Kredi

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Başvurusu

18 yaş altı çocuğu olana kredi veren bankalar hangileri? 18 yaş altı çocuğu olanlara verilen kredinin şartları neler? Kimler bu krediden yararlanabilir? 18 yaş altı kredisi hakkındaki soruların ve konuya ilişkin merak edilen diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi Veriliyor Mu?

18 yaş altı çocuğu olanlara kredi imkanı artık veriliyor. Bu imkan sayesinde gerekli şartları taşıyan kişiler 50 bin TL kredi kullanabilecek. Devlet destekli olan bu krediyi kamu bankaları ve bazı özel bankalar veriyor. Krediden yararlanmak isteyenlerin sağlaması gereken şartlar ile şunlardır;

  • C. vatandaşı olma
  • 18 yaşından küçük çocuğu olma
  • Kredi puanı yüksek olma
  • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması

Görüleceği gibi başvuru şartlarının sağlanması oldukça kolay. Bu şartları sağlayan kişiler sunulan önemli imkanı kullanarak pandemi döneminde yaşanılan maddi zorlukları aşabilir.

Pandemi ile birlikte ekonomik bozulmalar hemen her alanda kendisini gösterdi. Ekonomik anlamda esnaflar başta olmak üzere birçok kesim zorluklar yaşamaya başladı. İşte bu zorlukların aşılması için devlet tarafından farklı paketler açıklanıyor. İlgili paketlerden birisi de çocuğu olanlara kredi imkanı. 18 yaş altı çocuğu olana kredi verilerek bu kişilerin ve ailelerinin yaşadıkları zorlukların aşılmasına yardım edilmesi hedefleniyor.

İlginizi çekebilir: çocuğu olana kredi başvurusu

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi başvurusu
18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi başvurusu

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu

18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu ilgili bankalardan yapılabiliyor. Bunun için kimliğinizle birlikte kamu bankalarına veya krediyi veren diğer özel bankalara gitmeniz yeterli olacaktır. Size verilen başvuru formunu doldurarak kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Bankalar, yapılan başvuruları değerlendirirken öncelikle başvuru sahibinin ödeme gücüne bakar. Gerektiğinde başvuru sahibinden gelir belgesi talep edilir. Gelir belgesi haricinde dikkate alınan bir diğer önemli husus ise sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi talepleri hemen kabul edilir. Ancak kredi notu düşük olanları talepleri için benzer ifadeleri kullanmak zordur.

İlginizi çekebilir: En kolay kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi notu 1500 üzerinde olan kişilerin başvuruları genellikle kabul edilir. Ancak bu rakamdan düşük puana sahip olanlar daha derinlemesine incelenir. Daha önce kullanılan krediler, taksitlerin düzenli olarak ödenme durumu ve benzeri hususlar dikkate alınarak başvuru onaylanır veya reddedilir.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi e-devlet
18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi e-devlet

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Kredi

Ziraat Bankası 18 yaş altı çocuğu olanlara kredi imkanından yararlanmak için banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar kredi talep edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz vadeye göre uygulanacak faiz oranı değişiyor.

12 aylık vade seçeneğini tercih ederseniz, 50.000 TL faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. 12 aylık vade ile herhangi bir faiz ödemezsiniz. 24 aylık vadeyi tercih ettiğinizde ise krediye %0,48 oranında faiz uygulanır. 36 aylık vadede ise faiz oranı %0,54 oluyor.

Bankalar tarafından verilen normal kredilere göre daha avantajlı olan bu imkan pandemi nedeniyle sunuluyor. Destek paketleri kapsamında devlet destekli olarak verilen krediden yararlanmak için acele edin.

18 Yaş Altı Çocuğu Olana Kredi E-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır

18 yaş altı çocuğu olana kredi e-devlet üzerinden sorgulanabiliyor. E-Devlet’ten yapacağınız sorgulama ile kredinin size çıkıp çıkmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Böylece başvuru sonucu için sürekli bankaya gitmeniz veya müşteri hizmetlerini aramanız gerekmiyor.

50.000 TL gibi önemli bir rakamın faizsiz olarak verilmesi bütün dikkatleri çekti. Ancak burada bilinmesi gereken önemli hususlar var. Öncelikle devlet destekli olan kredi talep eden herkese verilmiyor. Daha önce pandemi yardım paketi kapsamında kredi kullananlar, kredi notu düşük olanlar ve gelir belgesi ibraz edemeyenlerin başvuruları direkt reddediliyor.

Bankalar, her kredide olduğu gibi burada da garantici bir tutum izliyor. Gerekli şartlar sağlansa dahi kişilerin ödeme gücünü görmek isteyen bankalar resmi gelir belgesi talep edebiliyor. Esnaflar, vergi levhalarını ibraz ederek bu şartı sağlayabilir. Şartları sağlayan başvuruları banka şubelerinden yapabilir. Başvuruların takibi ise e-devlet üzerinden yapılabilir.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşından küçük çocuğu olanlara kredi başvurusu banka şubelerinden yapılabiliyor. Bunun için kimliğinizle birlikte kamu bankalarına veya krediyi veren özel bankalardan birine gitmeniz yeterlidir. Banka şubesinde başvuru konusunda sizi bilgilendireceklerdir.

Devlet Çocuğu Olana Kredi Veriyor Mu?

Devlet, 18 yaşın altında olanlara faizsiz kredi veriyor. Bankalar aracılığıyla verilen devlet destekli kredi pandemi döneminde ortaya çıkan ekonomik zorlukların aşılmasıdır.

18 Yaşından Küçük Çocuğu Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

18 yaşından küçük çocuğu olanlara kamu bankaları ve bazı özel bankalar kredi veriyor. Ziraat Bankası şubelerine giderek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devlet Çocuğu Olana 50 Bin Kredi Veriyor Mu?

Devlet çocuğu olanlara 50 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Ancak her başvuru yapana bu kredi verilmiyor. Gerekli şartları taşıyan ve zamanında başvuru yapan kişiler devlet tarafından verilen krediden yararlanabiliyor.

Çocuğu Olana Kredi Var Mı?

Çocuğu olanlara 50.000 TL’ye kadar devlet destekli ve faizsiz kredi veriliyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu