Tır Şoförü Maaşları 2021, Amerika’da, Uluslararası

Tır şoförü maaşları ne kadar? Tır şoförlerinin çalışma şartları nasıl? Nasıl tır şoförü olunur? Bu soruların cevaplarını ve tır şoförlüğüne dair diğer detayları sizler için derledik.

Tır Şöförü Maaşları 2021

Tır şoförü maaşları, 3.000 TL ile 10.000 TL arasında büyük farklılık gösteriyor. Firma aracılığı ile tır şoförlüğü yapanlar asgari ücret veya bunun biraz üzerinde maaş alırlar. Ancak bunun yanında şoförlere bir de yol harcırahı veriliyor. Verilen harcırah ile birlikte maaşlar 8.000 TL seviyesine kadar geliyor.

Tır şoförlüğü maaşlarını etkileyen bir dizi unsur bulunuyor. Bundan dolayı maaşlar hakkında net rakam belirtmek çok zordur. Öncelikle tır şoförleri uzun yol taşımacılığı alanında hizmet verirler. Bazen ülke içinde aldıkları mal ve ürünleri ülkenin uzak noktalarına kadar götürürler. Bazen de uluslararası alanda taşımacılık yaparlar. Taşımacılık sektörünün temel yapı taşlarından olan tır şoförleri uluslararası taşımacılık yaptıklarında 10.000 TL civarında maaş alırlar.

Tır Şöförü Maaşları
Tır Şöförü Maaşları

Taşımacılık alanında sürücü ihtiyacı oldukça fazladır. Tır şoförlüğü, dışarıdan bakıldığında kolay bir meslek gibi görünebilir. Ancak uzun yol yapan şoförler uzun süre ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı kalırlar. Ayrıca tır kullanırken dinlenme tesislerinde mola verirler veya tırda dinlenirler. Bu tür unsurlar tır şoförlüğünü zorlaştırır. Dolayısıyla tır şoförü maaşları hakkında bilgi edinirken çalışma koşullarını da dikkate almalısınız.

2021 Yılında Tır Şöförü Maaşları Ne Kadar Oldu?

Tır şoförü maaşları 2021 yılında 3.000 TL ile 9.000 TL arasındadır. Çalışma koşulları, gidilen mesafe, güzergah ve benzeri unsurlara göre maaşlar değişiklik gösteriyor. Şirket aracılığı ile tır şoförlüğü yapanlara şirket tarafından maaş olarak asgari ücret veya bunun biraz üzerinde bir rakam veriliyor. Ancak bunun yanında şoförlere harcırah da verilir. Harcırah ile birlikte maaşlar yüksek seviyelere çıkar. Dolayısıyla harcırahı dikkate almadan sadece maaşlara odaklanılmaması gerekiyor.

Amerika’da Tır Şöförü Maaşları

Amerika’da tır şoförü maaşları, 7.000 $ ile 10.000 $ arasında değişiyor. Burada da farklı unsurlara göre alınan maaşlar arasında ciddi farklılıklar olabiliyor. Amerika’da çalışan tır şoförü bazen kıtanın en uzak bölgelerine kadar gidebiliyor. İşte böyle durumlarda, alınan maaş miktarı daha yüksek seviyelere çıkıyor.

Amerika’da tır şoförlüğü denildiği zaman akla gelen ilk isim Tolga Karel’dir. Yaprak Dökümü dizisiyle büyük bir üne kavuşan Tolga Karel, bir süre işsiz kaldı ve herhangi bir yapımda rol almadı. Bunun üzerine birkaç yıl önce Amerika’ya taşındı ve burada tır şoförlüğü yapmaya başladı. Zaman zaman sosyal medyadan paylaşımlar yapan ünlü isim tır şoförlüğüne ilişkin deneyimlerini aktarıyor. Tolga Karel’in tır şoförlüğünden birkaç yıl sonra maaşı ile aldığı ev ise dikkatleri çekmişti.

Uluslararası Tır Şöförü Maaşı

Uluslararası tır şoförü, ortalama 10.000 TL maaş alıyor. Ancak bu rakamın bir kısmı harcırah adı altında veriliyor. Ayrıca gidilen mesafe, çalışma şartları ve güzergah gibi unsurlara bağlı olarak alınan maaşlar değişebiliyor.

Globalleşen dünyada ülkeler arasındaki ticaret hacimleri her geçen gün biraz daha artıyor. Bu duruma bağlı olarak tir şoförü alanında ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Şoför açığı, özellikle bazı dönemlerde çok fazla oluyor. İşte bu durum maaşların yükselmesine neden oluyor. Buna karşın bazı dönemlerde ise iş bulmak zor olabiliyor.

Uluslararası Tır Şöförü Maaşı Ne Kadar?

Uluslararası tır şoförü maaşları ortalama 9.000 TL’dir. Ancak farklı unsurlara göre rakamlar değişiyor. Tır şoförünün deneyimi, yolları bilmesi ve benzeri unsurlar ödenen maaşların artmasına neden oluyor. Bunun yanında yolun uzunluğu ve yol ile ilgili unsurlar da maaşları etkiliyor.

Almanya’da Tır Şöförü Maaşları

Almayan’da tır şoförü maaşı, ortalama olarak 3.500 € seviyelerindedir. Ancak buradaki rakamlar ortalama olup bunun çok üzerinde veya bundan daha düşük kazananlar da bulunuyor.

Almanya, Avrupa’nın en fazla ihracat yapan ülkesidir. Ürettiği ürünleri genellikle tırlar ile farklı ülkelere sevk eder. Benzer şekilde ülke içindeki taşımacılık da yine tırlar aracılığıyla yapılıyor. Araştırmalara göre yakın zamanda tır şoförlerine olan ihtiyaç Almanya’da daha da artacak.

Amerikada ve Uluslararası Tır Şöförü Maaşları
Amerikada ve Uluslararası Tır Şöförü Maaşları

Belçika’da Tır Şöförü Maaşları

Belçika’da tır şoförü maaşları, ortalama 3.000 € seviyesindedir. Ödenen maaşlar, çalışma şartları ve yolun mesafesine göre daha da yükselebilir. Yine şoförün deneyimi ve diğer özellikleri maaşları etkileyen en önemli unsurlar olarak dikkat çekiyor.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

PDR Maaşları Ne Kadar

PDR Maaşları 2021, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

PDR maaşları ne kadar? PDR nasıl olunur? PDR ne iş yapar? Konuyla ilgili merak ettiğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.