Medikal

Andulasyon Cihazı Fiyatı

Bu yazımızda terapi sistemleri içerisinde önemli bir yere sahip andubalance terapileri yapmak isteyen kişiler için 0 ve 2. el andulasyon cihazı fiyatı hakkında bilgi vereceğiz. Eğer siz de vücudunuz üzerinde olumlu değişiklikler yapmak istiyor ve bu cihaz hakkında araştırma yapıyorsanız bu yazı tam da size göre diyebiliriz.

Andulasyon Nedir, Andulasyon Cihazı Fiyatı 2023

Çağ ilerledikçe insanların karşı karşıya kaldığı sorunlar ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kaygılar değişiklik göstermekte. Bizim çağımızda da insanların en çok kaygı duyduğu ve bir sorun olarak gördüğü şey ise güzellik ve estetik anlayışıdır. Neredeyse her insan artık güzelliklerini en önemli problemleri haline getirmiş ve bu durum güzellik algısının değişmesine neden olmuştur.

andulasyon cihazı fiyatı nedir
andulasyon cihazı fiyatı nedir

Hal böyle olunca vücutlarını daha güzel ve estetik göstermek isteyen kişiler çeşitli yöntemleri uygular olmuştur. Bu yöntemlerden biri de andubalance yöntemidir. Bu yazıda andulasyon cihazlarının fiyat bilgilerine ek olarak andulasyon andubalance terapisi hakkında da bilgiler vereceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda Almanya sınırları içerisinde ortaya çıkan andulasyon teknolojisi ve bu teknoloji ile uygulanan andubalance terapileri yeni jenerasyon terapi yöntemlerinden biri olarak görülüyor. Andulasyon cihazları sayesinde bütün dokulardaki hücrelerin aktivitesi ve yenilenme döngüleri uyarılıyor ve vücudun yenilenmesini ya da tabir caizse gençleşmesini sağlıyor. Tek bir organ veya bir organ sistemi üzerine yerleştirilen andulasyon cihazı vücuda dışarıdan yaptığı etkiler ile kişinin hem mental hem de fiziksel anlamda yenilenmesini sağlıyor. Bu cihazlara bağlı olarak görülen etkileri bir sonraki başlıkta detaylı olarak vereceğiz.

Andulasyon cihazları şimdiye kadar görülen terapi yöntemlerinden çok daha farklı bir çalışma prensibine sahiptir diyebiliriz.  Fizik ve biyolojinin bir arada kullanıldığı bu terapi yönteminde mekanik osilasyon ve kızıl ötesi ısılar kullanılmakta. Derin ısının kombinasyonundan oluşan bu terapi yöntemi sayesinde tek bir alanda etki göstermek yerine organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif etki görülür. Yani organizmanın önemli fonksiyonları üzerinde de yararlı etkiler ortaya çıkar.

Andulasyon cihazlarını birçok kişi titreşim ile çalışan bir cihaz olarak görmekte. Öyle ki bu durum aslında doğrudur. İnsan kan dolaşımının önemli parçalarından biri olan toplardamarlar ve lenf akışı bu titreşimler sayesinde sıvı alışverişini daha iyi bir şekilde yapar. Bu şekilde insan bedeninin önemli fonksiyonları üzerinde bütüncül olarak zararlı etkilere sahip olan maddeler bu sıvılar ile dışarı atılır. İnsanların sağlıklarını koruma için yaptıkları bu eylem aynı zamanda hücre yenilenme sürecini de hızlandırır ve birçok organ sistemi üzerinde etki gösterir.

Andulasyon cihazı ve bu cihazla yapılan HHP andulasyon terapi uygulamaları gibi uygulamalar hakkında kısaca bilgi verdiğimize göre andulasyon cihazlarının kullanım alanları hakkında bilgi verebiliriz.

andulasyon cihazı fiyatı
andulasyon cihazı fiyatı

Andulasyon Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Aslına bakacak olursak bu terapi yönteminin vücutta meydana gelen neredeyse bütün problemleri çözmek için etkili olduğunu söyleyebiliriz.

İnsan bedeni bilindiği üzere büyük oranda sudan meydana geliyor. Yani bu durum bütün tepkimelerin suya bağlı olarak ortaya çıktığının bir göstergesidir. Vücutta meydana gelen ve kişiye rahatsızlık veren birçok durum vücuttaki bu su oranının artması sonucunda ortaya çıkmakta. Andulasyon terapisi sayesinde toplardamarlar ve lenf kanalları bu sıvının atılmasını kolaylaştırdığı için de birçok alanda başarı sağlanıyor diyebiliriz. Andulasyon cihazının kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Organ yağlanmaları
 • Göbek bölgesi yağlanmaları
 • Varis gibi dolaşım sistemi problemleri
 • Metabolizma problemleri
 • Nedeni bilinmeyen ağrılar
 • Erken yaşlanmaya dair belirtiler
 • Uyku kalitesini arttırmak isteyen kişilerde
 • Geçmeyen kabızlık problemlerinde
 • Bağışıklık sisteminin neden olduğu durumlarda
 • Geçmek bilmeyen stres varlığında
 • Tıbbi tedavi ile geçmeyen romatizmal hastalıklarda andulasyon terapileri uygulanabilir.

Andulasyon Cihazı Ne Kadar?

Gelelim yazımızın ana konusuna. Andulasyon cihazları ile ilgili en çok merak edilen şeylerin başında şüphesiz bu cihazların fiyatları geliyor. Ocak 2023 itibariyle kullanım amacına ve boyutlarına göre farklılık göstermekle birlikte 5 bin TL’den başlayıp 200 bin TL’ye kadar çıkmakta.

ikinci el andulasyon cihazları ise sıfır andulasyon cihazlarına göre bir miktar daha uygun olsa da genel olarak fiyat aralığının bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Siz andulasyon cihazı alırken hangi bölgeler için alacağınızı, bireysel mi yoksa işletme için mi alacağınızı vs. göz önünde bulundurarak satın alabilirsiniz.

Andulasyon Kilo Verdirir Mı?

Andulasyon terapisi ile birlikte kalori açığı oluşturulduğu takdirde kilo verilebilir.

Andulasyon Kaç Seansta Biter?

Andulasyon terapileri ortalama 15-20 seans arası sürmelidir.

Andulasyon Cihazı Kimler Kullanamaz?

Hamile ve 15 yaşından küçük bireyler dışında herkes bu cihazı kullanabilir.

Andulasyon Kaç Dakika Sürer?

Andulasyon terapisi ortalama 15 ila 30 dakika arasında sürer.

Andulasyon Zararlı Mi?

Andulasyon cihazının herhangi bir zararı yoktur.

Andulasyon cihazı araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu