Kamu Maaşları

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar?

Bu yazımızda ücretli öğretmenlik maaşları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar sorusuna yanıtlar arayacağız. Eğer siz de ücretli öğretmenler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Ücretli Öğretmen Nedir? Kime Denir

Ücretli öğretmenler okullarda ders saati bazında çalışan öğretmenlerdir. Bu öğretmenler KPSS puanıyla atanan kadrolu öğretmenlerden ve sözleşmeli öğretmenlerden farklılık gösterir. Ücretli öğretmenler özel sektör statüsünde çalışırlar. Aynı zamanda özel sektör maaşları listesini de incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

Normal şartlarda kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler bağlı oldukları okullarda haftalık 40 saat ders saatini doldurmak kaydıyla memur olarak çalışır. Bu öğretmenlerin yetişemediği durumlarda ise MEB ücretli öğretmen görevlendirmesi yaparak eksik derslerin tamamlanmasını sağlar.

Yani ücretli öğretmen ek ders veren öğretmenler de diyebiliriz. Bu bakımdan ücretli öğretmenlik şartları da kadrolu öğretmenler ile bir miktar değişiklik gösteriyor.

Normal şartlarda bir öğretmen ataması ya da görevlendirilmesi yapılırken kendi bölümünden aldığı KPSS puanı göz önünde bulundurulurken bu öğretmenlerde KPSS gibi bir şart yoktur. Ayrıca bu öğretmenlerde, öğretmen ek ders ücreti gibi ödemeler de yoktur. Çünkü bu öğretmenler zaten ek ders için görevlendiriliyor.

Bu öğretmenlerin sosyal hakları ve vergi dilimine girmeleri bir miktar farklılık gösteriyor. Daha fazla bilgi almak için MEB ücretli öğretmen başvurularına göz atabilirsiniz.

ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatırılıyor
ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatırılıyor

Ücretli Öğretmen Maaşları 2023

2021 yılıyla birlikte ücretli öğretmen maaşları yapılan zamlarla yeniden şekillendi. Yüzde 7.36 oranında bir artış gösteren maaşlar ders ücreti olarak maaşlara yansıdı.

Ücretli öğretmen maaşları 2021 yılında yapılan zamlarla birlikte şu şekildedir;

  • Haftalık 15 ve ayda 60 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 1.187,07 TL
  • Haftalık 20 ve ayda 80 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 1.582,76 TL
  • Haftalık 25 ve ayda 100 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 1.947,35 TL
  • Haftalık 30 ve ayda 120 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı 2.283,16 TL kadar oldu.

Aynı zamanda evli ve eşi çalışmayan ücretli öğretmenlere 53,67 TL eş yardımı yapılır. Çocuğu olan öğretmenlere ise çocuk başına 37,31 TL gibi bir ek ödeme yapılır.

ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar
ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar

Ayrıca, ilginizi çekebilir: din kültürü öğretmeni maaşı ne kadar oldu?

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar 2023

Buraya kadar ücretli öğretmen maaşları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Peki ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatar?

Ücretli öğretmenlerin maaşları ayın 1’i ila 15’i aralığında yatar. Her ay belirlenen banka hesabına girdiği ders saati göz önünde bulundurularak bu öğretmenlere ödeme yapılır.

Bu yazımızda ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Eğer diğer meslek gruplarının maaşları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz maaşlar kategorimize bir göz atabilirsiniz. Bu içeriklerde maaş hesaplaması nasıl yapılır vb. konulardan da bahsettik.

Esenyurt ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatar?

Esenyurt ücretli öğretmen maaşları her ayın ilk 2 haftası içerisinde yatar.

Sözleşmeli öğretmenin maaşı ne kadar olacak?

Sözleşmeli öğretmenin maaşı ortalama 6500 TL civarında olacak.

Ücretli öğretmenlerin ders saati ücreti ne kadar?

Ücretli öğretmenlerin ders saati ücreti ortalama 19 TL civarındadır.

ӆcretli

?” state=”close”]Ücretli öğretmen ders saati 19 TL civarındadır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu