BaşvuruMaddi Yardım

Vakıfbank Kart16 Başvuru Sorgulama 2022 Nasıl Yapılır?

Kart16 başvuru sorgulama işlemi nasıl yapılır, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 limiti ne kadar, başvuru ve sorgulama için neler gerekli? Bu içeriğimizde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Kart16 yardım projesi hakkında bilgiler vereceğiz.

Bursa Vakıfbank Kart16 yardımı
Bursa Vakıfbank Kart16 yardımı

Kart16 Yardımı Nedir? Kimlere Verilir?

Kart16 yardımı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Vakıfbank aracılığı ile yaptığı bir sosyal yardım projesidir. Bu proje kapsamında Bursa ili sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara rencide olmadan Bursa marketlerinde geçerli kartlar verilir.

Kart16 sosyal yardım kartı özellikle son günlerde Covid-19 nedeniyle işsiz kalan ve alım gücü zayıflayan aileler için büyük bir avantaj sağlıyor. Maddi durumlarına göre farklı bakiyelerde verilen bu sosyal yardım kartları her ay yenileniyor ve temel gıda alışverişleri için büyük oranda fayda sağlıyor.

Kart16 yardımları ile ilgili en çok merak edilen husus bu başvuruların sonuçlarının nasıl öğrenileceğidir. Gelin bu başvuru sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor bir göz atalım.

Kart16 başvuru sorgulama
Kart16 başvuru sorgulama

Kart16 Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Daha önce Kart16 yardım projesine başvuru yaptıysanız ve henüz size geri dönüş yapılmadıysa Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan Kart 16 başvuruları sorgulama ekranında sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  1. Google’a Kart16 başvuruları sorgulama yazın
  2. İlk çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait linke tıklayın
  3. Karşınıza “Sosyal Destek Başvuru Formu” ve Sosyal Destek Başvuru Sorgulama” şeklinde iki farklı seçenek çıkacak. Buradan ikinci seçeneği seçin
  4. Son adımda da kimlik numarası, size verilen başvuru numarası ve doğrulama kodunu girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kart16 başvuru sorgulama işleminin detayları bu şekildeydi. Eğer konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz Bursa Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, Vakıfbank MEB sosyal destek sayfamızı da incelemenizi öneririz.

Kart 16 başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Kart16 başvuruları genellikle 1 ay içerisinde sonuçlanır.

Kart 16 kaç yıl geçerli?

Kart16 1 yıl boyunca geçerlidir.

Bursa sosyal yardım kartı nasıl alınır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ederek sosyal yardım kartlarını alabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 3 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu