
Türk Telekom Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor
Türk Telekom Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor

Burada yer alan şartları sağlayanlar kredi başvurusu yapabilir. Başvuru sonrasında gerçekleştirilecek incelemeye göre kredi talebi kabul edilir veya reddedilir. Eğer kredi talebiniz kabul edilirse kullanmış olduğunu kredinin ödemesi faturanıza yansıtılır. Böylece cep telefonu faturanız ile birlikte kullanmış olduğunu kredinin de taksitlerini ödersiniz.

Günümüzde insanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi talep ediyor. Müşterinin genel durumu, kredi notu ve benzeri özellikleri dikkate alan bankalar, bu talepleri kabul ediyor ve reddediyor. Bankalar, krediler konusunda garantici bir yol izliyor. Kredi talep eden kişilerden gelir belgesi istiyor. Hatta kredi miktarına göre ipotek gösterebilecekleri konut, araç, arsa ve iş yeri gibi varlıkları belgelendirmeleri dahi talep edilebilir. İşte bunlardan dolayı bankadan kredi çekmek çok kolay olmuyor.

Bankalardan kredi çekme imkanı yakalamayanlar için en önemli seçeneklerden birisi hat üzerine kredi çekmektir. Türk Telekom tarafından sağlanan bu imkan sayesinde kolaylıkla kredi kullanılabilir ve acil nakit ihtiyaçları karşılanabilir.

Türk Telekom kredi başvurusu için öncelikle müşteri hizmetleri ile görüşülmelidir. Yapacağınız görüşmede kredi için gerekli şartları taşıyıp taşımadığınız anlayabilirsiniz. Eğer gerekli şartları taşıyorsanız kredi başvurusunu hemen müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi başvurusunda dikkat edilmesi gereken temel husus hattın sizin üzerinize olması ve faturalarınızı düzenli olarak ödemenizdir. Eğer faturalı hat sizin üzerinize değil veya faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemiyorsanız talebiniz kabul edilmeyecektir. Ayrıca faturasız hat sahibiyseniz de kredi başvurusu yapamazsınız.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Veriyor Mu?

Türk Telekom Kredi Veriyor Mu
Türk Telekom Kredi Veriyor Mu

Türk Telekom faturalı hatta kredi çekmek için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz ve talebinizin kabul edilmesi durumunda yetkili bayiye giderek evrakları imzalamanız gerekiyor. Resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi denildiğinde akla ilk olarak bankalar geliyor. Bankalara yapılan kredi başvurusu daha çok kişinin ödeme gücü üzerinden değerlendiriliyor. Bunun için kişinin kredi puanına ve gelir belgesine bakılıyor. Ancak Türk Telekom tarafından sunulan kredi imkanı, kişinin faturalı hat sahibi olması ve faturalarını düzenli olarak ödemesine göre değerlendiriliyor.

Türk Telekom tarafından verilen kredi ile bankaların vermiş olduğu kredilerin birbirine karıştırılmaması gerekiyor. Her iki seçeneğin kendine has özellikleri var. Özellikle Türk Telekom tarafından verilen kredi klasik anlamdaki kredilerden farklıdır. Burada kişilere direkt olarak nakit bir para verilmesi durumu yok. Bunun yerine şirketin cihaz kampanyaları için sağlanan bir kolaylık var.
Evet, Türk Telekom size krediyi sadece ilgili cihaz kampanyalarından yararlanmanız için veriyor. Bunun haricinde bankaların vermiş olduğu gibi bir kredi durumundan söz etmek mümkün değil.

Bilindiği gibi günümüzde cep telefonu fiyatları oldukça yüksek. Normalde cep telefonları kredi kartlarına taksit yaptırılarak alınırdı. Ancak yakın geçmişte yapılan düzenleme ise telefonda kredi kartına taksit imkanı tamamen ortadan kaldırıldı. Böyle olunca telefon almak için operatörünüz üzerinden yapılan kampanyaları takip etmeniz veya peşin alım yapmanız durumu ortaya çıktı. Peşin alacak kadar nakdiniz yoksa Türk Telekom’un cihaz kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Faturalı hat sahipleri yapılan kampanyalarla farklı modeldeki telefonları Türk Telekom kredileri ile alabiliyor. Türk Telekom, müşterilerine nakit para vermiyor. Bunun yerine verdiği krediyi direkt olarak telefonun ücreti için kullanıyor. Sonrasında ise verilen kredinin taksitlerini hat faturasına yansıtıyor. Böylece kullanıcılar, faturalarına ek bir ücret ile son model cihazları alma imkanı yakalıyor. Bu yolla cihaz almanız için başvuru şartlarını sağlamanız gerektiğini unutmayın.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekme

Türk Telekom faturalı hat üzerine kredi çekmek için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz ve şirketin cihaz kampanyalarından yararlanmanız gerekiyor. Bunun haricinde klasik bir banka kredisi kullanır gibi nakit para almanızı sağlayan bir uygulama yok. Evet, Türk Telekom faturalı hat üzerine kredi çekmenize imkan veriyor. Ancak o krediyi sadece cihaz kampanyalarından yararlanmanız şartı ile sağlıyor.

Akıllı telefon almak için geçmişte kredi kartlarından yararlanılıyordu. 12, 24 ve hatta 48 aya kadar yapılan taksitler ile ödeme konusunda insanlar zorlanmıyordu. Ancak taksit imkanının kaldırılmasından sonra taksitle cihaz almak için ya banka kredisi kullanılması ya da operatörlerin cihaz kampanyalarından yararlanılması gerekiyor. İşte bu noktada Türk Telekom’un sunmuş olduğu kredi imkanı dikkat çeken seçeneklerden birisidir.

Türk Telekom, faturalı hat üzerine kredi ile cihaz alımını bütün müşterilerine sağlamıyor. Bu noktada fatura puanı önemli bir unsur. Eğer uzun süredir faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı zamanında ödüyorsanız bu imkandan yararlanabilirsiniz. Ancak yakın zamanda faturalı hata geçtiyseniz veya faturalarınızı düzenli olarak ödemiyorsanız, bu imkandan yararlanamazsınız.

Kredi kartı ile cihaz alamayanlar için sunulan bu imkan, günümüzde cep telefonu almak için yoğun olarak kullanılıyor.

Tekrardan vurgulamak gerekirse Türk Telekom tarafından verilen krediler nakit para olarak elinize geçmez. Bunun yerine aldığınız telefonun ödemesi yapılır. Buradaki hususu dikkate alarak kredi başvurusu yapmanız gerektiğini unutmayın.

Faturalı Hatta Kredi Çıkıyor Mu?

Türk Telekom mobil cihaz almak isteyenler faturalı hatlarının üzerine kredi çekebilir. Ancak çekilen bu kredi, kullanıcıların eline nakit para olarak geçmez. Bunun yerine ilgili kredi, alınan mobil cihazın ödemesi için Türk Telekom tarafından kullanılır. Cep telefonunuz için kullandığınız kredinin taksitleri daha sonra faturalarınıza yansıtılır.

Bilindiği gibi bankaların sunmuş olduğu farklı krediler vardır. Örneğin; konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi. Konut kredisi kullandığınızda banka size nakit para vermez. Bunun yerine aldığınız konutun sahibine ödeme yapar. Türk Telekom kredisinde de benzer bir durum var. Faturalı hatta çıkan kredi, direkt olarak cihaz için ödenir. Dolayısıyla kullanıcıların eline para geçmez.

Türk Telekom kredi, farklı yöntemlerle nakde çevrilebilir. Acil nakit ihtiyacı olan ve bankalardan kredi çekemeyenler farklı yöntemlerle alınan kredileri nakit paraya çeviriyor. Bu noktada kullanılan temel yöntem alınan cep telefonunun direkt olarak satılmasıdır. Böylece elinize telefon değil nakit para geçmiş olur.

Acil nakit ihtiyacı bulunanlar Türk Telekom faturalı hatlarının üzerine kredi çekiyor ve ilgili cihaz kampanyalarından birisinden yararlanıyor. Bu aşamadan sonra ise cihazı teslim alanlar farklı bir telefoncuya cihazlarını satıyorlar. Henüz paketi açılmayan cihaz yüksek bir fiyattan satılabiliyor. Böylece ilgili kişinin eline nakit para geçiyor.

Buradaki yöntem oldukça mantıklı gözükebilir. Ancak maliyet hesabı yapıldığında ilgili kişi için oldukça zararlı bir yöntemdir. Örneğin; piyasa fiyatı 5.000 TL olan telefon taksitli olan bu yöntemle 6.500 TL’ye alınabilir. Aynı telefon farklı bir telefoncuya en fazla 4.000 TL’ye satılabilir. Dolayısıyla 4.000 TL karşılığında 6.500 TL ödenmesi gerekir. Bu ise oldukça mantıksız ve karsız bir yöntemdir. (Buradaki rakamlar ortalamadır ve farklı unsurlara göre değişkenlik gösterebilir.)

Evet, buradaki yöntem her ne kadar mantıksız olsa da çok acil nakit ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilebiliyor.

Türk Telekom kredi konusundaki detaylar bu şekildedir. Bu noktada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Güvenilir olmayan internet siteleri, kişisel bilgilerinizi talep ederek kredi başvurusu alıyor gibi bir izlenim oluşturuyor. Bu noktada dolandırıcılara karşı uyanık olmanız gerekiyor. Nihayetinde Türk Telekom bir finans kuruluşu değil. Klasik anlamdaki bir banka gibi size kredi vermesi ihtimal dahilinde bile değil. Dolayısıyla aksi iddialara inanmamalı ve Türk Telekom bayileri dışındaki noktalara güvenmemelisiniz. Aksi durumda telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Mantıklı Mı?

Türk Telekom faturalı hatta kredi, sizin durumunuza ve maddi gücünüze göre mantıklı olabilir veya olmayabilir. Bu sorunun cevabı kişinin durumuna bağlı olarak değişir.

Türk Telekom tarafından sağlanan krediden yararlanarak cihaz almak normale göre daha maliyetlidir. Örneğin; normalde 15.000 TL olan bir telefon 3 taksitle alınmak istendiğinde 17.000 TL fiyata geliyor. Sadece 3 aylık bir öteleme için dahi telefonların fiyatları ciddi oranda yükselebiliyor. Bunun fiyat yüksekliği yerine peşin alma tercih edilebilir.

Evet, kredi kullanma ve bunu da taksitle ödeme durumunda maliyetler artıyor. Ancak peşin ödeme gücünüz yok ise burada sunulan imkan sizin için avantajlı olabilir. Normalde kredi kartına taksit yapılamaması, taksitli alım imkanını tamamen ortadan kaldırıyor. Ancak Türk Telekom tarafından sunulan bu imkan sayesinde taksitli olarak cep telefonlarını rahat ödeme imkanı ile satın alabilirsiniz.

Türk Telekom tarafından cihaz satışı genel olarak burada bahsedildiği şekilde yapılıyor. Ancak bazen daha farklı kampanyalar da yapılabiliyor. Böyle dönemlerde cihazların kredi ile alınması ciddi anlamda avantajlı olabiliyor. Dolayısıyla Türk Telekom’un kampanyalarının takip edilmesi ve uygun olanlarının tercih edilmesi size önemli avantajlar sağlayabilir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Veriyor Mu?

Türk Telekom faturalı hatta kredi veriyor. Ancak bu krediyi nakit para şeklinde vermiyor. Bunun yerine sunmuş olduğu cihaz kampanyalarından yararlanmanız için veriyor. Size verilen kredi ile kampanyalardaki cihazlardan birisini alabilirsiniz.

Türk Telekom Fatura Puanımı Nasıl Öğrenebilirim?

Türk Telekom fatura puanını öğrenmek için T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazarak 1122’ye yollamanız yeterlidir. (Örn: 11111111111 2023)

Türk Telekom Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kredi başvurusu, müşteri hizmetlerinden veya en yakın Türk Telekom bayisinden yapılabilir. Müşteri hizmetlerinden başvuru yapmışsanız ilgili evrakları imzalamak için yine Türk Telekom bayisine gitmeniz gerekeceğini unutmayın.

Türk Telekom Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Türk Telekom faizsiz kredi veriyor. Ancak verilen kredilere vade farkı ekleniyor. Dolayısıyla her ne kadar faiz oranı uygulanmazsa da kullandığınızdan fazlasını ödemek zorunda kalıyorsunuz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu