BankalarKredi Kartı

BKM Ekspress Nedir, Nasıl Kullanılır

Online alışveriş sevenlerin çoğu BKM Ekspress nedir, nasıl başvurulur ve nereden alınır, nerelerde kullanılır vb. sorular soruyor. Gelin, e-ticareti kolaylaştıran ve daha güvenli hale getiren BKM Ekspress hakkında tüm merak ettiklerinizi cevaplayalım.

BKM Ekspress Nedir, Nereden Alınır, Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden yapılan alışverişler son zamanlarda yoğunluk bakımından maksimum değerlerini yaşamaktadır. Bu durumun nedeni salgın olarak addedilmektedir. Ancak salgın öncesinde de pek çok insan e-ticaret sitelerini kullanmayı tercih etmiştir. İnternet siteleri;

 • Ürün sayısının fazla olması,
 • Ürün çeşidinin fazla olması,
 • Fiyatların uygun olması,
 • Hızlı kargo avantajları sayesinde beğeni toplamaktadır.

Sayılan artılar özellikle güvenlik garantisi veremeyen sitelerden elde edilememektedir. Bunun yanı sıra vatandaşlar banka kart bilgilerini de çaldırabilmektedir. Bundan ötürü alışverişler BKM Ekspress kullanımı önerilmektedir. Peki BKM Ekspress nedir?

BKM Ekspress nedir
BKM Ekspress nedir

BKM Ekspress Nedir?

BKM Ekspress, kart bilgilerinizi paylaşmak zorunda olmadan e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabildiğiniz bir hizmettir. Ancak açıklamalı şekilde ilerlemek daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Normal şartlar üzerinden online alışverişler banka ya da kredi kartları ile ödenmektedir. Ek kargo ücretlerine razı gelenler siteye göre değişim göstermekle birlikte kapıda ödemeyi de tercih edebilmektedir.

BKM Ekspress kart bilgilerini online ortamla paylaşmak zorunda kalmadan istenen ürünler temin edilebilmektedir. Güvenlik artısı sağladığı için sistem sayesinde yeni alışveriş sitelerinin denenmesi de kolay hale gelmiştir.

BKM Ekspress Nereden Alınır?

Kişilerin BKM Ekspress sistemini kullanabilmeleri için ilk olarak sisteme üye olmaları istenmektedir. Üyelik resmi internet sitesinde toplamda üç adım üzerinden gerçekleştirilmektedir. İlk adımda;

 • T.C. kimlik numarası,
 • E-posta adresi,
 • Şifre,
 • Cep telefonu bilgilerinizi paylaşmak zorundasınız.
BKM Ekspress nedir
BKM Ekspress nedir

Gerekli onayların verilmesinden sonra devam butonuna basılmalıdır. Üstelik sıralı olarak gelen ekranlara kart bilgilerini de ekleyenler bir kereye mahsus olan üyelik işlemlerini tamamlamış sayılmaktadır. Bundan sonra sıra kullanıma gelmektedir.

İlginizi çekebilir: sahte kredi kartı bilgileri listesi

BKM Ekspress Nasıl Kullanılır?

Resmi olarak yapılan açıklamalar BKM Ekspress nasıl kullanılır sorusunu yanıtlamaktadır. Öncelikle her site bu sistem üzerinden ödeme kabul etmemektedir. Bundan ötürü alışveriş yapılan sitenin finansal kalemlerinden biri BKM Ekspress olmak zorundadır. Ürün teminlerinde ödeme alanına gelindiğinde BKM Ekspress kategorisi seçilmelidir.

Seçimlerden sonra internet sitesi BKM Ekspress hesabına giriş yapılmasını isteyecektir. Sisteme başarılı şekilde giriş yapmanızdan sonra hesaptaki kartlardan birini seçmelisiniz. Böylece istediğiniz ürünü bakiyeler çerçevesinde satın almış olacaksınız.

BKM Ekspress Nasıl Çalışır?

BKM Ekspress nasıl çalışır sorusu merak edilen konulardan biridir. Öncelikle sistem online alışverişlerde ek güvenlik sağlayacak şekilde tanımlanmaktadır. Bu neden yüzünden alışverişlerde banka hesap bilgilerinin hiçbirini paylaşmak zorunda kalmadan ödeme yapılabilmektedir.

Kullanım alanları her geçen gün genişleyen sistem, banka kartlarının ortak cüzdanı olarak da tanımlanabilmektedir. Bu sayede kartlar internet alışverişleri sırasında bir çatı içerisinde güvendedir. Sistemin;

 • Güvenlik,
 • Hız,
 • Puan toplama gibi artıları bulunmaktadır.

Ayrıca kullanım aşamasına gelindiğinde taksitli olarak ödeme olanakları olduğu da fark edilecektir. Taksitli ödemeler pek çok vatandaş tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Piyasada online ödeme yöntemleri ya da sanal yöntemler dolandırıcılığın önüne geçilmesi için oluşturulmaktadır. Bu sayede vatandaşlar e-ticaret sitelerini daha sistematik şekilde kullanım şansı yakalamış olmaktadır. BKM Ekspress nedir açıklamalarında da hızlı ve güvenilir ödeme aracı yanıtları bundan ötürü alınmaktadır. Sistem hızlı ve güvenilir olmasının yanı sıra pek çok farklı artı ile de gelmektedir.

 • Farklı bankalara ait olan kartlara bir merkez üzerinden erişim sağlamak,
 • Alışverişlerde taksit imkânı elde etmek,
 • Yaptığınız alışverişlerden sonra puan kazanabilirsiniz,
 • BKM Ekspress uygulaması üzerinden para transferi yapabilmek olarak sıralanmaktadır.

Merak edenler için para gönderimi yapabilmek için akıllı cihazlara BKM Ekspress uygulamasının indirilmesi lazımdır. Uygulama Android cihazlardan da IOS cihazlardan da ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu