Kredi Kartı

Sahte Kredi Kartı Bilgileri

Sahte kredi kartı nedir? Sahte kredi kartı kullanmak suç mu? Sahte kredi kartı nasıl oluşturulur? Fake kredi kartı ile ilgili merak edilen hususları sizler için derledik.

Sahte Kredi Kartı Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Sahte kredi kartı, herhangi bir kişiye ait olmayan ve geçerliliği bulunmayan kredi kartlarına verilen isimdir. Bu kartların üzerindeki bilgiler sahtedir. Normal bir alışveriş sitelerinde veya marketlerde kullanılamaz. Kullanılmaya çalışıldığında kart bilgilerinin yanlış olduğu uyarısı alınır. Kısaca tamamen sahte bilgilerden oluşan kredi kartları, sahte kredi kartları olarak isimlendirilir.

Sahte Kredi Kartı nedir
Sahte Kredi Kartı nedir

Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. İnternetteki birçok işlemde kredi kartları kullanıldığı gibi bankaların bu ürünleri normal yaşamda da kullanılıyor. İnsanlar, en basit market alışverişlerinde dahi ödemeyi kartlarla yapıyor.

Kredi kartlarının bu kadar yaygınlaşması birçok alanda kart bilgilerinin istenmesine neden oluyor. Basit işlemler için dahi bazı sitelerde kart bilgileri istenebiliyor. İşte bu durum insanların önce sanal kartlara, sonrasında ise sahte kredi kartlarına yönelmesine neden olmuştur.

Fake Kredi Kartı Kullanmak Doğru Mu?

Fake kredi kartı kullanmak, suç olan bir eylemdir. İlgili yasalara göre fake veya sahte kredi kartı numaraları ile işlem yapmak veya işlem yapmaya teşebbüs etmek suçtur. Bu suçun cezası ise sonuçlarına göre 3 ila 7 yıl hapistir.

Suç olan fake kredi kartlarını ve bu kartlara ilişkin kart bilgilerini internet üzerinde bulmak çok kolay. Google üzerinden sahte kredi kartı oluşturucu şeklinde bir arama yaptığınızda bu özellikte olan çok sayıda site olduğunu göreceksiniz. Bu sitelerden herhangi birine girerek sahte kredi kartı bilgisine sahip olabilirsiniz. Bu bilgileri ise farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Kredi kartları ile işlem yapabilmek için kredi kartı numarası, kart sahibinin adı ve soyadı, son kullanmak tarihi ve arkadaki güvenlik kodunu bilmek gerekiyor. Bu bilgiler ile internet üzerinden işlem yapılabiliyor. İşte fake kredi kartları için bütün bu bilgiler oluşturuluyor ve internet üzerinden paylaşılıyor. Aslında bu bilgiler test amaçlı olarak oluşturuluyor. Ancak bazı siteler bu bilgileri paylaşarak insanların kolayca ulaşmasını sağlıyor.

Fake kredi kartının farklı kullanım amaçları var. Bu amaçların başında dolandırıcılık geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak sahte kredi kartlarının üzerine alışveriş yapmak mümkün değil. Dolayısıyla bu kartlarla dolandırıcılık yapmak neredeyse imkansız. Peki, o zaman bu kartlar hangi amaçla kullanılıyor?

Bazı internet siteleri promosyon olarak dağıttıkları ürünleri alabilmeniz için sizden kart bilgilerini istiyor. Bu kart bilgilerini ilgili siteler direkt olarak kullanmıyor. Eğer promosyon olan ürünü beğenirseniz, ilgili ürünü satın almanıza teşvik etmek için kart bilgilerinizi istiyorlar.

İlginizi çekebilir: Banka promosyonu caiz mi

İşte tam bu noktada kart bilgilerini paylaşmak istemeyenler sahte kartlarını kullanıyor ve ilgili promosyondan yararlanabiliyor. Hatta defalarca sahte kart bilgileri giriliyor ve promosyondan defalarca yararlanılabiliyor. Fake kartların kullanım amaçlarının başında bu durum geliyor.

Sahte Kredi Kartı, fake kredi kartı kullanılabilir mi
Sahte Kredi Kartı, fake kredi kartı kullanılabilir mi

Sanal Kredi Kartı ile Sahte Kredi Kartı Aynı Mı?

Sahte kredi kartları ile sanal kart farklı kavramlardır. Sanal kart, banka hesaplarınızdan oluşturulan ve geçerliliği olan kartlardır. Sanal kartların limitlerini ve geçerlilik süresini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu kartları normal kredi kartlarının kullanıldığı her alanda kullanabilirsiniz. Fake credit card ise tamamen farklı bir üründür. Geçerliliği yoktur ve üzerindeki bilgiler sahtedir.

İnternet üzerinden işlem yaparken kart bilgilerini paylaşmak istemeyenler için sanal kart geliştirilmiştir. Sanal kartlar, gerçek kredi kartınızdan farklı bilgileri içerir. Bu bilgiler sizin belirlediğiniz zaman diliminde, belirlediğiniz limit kadar harcama yapılmasını sağlar. Böylece alışveriş yaptığınız iş yerleri gerçek kart bilgilerinizi öğrenemez.

Fake veya sahte kredi kartları ise internet üzerinden alışveriş yapmanıza imkan vermiyor. Belli bir algoritmaya göre üretilen bu bilgiler alışveriş siteleri tarafından bir kredi kartı olarak algılanır. Ancak bu bilgiler ile bankadan ödeme onayı alınmaya çalışıldığında, kart bilgilerinin geçersiz olduğu anlaşılır. Dolayısıyla bunlarla alışveriş yapılamaz.

Fake Kredi Kartı Yasal Mı?

Fake kredi kartı yasal değildir. Bu tür sahte kartlar kullanmak suçtur ve cezası 7 yıla kadar hapistir.

Sahte Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?

Sahte kredi kartı oluşturmak için farklı internet siteleri var. Bu sitelerden herhangi birisine girerek sahte kredi kartı bilgileri oluşturabilirsiniz. Sadece bir butona basarak istediğiniz ülkeye ait kredi kartı oluşturmanız mümkündür.

Fake Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Fake kredi kartı ile alışveriş yapamazsınız. Bu kartlar, genellikle promosyon ürün dağıtımı için kredi kartı bilgileri isteyen sitelerde kullanılır. Bu tür sitelere sahte kredi kartı bilgileri verilerek promosyon olarak dağıtılan ürünlerden alınabilir.

Fake CC Suç Mu?

Fake CC kullanmak suçtur. Sahte kredi kartı kullanma girişimleriniz tespit edildiğinde hakkınızda dava açılabilir ve 3 yıldan 7 yıla kadar hapis ile cezalandırılmanız istenebilir.

Test Kredi Kartı Ne Demek?

Test kredi kartı, kart ile ödeme alma sisteminin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanılan kredi kartlarıdır. Normalde geçerliliği olmayan bu kartlar sistemlerin test edilmesi için kullanılır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu