BankalarKredi

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilere kredi 2023 yılında hangi bankalar tarafından verilmektedir? Emeklilerin de düşük faiz oranlarıyla kredi çekebilmeleri mümkündür. Sizler de emekli kredisi veren bankalar 2021 hangileri merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilir ve 48 ayı bulan vade ve oldukça uygun faiz oranlarıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilere kredi veren bankalar, çeşitli kampanyalar düzenleyerek tüketicilerine uygun faizlerle kredi imkanı sağlamaktadırlar. 2023 senesinde ilan edilen emeklilere özel promosyon ödemeleri yatırılmaya başlanmıştır. Eğer emekliyseniz ve bankalardan düşük oranlarla kredi almayı düşünüyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Emekli kredisi alarak avantajlardan rahatlıkla yararlanabilir ve rahat ödeme koşullarıyla kredi geri ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kredinin yanı sıra emeklilere özel uygun faiz oranlı kredi kartı imkanı sunan bankalar da söz konusudur.

Emekli Kredisi Veren Bankalar

Bağkur, Emekli Sandığı, SSK ve diğer yollarla emekli olduysanız ve düzenli olarak bir geliriniz mevcutsa bankalar sizlere özel olarak kredi vermek için can atacaklardır. Emeklilere kredi vermeyi hemen hemen bütün bankalar ister çünkü emeklilerin kesintisiz ve düzenli olan aylık gelirleri vardır.

Aynı zamanda emekli maaşınız göz önünde bulundurularak buna göre kredi verilecektir. Peki emeklilere özel olarak düşük faizli ve ödeme koşulları rahat olan kredileri veren bankalar hangileridir? Emekliler hangi bankalardan kredi alarak daha fazla kar elde edebilirler.

Bu konuyu biz de sizler için araştırdık. Emekliler neredeyse tüm bankalardan kredi başvurusunda bulunup, ödeme geçmişlerinde ve kredi notlarında herhangi bir sıkıntı söz konusu değilse kolay olarak kredi alabilirler. Yapılan kredi başvurularında emeklilere her zaman öncelik verilmektedir. Hiçbir banka bir emeklinin yapmış olduğu kredi başvurusunu reddetmek istemez.

Emekli Kredi Kampanyaları 2023

Bu sene sizde kredi kampanyalarından faydalanarak kredi alabilirsiniz. Uygun faiz oranlarıyla kredi alabilmek için kredi bankaları inceleyebilirsiniz. Garanti Bankası, Akbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve diğer birçok banka emekliler için düşük faizli kredi olanağı sağlamaktadır.

Bu bankalar aracılığıyla sizler de kısa yoldan kredi alabilirsiniz. Siz de bu kampanyaları inceleyerek daha fazla faiz parası ödemekten kaçabilirsiniz. Öncelikle kredi başvurusunda bulunmadan önce bankaların şubelerini ziyaret ederek ya da internet aracılığıyla faiz oranlarını ve düzenledikleri kampanyaları araştırmalısınız.

Bu işlemi uygulayarak siz de kredi aldığınızda bütçenizden daha fazla para çıkmasını engeller ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda emeklilere özel uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunan bankaları görebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda belirttiğimiz bilgiler her an bankalar tarafından değiştirilebilir.

 

Emeklilere Kredi Veren Bankalar
Emekliye Kredi Veren Bankalar

ING Bank Emeklilere Kredi

ING Bank 48 ayı bulan vade seçenekleriyle emeklilere kredi olanağı sağlamaktadır. Oyak Bank’ı satın alan ve ING Bank ismiyle Türk bankacılık sektörüne giriş yapan Hollanda merkezli bir bankadır. Emeklilere özel 199 TL’den başlayan taksitler ve 1,09 faiz oranıyla kredi imkanı sağlamaktadır.

PTT’den Emeklilere Kredi

Size en yakın Ptt şubesini ziyaret ederek Aktifbank emekli kredisi başvurusunda bulunabilir ve paranızı derhal kullanmaya başlayabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda Ptt’nin merkez şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için emekli maaşınızı Ptt’den çekmeniz gerekmektedir.

Faiz oranı: %1,85

Kredi tutarı: 20.000 TL

Vade sayısı: 48 ay

Aylık ödemesi: 682 TL

Vakıfbank Emeklilere Özel Kredi

Ülkemizde en çok kullanılan bankalardan bir tanesi olan Vakıfbank emeklilere özel kredi imkanı sunmaktadır. 90.000 TL’ye kadar, 48 ayı bulan vade olanaklarıyla ve %1,19’dan başlayan kredi faiz oranlarıyla emekli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Faiz oranı: %1,19

Kredi tutarı: 10.000 TL

Vade sayısı: 48 ay

Aylık ödemesi: 290 TL

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Emeklilere özel kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Sizler de en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek emekli kredisi başvurusunda bulunabilir ve 48 ayı bulan vade olanaklarıyla kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası her emekliye hususi olarak faiz oranları belirlediğinden dolayı kredi hesaplaması yapmamız mümkün değil. Fakat emekliler için en avantajlı faiz oranının Ziraat Bankası olduğu ortadadır.

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Emeklilere özel kredi olanağı sağlayan bankalar içerisinde Garanti Bankası da yer almaktadır. Garanti’de avantajlı ödeme şartları ve 48 ayı bulan vade seçenekleriyle kredinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşırsanız 450 TL’yi bulan promosyonlardan da yararlanabilirsiniz.

Faiz oranı: %1,64

Kredi tutarı: 10.000 TL

Vade sayısı: 48 ay

Aylık ödemesi: 324 TL

Denizbank Maaş Müşteri Kredisi

Denizbank emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine hususi kredi faiz oranları ve avantajlı ödeme şartlarıyla kredi olanağı sağlamaktadır. 60.000 TL’ye kadar 48 ayı bulan vade imkanıyla kredinizi Deniz’den çekebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 444 0 800 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Faiz oranı: %1,54

Kredi tutarı: 10.000 TL

Vade sayısı: 48 ay

Aylık ödemesi: 316 TL

Yapı Kredi Bankası Emekli Kredisi

Emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na aktaran emeklilere hususi olarak kredi olanağı sağlanmaktadır. 36 ayı bulan vade olanaklarıyla beraber kredinizi uygun faiz oranlarıyla çekebilirsiniz.

Faiz oranı: %1,38

Kredi tutarı: 10.000 TL

Vade sayısı: 36 ay

Aylık ödemesi: 255 TL

Emekli Kredi Başvurusunda Neye Dikkat Edilir?

  • Kredi notunuza
  • Ek gelir durumunuza
  • Geçmiş ödemelerinize
  • Emekli net maaşınıza
  • Kredi sicilinize

Emeklilere kredi 2023 senesinde başvurmayı düşünüyorsanız sizler de yukarıda belirttiğimiz bankalardan size en uygun olanını seçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusuna kimliğiniz ve emekli cüzdanınızla beraber gitmeniz işlemleri daha da hızlandıracaktır.

Sizler de bu fırsatlardan yararlanmak isterseniz bu bankalardan bir tanesini seçebilir ve şubesini ziyaret ederk kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bilinenin tersine emeklilerde de kredi notu aranmaktadır. Bankalar yukarıda belirttiğimiz bilgilerinizi araştırdıktan sonra kredi başvurunuza cevap vermektedirler.

Emeklilere kredi veren bankalar ile sizler de oldukça uygun faiz oranları ve 48 ayı bulan vade imkanlarıyla kredinizi alabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken ilk adım, yukarıda bahsettiğimiz bankalardan bir tanesini seçerek kredi başvurunuzu yapmak olacaktır. Emeklilere faizsiz kredi olanağı sağlayan bankalar şu an söz konusu olmasa da; oldukça düşük faizlerle kredi alabilmek mümkündür.

Özellikle emekli maaşınızı kredi almayı düşündüğünüz bankaya taşıdığınız takdirde hem promosyon ödemesi alabilir hem de avantajlı emekli kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bankalar bilgilendirme maksatlıdır. Faiz oranları bankalar tarafından değiştirilebilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu