KrediBankalar

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalardan kredi almayı düşünen tüketiciler banka dışında kredi veren yerler arayışına girmektedirler. Peki bankalar haricinde kredi imkanı sağlayan özel firmalar ve kurumları nerede bulabilirsiniz?

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Hangileridir?

Bankalardan kredi notu düşük seviyede olmasından ötürü veya kredi sicili olumsuz olmasından ötürü kredi çekemeyen müşteriler ararlar. Onlar için banka haricinde kredi imkanı sunan şirketler oldukça büyük önem arz etmektedir.

banka dışında kredi veren tefeciler
banka dışında kredi veren tefeciler

Tabi bu firmalardan çoğu kişinin haberi yoktur. Çoğu tüketici yalnızca bankaların kredi imkanı sunduğunu düşünmektedirler. Halbuki BDDK’nın çıkarmış olduğu yasayla birlikte bu çalışma engellendi. BDDK aracılığıyla denetlenen bir takım kurumlarda kişilere ve Kobilere cazip fiyatlı kredi imkanı sağlanmaktadır.

Aynı zamanda birçok kişi tarafından bilinen yüksek faiz doğru değildir. Bunun sebebi ise BDDK’nın getirmiş olduğu maksimum yasal faiz uygulamasıdır.

Prof. Dr. Ercüment Erdem, bu söyleşisinde duruma çok iyi bir açıklık getirmiş.

Banka Harici Kredi Veren Yerler Nereleri?

Bazı ziyaretçilerimiz bankadan kredi alamıyorum, nereden alabilirim sorusu üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdik. Banka dışında kredi veren yerler hakkında arayışa giren ev hanımı, esnaf, tüccar, memur, emekli, çiftçi ve diğer tüm kişiler için uygun koşullar meydana geldiği takdirde en avantajlı faiz oranlarıyla kredi alabilirler.

Özel kredi imkanı sunan kurumlar özellikle İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Mersin, Adana gibi büyükşehirlerin merkezlerinde yer almaktadır. Bu yerler banka haricinde kredi imkanı sunan firmalardır. Bu yüzden bireysel kredi veren özel firmalar kategorisinde nitelendirilmelidir.

O halde bankadan kredi çekemiyorum diyen tüm müşteriler krediyi nasıl alır ve bu şirketleri nereden bulabilirler? Öbür yandan banka haricinde kredi imkanı sunan firmalar gelir belgesi ister mi?

Kara listede bulunan tüketicilere, kırmızı kalem yiyenlere ve kredi notu düşük seviyede olanlara özel, Faktöring firması olarak adlandırılan ve aynı zamanda kurumlara ve kişilere kredi imkanı sunan bu firmalar, sicili kötü durumda olanlara bile kredi imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra söz konusu şirketler senetle komisyonlu kredi ve kredi imkanı sağlamaktadır.

Banka haricinde kredi nasıl alınır sorusunu soranlar belirtelim. Senetle kredi veren ve bunun yanı sıra komisyonla kredi imkanı sunan şirketler vardır. Ayrıca komisyon karşılığında kredi imkanı sunan bir takım şirketler vardır. Fakat bu kuruluşlar ek maliyet ile krediden pay talep edebilirler.

Örnek verecek olursak 25.000 TL’lik bir kredi alımında 2-3 bin TL istemeleri olasıdır. Aynı zamanda diğer ek faizler de sizlere yansıtılır ve söz konusu krediyi aylık olacak şekilde ödersiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler
Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar Kredi Vermiyor, Acil Para Lazım Diyenler Ne Yapmalı?

2020 senesi itibariyle tefecilik yasal olarak bir suçtur. Ancak buna rağmen bankalar kredi onayı vermediği için nakit verecek tefeci arayışında olan kişiler mevcuttur. Bunun yanında para verecek birilerini de arayan binlerce kişi söz konusudur. banka dışında kredi veren yerler listesinde bulunan bu kişiler senet ve benzer yöntemlerle kredi sağlamaktadır.

Fakat yüksek faiz oranları uygulamaktadırlar. Nasıl para bulabilirim sorusunu soran kişiler için bu yol başvurulacak son yoldur. Mutlaka son çare olarak görülmelidir. Örnek verecek olursak 30.000 TL alacağınız kredi karşılığında 20.000 TL’ye varan faiz uygulamaları muhtemeldir.

Bu yazımızda banka haricinde kredi nasıl çekmek için cevapları araştırdık ve derledik. Faktöring şirketleri ziyaret ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu