Fiyatlar

Altın Çilek Fidesi Fiyatları

Altın çilek fidesi fiyatları ve detayları sıklıkla merak ediliyor. HepKredi olarak satışını yaptığımız altın çilek fidesine dair merak edilen tüm detayları hazırladık. Altın çilek fidesinin 2022 fiyatları, nasıl ekildiği ve ekildikten sonraki bakım süreçleri hakkında detaylara hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz. Tüm fide çeşitleri için bizi tercih edebilirsiniz.

Altın Çilek Fidesi Fiyatları

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan çileklerin yetiştiriciliğini yapıyorsanız altın çilek fidesi almak için en doğru adresindesiniz. HepKredi altın çilek fidesi satışlarımızda tamamen cazip fiyat seçenekleri sunuyoruz.

Altın çilek fidesi fiyatları
Altın çilek fidesi fiyatları

Birinci sınıf, verimli ve sağlıklı altın çilek fidelerimizde güncel fiyat detaylarımız şu şekilde yansıyor;

  • 100’lü altın çilek fidesi fiyatı: 80 TL
  • 1000’li altın çilek fidesi fiyatı: 550 TL

Altın çilek fidesi fiyatlarımız bu şekilde yansıyor. Nitekim toplu alım ve perakende satışlarımızda fiyat farklılıkları olabiliyor. Daha cazip fiyatlı toptan alımlar hakkında bilgi almak ve sipariş oluşturmak üzere hemen yorum alanından ya da mail adresimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Altın Çilek Fidesi Ne Zaman Dikilir?

Altın çilek fidelerinin dikim zamanı ve detayları fidenin verimli olması açısından oldukça önemlidir. Eğer altın çilek yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız öncelikle sağlıklı fideler satın almanız gerekiyor. HepKredi olarak kaliteli ve özenle yetiştirdiğimiz altın çilek fidelerini satışa sunuyoruz. Satın alacağınız çilek fidelerimizi genel olarak kış hariç her mevsimde ekebilirsiniz. İlkbahar, sonbahar ya da yaz aylarında uygun koşullarda ve doğru topraklara ekeceğiniz bu fidelerden hızlıca verim ve ürün alabilirsiniz.

Altın Çilek Fidesi Nasıl Dikilir?

Sebze salatalarında diğer ürünlerle sıkça tercih edilen lezzetli altın çileklerin ekim şekli oldukça önemlidir. Verimli ve sağlıklı meyve veren fideleri satın aldıktan sonra kış hariç her mevsimde ekim işlemini yapabilirsiniz. Altın çilek dikimi ve yetiştiriciliği için dikkate almanız gereken ayrıntıları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Son derece verimli olan altın çileklerin bir kökünden yılda 3 kilo kadar ürün alabilirsiniz.
  • Bir dönümlük araziye ekeceğiniz altın çilek fideleri size yılda ortalama 4-5 ton kadar ürün verecektir.
  • Fidelerinizi ektikten sonra mutlaka toprağına hayvan gübresi eklemeniz gerekiyor. Gübre eklemek daha verimli ürün almanızı sağlayacaktır.
  • Hazır altın çilek fidelerini toprağa ekerken aralıkların 50×100 cm arasında olması gerekiyor.
Altın çilek fidesi
Altın çilek fidesi

Yer kirazı adıyla da bilinen altın çilek fidelerinin ekiminde belirttiğimiz bu ayrıntıları baz alabilirsiniz. Ekim işlemleri ya da direk fideler hakkında merak ettiğiniz farklı sorular varsa yorum alanından paylaşabilirsiniz. Ek olarak siparişleriniz için de yorum ya da mail adresi üzerinden bizimle kolayca irtibata geçebilirsiniz.

Altın Çilek Fidesi Nasıl Dikilir?

Altın çilek fidesi ilkbahar, yaz ya da sonbahar mevsimlerinde dikilir. Fidenin kökleri toprağın altında kalacak şekilde dikim yapılır. Ayrıca toprağı mutlaka hayvan gübresi ile desteklenir. Fide dikimi arasında ortalama 50×100 cm aralık bırakılır. Bu da fidenin daha rahat ve uygun koşullarda sağlıklı büyümesini destekler.

Altın Çilek Fidesi Nasıl Yetiştirilir?

Physalis inca eriği altın adıyla da bilinen altın çileğinin bakımı verimli ürün vermesi açısından çok önemlidir. Yetiştiriciliğini yaparken verim almak için PH’ı 5,5-7 seviyesinde olan, killi ve hafif kumlu topraklara ekilmesi tavsiye edilir. İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında ekim yapılarak düzenli aralıklarla sulanması yeterli olacaktır.

Altın Çilek Fidesi Ne Zaman Dikilir?

Altın çilek fidelerinin ekim sıcaklığı oldukça önemlidir. Fidelerin verimli büyümesi için ekim işlemlerinde kesinlikle kış ayları tercih edilmemelidir. İlkbahar, yaz ya da sonbahar mevsimlerinde kolayca ekim yapabilirsiniz.

Altın Çilek Fidesi Nereden Alınır?

Altın çilek fidesi fide yetiştiriciliği yapan yerlerden alınabilir. Güvenilir ve online sipariş kolaylığı ile altın çilek fidesi satın alabileceğiniz adreslerden biri de Hep Kredi’dir. Hemen iletişime geçerek toptan ya da perakende fide siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Altın Çilek Bitkisinin Ömrü Ne Kadar?

Altın çilek bitkisi çok yıllık bir bitkidir. Meyveleri oldukça önemli ve değerli olan bu bitkiden kolayca tohum yetiştirebilirsiniz. Ek olarak anavatanı olan Güney Amerika’da yaklaşık 300-2.500 metre kadar yüksek rakımlarda yetişebilen çok dayanıklı ve çok yıllık bir bitki olarak dikkat çeker.

Altın Çilek Soğuğa Dayanıklı Mı?

Altın çilek bitkisinin yetiştiriciliğinde ekim yapılırken kış ayları tercih edilmez. Çünkü aşırı soğuklarda verim vermez. Bu noktada soğuğa karşı çok dayanıklı olmadığını söylemek mümkündür. Doğru tarihlerde ekilirse serinliğe karşı direnç gösterebilir. -1C derece ile -9C derece soğuğa kadar direnç gösteren bu bitki kış aylarında ölmezse 3 yıl boyunca verim vermeye devam edebilir.

Altın Çilek Kaç Rakımda Yetişir?

Altın çilek meyvesinin ana vatanı Güney Amerika’dır. Güney Amerika’da sıkça yetiştirilen altın çileği için genelde yetiştiricilik 300-2.500 metre rakıma sahip alanlarda yapılır. Kış mevsiminin çok soğuk ve aynı zamanda uzun olduğu bölgelerde yetiştirilecekse de rakımın en fazla 1000 metre olması tavsiye edilir. Çünkü bu bölgelerde 1000 metre rakımın daha fazla üzerindeki alanlar sağlıklı yetişmez ve ölür.

Altın Çilek Hangi Bölgede Yetişir?

Altın çileğin ana vatanı Güney Amerika’dır. En iyi Güney Amerika’da yetiştirilse de hemen akabinde Venezuela, Bolivya, Kolombiya, Ekvador ve aynı zamanda Peru’da da sıkça yetiştirilir.

Altın Çilek Çok Yenirse Ne Olur?

Altın çilek kan sulandırma özelliği ile bilinir. Çok tüketilmesi halinde kanı sulandırdığı gibi aynı zamanda düşük tansiyon hastalarında da kötü etki eder. Bu noktada tüm tansiyon hastalarının tüketmemesi gereken altın çileğin fazla tüketilmesi de bayılma veya bilinç kaybı gibi etkiler yaratır.

Altın Çilek Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Altın çilek düşük kalorilidir. Ancak içeriği tüksek vitamin ve diğer maddeler nedeniyle günde en fazla 4-5 adet tüketilmesi tavsiye edilir. Daha fazla tüketilmesi bilinç kaybı ya da bayılma, kan sulandırma gibi istenmeyen sonuçlara neden olur.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu