Özel Sektör Maaşları

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları 2022 Ne Kadar?

Trendyol araçlı kurye maaşları ne kadar, Trendyol araçlı kurye başvuru formu nerede, başvuru nasıl yapılır? Trendyol araçlı kuryenin nasıl bir iş olduğunu merak ediyorsanız içerimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Trendyol Araçlı Kurye Nedir?

Trendyol bildiğiniz üzere birkaç yıl içerisinde büyük bir gelişme göstererek ülkemizin en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline geldi. Trendyol markasının göstermiş olduğu bu başarı sayesinde her gün on binlerce sipariş müşteriler tarafından kabul ediliyor.

Günlük sipariş sayısının çok fazla olması nedeniyle Trendyol geçtiğimiz dönemlerde kendi kargo teslim personellerini almaya başladı. Trendyol Express araçlı kuryelerin varlığı sayesinde kargolar satıcılardan hızlı bir şekilde alınıyor ve aynı hızda müşterilere teslim ediliyor.

Trendyol ile araçlı ve motorlu kurye olarak çalışmak isteyen kişiler için 2 farklı çalıma modeli bulunuyor. Bunlardan biri taşıyıcılık iken bir diğeri toplayıcıdır. Bu iki çalışma modelinin ne iş yaptığını bir sonraki başlıkta vereceğiz.

Trendyol araçlı kurye maaşları ve çalışma şartları
Trendyol araçlı kurye maaşları ve çalışma şartları

Trendyol Araçlı Kuryeler Ne İş Yapar?

Taşıyıcı olarak çalışan Trendyol araç kuryeleri merkezden aldıkları kargoları müşterilere ulaştırırlar. Müşteri olarak sipariş verdiğimizde karşılaştığımız kuryeler aslında taşıyıcı kuryelerdir. Bu kişiler tek bir merkezden siparişleri toplayarak bölge içerisindeki farklı noktalara siparişleri teslim ederler.

Toplayıcı olarak çalışan araçlı kuryeler ise satıcılardan kargoları toplarlar ve dağıtım merkezlerine teslim ederler. Çalışma olarak taşıyıcı kuryelerin tam tersidir diyebiliriz. Trendyol mağazası olan satıcılar siparişlerini aldıktan sonra bu toplayıcı kuryeler ile iletişime geçer ve onlara teslim ederler. Bu toplayıcılar da aldıkları siparişleri müşterilere dağıtmak üzere merkezlere dağıtırlar. Bu personeller müşterilerle değil satıcılarla muhatap olurlar.

Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur?

Trendyol markası için araçlı kuryelik yapmak istiyorsanız Trendyol Express internet sitesine girmeniz gerekiyor. Burada iki farklı seçenek ile karşılaşacaksınız. Bunlar “taşıyıcı olmak istiyorum” ve “toplayıcı olmak istiyorum” seçenekleridir.

Bu iki seçenekten birini çalışmak istediğiniz iş modeline göre seçmelisiniz. Daha sonra motorlu kurye mi yoksa araçlı kurye mi olmak istediğiniz seçmelisiniz. Son olarak karşınıza bir başvuru formu çıkacak. Bu başvuru formunu eksizsiz bir şekilde doldurduktan sonra Trendyol markasından iletişime geçilmeyi beklemelisiniz.

Kurye olma adımları bu şekildeydi. Gelin bir de araçlı kuryelerin ortalama maaşları hakkında konuşalım.

Ayrıca, ilgili sayfalarımızdan AGT kurye ve Kuryenet ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Trendyol araçlı kurye maaşları ne kadar
Trendyol araçlı kurye maaşları ne kadar

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları 2022

Trendyol Go kurye maaşları kargo başına belirlenir. Kargo ücretleri 40 paket başında 200 TL’dir. Ancak 40 paketi geçen kişilerde paket sayısına göre alınan ücret de artar. Günlük ortalama 70 teslimat yapmak güzel kazançlar için yeterli olacaktır.

Sizler için aylık ortalama ne kadar elde edebilirsiniz onu araştırdık ve bir tablo halinde paylaşmak istedik. İşte eşitli senaryolar ve alınan maaşlar;

Teslimat Sayısı 40 Paket İçin Ödeme 40 Paket Üstü İçin Ödeme Toplam Ödeme
70 Teslimat 200 124 ₺ 5.424 ₺
125 Teslimat 200 351 ₺ 10.826 ₺
150 Teslimat 200 455 ₺ 13.030 ₺
175 Teslimat 200 559 ₺ 15.234 ₺
200 Teslimat 200 662 ₺ 17.412 ₺

Gördüğünüz gibi günlük ortalama 150 teslimat yaparak 13 bin TL civarında gelir elde edebilirsiniz. Eğer çok hızlı çalışabilirseniz aylık 17 bin TL kazanabilirsiniz. Tabi yakıt vb. ücretlerin de düşürülmesi gerektiğini unutmayın.

Trendyol araçlı kurye maaşları başlıklı yazımızda vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Eğer özel sektördeki diğer meslek gruplarının ne kadar kazandırdığını merak ediyorsanız yazdığımız diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Araçlı kurye ne kadar kazanıyor?

Araçlı kuryeler çalışma hızlarına göre değişmekle birlikte ortalama 8 bin TL kazanç sağlar.

Hepsiburada araçlı kurye ne kadar kazanır?

Hızlı çalışan Hepsiburada kuryeleri aylık 15 bin TL’ye kadar kazanabilir.

Trendyol Express maaşı ne kadar?

Trendyol Express kuryelerinin maaşları kargo başınadır. Aylık ortalama 8 bin TL kadar gelir elde ederler.

Trendyol motor kurye ne kadar kazanıyor?

Trendyol motorlu kuryeler 6 bin ila 15 bin TL aralığında gelir elde eder.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu