İlaç Fiyatları

Roundup Ot İlacı Fiyatı

Bu yazımızda bir tarım ilacı olan Roundup ile ilgili olarak Roundup ot ilacı fiyatı ve daha birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Eğer siz de tarım ürünlerinize bu ot ilacını atmak istiyor ancak bilginiz yoksa yazımızı okuyabilirsiniz.

Roundup Ot İlacı Fiyatı 2023 ve Özellikleri

Tarımla uğraşan birçok kişi biliyor ki yabani otlar ekilen ürün için hayati derecede risk teşkil ediyor. Özellikle dönemlik tarım ürünlerinde ortaya çıkan yabani otlar, ürünün gelişiminden tutun da hasat zamanında elde edilecek ürün miktarına kadar pek çok konuda risk yaratıyor.

Roundup Ot İlacı Fiyatı
Roundup Ot İlacı Fiyatı

Hal böyle olunca çiftçiler bu otları kurutacak ve ortadan kaldıracak yöntemleri uygulamaya çalışıyor. Tabi bu da tarım ilaçlarının ortaya çıkmasında etkili olmuştur.

Günümüzde her türlü çiftçi ürünün türü fark etmeksizin yabani ot ilaçlarını kullanma taraftarıdır. İster mısır ve buğday gibi dönemlik ürünleri olsun ister meyve bahçeleri olsun birçok çiftçi tarım ilacı kullanmayı tercih ediyor.

Dışarıdan bakıldığında bu ilaçlamalar masraflı ve tarla için tehlikeli gibi görünüyor olsa da aslında elde edilecek verimi göz önünde bulundurduğumuzda bu ilaçların hayati öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Tarımla uğraşan kişilerin yabani otları kurutmak için kullandığı birçok tarım ilacı bulunuyor. Fakat çiftçiler daha çok tercihlerini Roundup ot ilaçlarından yana kullanıyor. Glifosat maddeli ilaçlar yabani otlar üzerinde çok iyi bir etkiye sahip olduğu için en çok kullanılan tarım ilaçları içerisinde yer alıyor.

Biz de bu yazıda Roundup kullanmak isteyen çiftçiler için fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında bilgi vereceğiz. Ancak öncesinde gelin bu ilacın nasıl kullanıldığına ve etkisini nasıl gösterdiğine bir göz atalım.

Rounup Ot İlacı Nerelerde Kullanılır?

Roundup ilacı etki mekanizması ile yalnızca portakal, mandalina, üzüm bağı, fındık meyve bahçeleri ve ekili olmayan alanlarda kullanılmalıdır. İlaç Türkiye sınırları içerisinde istilacı tür olarak görülen onlarca yabani ota karşı etki gösterir.

Tabi bu etkinin maksimum düzeyde olabilmesi için ilaçlamanın doğru dönemde yapılması gerekiyor. Ziraat mühendisleri bu ilacı kullanacak olan çiftçilere daha çok otların büyüme döneminde kullanılması yönünde tavsiyeler veriyor.

İlacın kullanılması için herhangi bir ilaç ekipmanının olması yeterlidir. İlaç miktarı ile uygun olacak şekilde su karıştırılır ve ilaçlama makinesinin içerisine konulur. Daha sonra büyüme döneminde olan yabani otların üzerine püskürtmek ilaçlama için yeterli olacaktır.

Otları kurutan ilaçta bulunan maddeler toprağa ve ağaca herhangi bir zarar vermeyecektir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu ilaçlama işlemlerinde Roundup kendi başına etkili olacağı için ekstra bir ilaçla ya da başka tarım ürünleri ile karıştırmanıza gerek yoktur ve hatta karıştırılmamalıdır.

Her yabani otun büyüme dönemi ve ömrü farklı olduğu için ilaç aynı anda bütün otlarda etkili olmayabilir. Bunun için ilaçlama sonrasında yabani otların gelişimini izlemeniz gerekiyor. Eğer birçok yabani ot ölmesine rağmen farklı türlerdeki yabani otlar yaşamaya devam ediyorsa yeni bir ilaçlama işlemi gerekebilir.

Bunun için geç kalınmadan ve yabani otlar çiçeklerini açmadan yeni bir ilaçlama işlemi yapmanızı öneriyoruz.

İlginizi çekebilir: Alkomed 5 LT etil alkol fiyatı ne kadar oldu?

Roundup Ot İlacı Fiyatı ne kadar oldu
Roundup Ot İlacı Fiyatı ne kadar oldu

Roundup Fiyat Listesi 2023

Roundup ot ilaçları ile ilgili birçok bilgiyi verdiğimize göre bu tarım ilaçlarının fiyatlarını konuşabiliriz. Ocak 2023 tarihi itibariyle Roundup tarım ilaçlarının fiyatları şu şekildedir;

  • Scotts Roundup Sparset: 2x Roundup Alphee, 3 Litre: 950 Tl
  • Scotts Roundup Sparset: 3X Roundup Alphee, 3 Litre: 1250 TL
  • Scotts Roundup 2X Roundup Çim: 700 TL
  • Scotts Roundup Sparset: 12X Roundup Alphee, 3 Litre: 3800 TL

Bu ilaçlar ve fiyatları ülkemizdeki mağazalar göz önünde bulundurularak verilmiştir. Sizin satın alacağınız dönemde bu fiyatlar daha yüksek ya da daha düşük olabilir. Ayrıca herhangi bir bayiye üyeliğiniz varsa daha uygun fiyatlarda başka Roundup tarım ilaçlarını da bulabilirsiniz.

Eğer bu listede sizin almak istediğiniz Roundup ot ilacı bulunmuyorsa aşağıya yorum olarak bırakmanız yeterlidir. Bu şekilde o ilacı bilen ve kullanan başka bir kişi size cevap verebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Gaviscon şurup fiyatı ne kadar?

Roundup Ot İlacı Ne İçin Kullanılır?

Roundup ot ilaçları tarım ürünlerine zarar veren yabani otları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Roundup Ot İlacı Yasaklandı Mı?

Roundup ot ilacı bazı ülkelerde yasaktır.

Roundup Hangi Bitkilerde Kullanılır?

Roundup ot ilacı çok yıllık otlar da dahil olmak üzere birçok otta etkilidir.

Bahçeye Ot İlacı Ne Zaman Atılır?

Bahçeye ot atılırken yabani otların büyümeye başladığı dönem tercih edilmelidir.

Roundup Hayvanlara Zarar Verir Mi?

Roundup hayvanlara doğrudan temas etmediği ya da hayvanlar bu ilacı içmediği sürece herhangi bir zarar vermez.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu