Fiyatlar

Çimuka 120 Fiyatı

Çimuka 120 fiyat listesi 2022 yılı için yayınlandı. Hobi amaçlı ya da profesyonel tüm kullanıcılar için sunulan Çimuka kuluçka makinesinin özellikleri, fiyatları ve detayları hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları hazırladık. Hemen içeriğimizin devamından güncel fiyat listesi ve diğer tüm detaylara kolayca ulaşabilirsiniz.

Çimuka 120 fiyat
Çimuka 120 fiyat

Çimuka 120 Fiyat Listesi 2022

Çimuka 120 fiyat listesi 2022 yılı güncel fiyatları ile dikkat çekiyor. Sektörün en çok tercihe dilen kuluçka makinesi olarak dikkat çeken Çimuka 120 hem hobi için hem de profesyonel amaçlı kullanmak isteyen tüm kullanıcılara hitap ediyor. Sıfır olarak satın almanın maliyeti oldukça yüksek olduğu için kullanıcılar genel olarak ikinci el fiyat detaylarını araştırıyor. 2022 güncel Çimuka 120 fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Çimuka 120’lik (CT120 SH CT ) 2022 Güncel Fiyatı: 4500 TL

Çimuka kuluçka makinesi çeşitleri sadece 120’lik değildir. Bunun yanı sıra 60’lık ya da 180’lik seçenekleri de mevcuttur. Bu noktada Çimuka 60 fiyat listesi ile Çimuka 180 fiyat listesi arasında ufak farklılıkla bulunuyor. Ancak genel olarak kuluçka makineleri kapasitelerine rağmen 2000 TL-5000 TL bandında değişiyor.

Kuluçka Makinesi Nedir?

Kuluçka makineleri günümüzde hobi amaçlı kanatlı hayvan besleyenler ya da profesyonel kanatlı hayvan tesislerinde sıkça kullanılan bir düzenektir. Bu noktada en yalın tanımıyla kuluçka makineleri çeşitli kanatlı hayvanlara ait yumurtaların civcive dönüşmesi için gerekli koşulları sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Yumurtanın civcive dönmesi için gerekli nem, ısı gibi gereksinimleri sunar. Böylece tıpkı bir kanatlı annenin kuluçkadaki sürecini taklit ederek yumurtaların sağlıklı bir şekilde civcive daha hızlı olarak dönüşmesini sağlar.

Cimuka CT120 SH
Cimuka CT120 SH

Kuluçka Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Kuluçka makineleri için birden fazla marka ve model alternatifi bulunuyor. Nitekim tüm kuluçka makinelerinde temel özellikler benzerlik gösterir. Tavuk yumurtaların sağlıklı biz ortamda civcive dönüşmesini sağlar. Genel olarak bu makinelerin nem değerine ve ısı değerine dikkat ederek kullanmak gerekiyor. Kuluçka döneminde gerekli nem ve ısı seviyesine sahip olduğundan emin olarak satın almanız tavsiye ediliyor. Bu noktada genel olarak yumurta kuluçka makinelerinin bazı ortak özellikleri şu şekildedir;

  • Akıllı termostat barındırırlar.
  • Kabin malzemesi ve yalıtımı için birinci sınıf malzemeler kullanılır.
  • Sensörlüdürler. Böylece hata anından uyarı veren bir sisteme sahiptirler.
  • Nemlendirme ve ısıtma sistemine sahiptirler.

Bu özelliklere sahip kuluçka makinelerini güvenle tercih edebilirsiniz. İster hobi amaçlı ister makinenin ticari amaçlı kullanımı mümkündür. Ancak yaygın olarak ticari amaçla kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Çimuka 120 fiyat listesi detayları, kuluçka makinelerinin özellikleri ve kullanım ayrıntıları gibi aklınıza takılan soruların yanıtlarını sunduk. İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler dahilinde aklınıza takılan sorular olursa bunları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Hep Kredi olarak tüm yorumlarınızı dikkate alıyor, en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlıyoruz.

SSS:

Civciv Makinesi Kaç Liradır?

Civciv makineleri kuluçka makinesi olarak satışa sunuluyor. Bu noktada farklı, marka, model ve özelliklere sahip oldukları için fiyatlarına da buna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Mini kuluçka makinesi 1400 TL’yken, Chickbox marka 36 yumurta kapasiteli tam otomatik kuluçka makinesi ise 4200 TL civarında satışa sunuluyor. Kuluçka makinelerinin ortalama fiyatları 1500-5000 TL arasında değişmektedir.

En Kaliteli Kuluçka Makinesi Hangisi?

Kuluçka makinesi olarak en çok tercih edilen marka Staright olarak dikkat çekiyor. Staright kuluçka makinesi ortalama olarak 7 yumurta kapasitesine sahiptir. Dış yüzeyi tamamen şeffaf bir tasarıma sahip olduğu için işlem sırasında kapağını açmadan yumurtaları kontrol edebilmenizi sağlıyor. Bu ve benzeri öne çıkan ergonomik özellikleri nedeniyle sektörün en iyi kuluçka makinesi olarak tercih ediliyor.

Çimuka Ne Demek?

Çimuka bir kuluçka makinesi markasıdır. Hobi ya da tamamen profesyonel kanatlı hayvan besleyicileri tarafından tercih edilen çıkım makineleri, kafes sistemleri ve kuluçka makineleri üreten bir firmadır.

Kuluçka Makinesi Civciv Kaç Günde Çıkar?

Kuluçka makinelerinde çevirme işlemi ayarlanırken en fazla iki saatte bir şeklinde ayarlanmalıdır. Yumurtalar çıkım bölümüne kuluçkanın bitmesine yaklaşık 3 gün kala alınır. Her kanatlı canlı yumurtasının kuluçka süreleri de farklılık gösteriyor. Örneğin tavukların kuluçka süresi toplam 21 gündür. Kuluçka makinesinde ilk 18 gün gelişim bölümünde tutulur ve kalan son 3 gün içerisinde de çıkım bölümüne aktarılarak kuluçka süreci tamamlanır.

Kuluçka Makinesinde Nem ve Sıcaklık Kaç Derece Olmalı?

Kanatlı canlıların yumurtaları için kuluçkada ortamın ısı ve nem oranı oldukça önemlidir. Normal şartlarda tüm kanatlı hayvan yumurtalarının kuluçka ortamı 37,8 derece olmalıdır. Ortamın nem oranı ise 55-60 aralığında olmalıdır. Kuluçka makinelerinde çıkım döneminde ısı 37 dereceye düşürülürken nem oranı ise 65-70 seviyesine çıkarılır.

Kuluçka Makinasında Çevirme Nasıl Olmalı?

Kuluçka makineleri özellik ve yumurta kapasitesi açısından farklılık gösterir. Bu notada kuluçka makinesine daha fazla yumurta sığdırmak amacıyla yumurtalar dik olarak yerleştirilir. Çevirme için ise 45 derecelik açıda işlem yapılmalıdır.

Kuluçka İçin Yumurta Kaç Günlük Olmalı?

Kuluçka için yumurtalar 15 güne kadar olabilir. Yani maksimum 15 gün bekletilmiş yumurtaların civciv vermesi için kuluçka makinesine koyabilirsiniz. Bu yumurtaları gün içerisinde sadece bir kez çevirmeniz yeterli olacaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu