Medikal

Burun Dolgusu Fiyatları 2022 Burun Ucu Kaldırma

Burun dolgusu fiyatları ne kadar oldu, burun dolgusu nerede yapılır ve benzeri soruların yanıtlarını araştırıyorsanız o halde en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Burun dolgusu estetik işlemler arasında yer alıyor. Açık estetik burun ameliyatları yerine tercih edilen bu operasyon hem daha cazip fiyatlı hem de ağrısızdır. Siz de burun dolgusu yaptırmak istiyorsanız tüm detaylarına ve fiyatlarına hemen içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Burun dolgusu fiyatları
Burun dolgusu fiyatları

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları farklılık gösteriyor. İşlemi yaptıracağınız, hastane ve doktor popülerliğine aynı zamanda başarısına göre değiştiğini söylemek mümkündür. Genel olarak burun ucu kısmına yapılan bu dolgunun temel amacı burunu istenen forma ve görüntüye kavuşturmaktır. Ortalama olarak burun ucu dolgusu fiyatları 2022 yılında şu şekilde yansıyor;

  • Burunda çok küçük revizyonlar yapılacaksa burun dolgusu fiyatları 500 TL-1000 TL arası değişiyor.
  • Burun bölgesinde kemerli bir yapı varsa ve buraya müdahale edilecekse fiyatlar 1000 TL-2000 TL aralığında değişkenlik gösteriyor.

Burun dolgusu fiyatları ortalama olarak yukarıda ifade ettiğimiz şekildedir. Tercih edeceğiniz doktorun popülerliği ve mesleki tecrübesi arttıkça fiyatlar da yukarı yönlü ilerleyecektir.

Burun dolgusu ameliyatı ne kadar
Burun dolgusu ameliyatı ne kadar

Burun Dolgusu Kimlere Yapılır?

Burun dolgusu zararları var mıdır, ya da kimler için uygun bir işlemdir gibi sorular da sıklıkla merak ediliyor. En yalın tanımıyla burun dolgusu işlemleri burnunun genel şeklinden şikayetçi olan ve estetik bir forma kavuşmasını isteyen kişilerin sıklıkla tercih ederek başvurduğu estetik işlemdir. Ameliyathane ortamında yapılmaz. Ayakta tedavi şeklinde 10-15 dakika içerisinde yapılabilen bir işlemdir.

Burun dolgusu sonrası şişlik veya benzeri durumlar gözlenebilir. Ancak tüm bu ödem ve şişlik durumları bir gün içerisinde kendiliğinden geçer. Hyaluronik asit ve vitamin, mineral içeren dolgu malzemesi kullanıldığı için sağlık açısından hiçbir zararı bulunmaz.  Burun dolgu işlemi sonrasında burun istenen forma kavuşur. Fakat bu işlem kalıcı değildir. 6 ay ile 1 yıl kadar etki süresi bulunuyor. Daha sonrasında talep edilirse yeniden ameliyatsız burun dolgusu işlemi yaptırılabilir.

Burun dolgusu yaptırdıktan sonra gamze estetiği fiyatları sayfamızı kesinlikle incelemelisiniz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu nasıl yapılır, ağrılı mıdır gibi sorular da işlem yaptırmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor. Burun dolgusu işlemleri cerrahi bir operasyon içermez. Bu nedenle anestezi uygulaması yapılmadan sadece şırınga ile dolgunun enjekte edilmesinden oluşur. Her ne kadar ayakta uygulanan bir işlem olsa da burun estetiği olarak anılır. Sırasıyla uygulama şu şekilde yapılır;

  • Eğer burunda kemer varsa burun kemerinin kaybolmasına yönelik şırınga ile dolgu malzemesi enjekte edilir. Burun ameliyatına oranla kemerin forma kavuşması için daha sık tercih edilir.
  • Eğer burun ucunda düşüklük ya da farklı bir estetik sorun varsa yüz biçimine en uygun şekilde burun ucu kaldırmaya yönelik dolgu işlemi yapılır. Enjekte edilen dolgu maddesi yayılım göstererek burun küçültmenin elde edilmesini sağlar.

Burun dolgusu fiyatları ve işlem detayları hakkında merak edilenlere yer verdik. Eğer daha önce  burun dolgusu yaptırdım diyorsanız görüşlerinizi ve deneyiminizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Burun Dolgusu Ne Kadar Gider?

Burun dolgusu işlemlerinin kalıcılığı değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak enjekte edilen dolgunun erimesi yaklaşık 1 ya da 1,5 yıl kadar sürüyor. Bu süre zarfından sonra talep edilirse yeniden burun dolgusu işlemi yaptırılabilir.

Burun Dolgusu Burnu Büyütür Mü?

Burun dolgusu işlemleri buruna hacim kazandırma ve şekillendirme amacıyla yapılır. Burun ucu ya da burnun diğer bölgelerine enjekte edilen dolgu maddesi burunda büyümeye neden olacaktır.

1 ml Burun Dolgu Yeterli Mi?

Burun dolgusu paketleri genel olarak 1 ml içeriyor. Hastaların genelinde ise ortalama olarak 0,5 ile 1 ml aralığında dolgu uygulaması yapmak yeterli oluyor.

Burun Dolgusu Tamamen Erir Mi?

Burun dolgusu işlemlerinden sonra enjekte edilen dolgu maddesi tamamen erir. Bu erime süresi genelde bir ya da bir buçuk yıl kadar sürer. Erimeden sonra burun tamamen eski haline döner ve içerisinde hiçbir dolgu maddesi kalıntısı kalmaz.

Burun Dolgusu Beğenilmezse Ne Olur?

Burun dolgusu işlemleri yapıldıktan sonra sonuç beğenilmeyebilir. Bu gibi durumlarda işlemin geri dönüşü vardır. Eğer dolgu işlemi hasta tarafından beğenilmezse dolgu uygulaması yapılan bölgeye hyaluronidaz adı verilen ilaç uygulanır. Bu uygulamadan 24 saat kadar sonra enjekte edilen dolgu maddesi tamamen eriyerek kaybolur.

Burun Ameliyatı Devlette Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde uygulanan burun ameliyatları için fiyatlar değişkenlik gösteriyor. İşlem ve ameliyat yöntemine göre fiyatlar 2.000 TL ile 4.0000 TL aralığında değişkenlik gösterir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Burun dolgusu işlemleri burun bölgesinde dolgu ile düzeltilemeyecek kadar sorun olan kişiler için uygulanmaz. Çünkü bu tarz estetik sorunlarda dolgu işlemi de burnun düzeltilmesi için yeterli olmamaktadır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu