İnşaat

Demir Bahçe Kapısı Fiyatları Ne Kadar? Şimdi Satın Al

Demir bahçe kapısı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yedesiniz. Bu yazımızda sürgüsüz ve sürgülü bahçe kapısı modelleri ve fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda giriş kapısı için otomatik kapı sistemi kurdurmak istiyorsanız da bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

Sürgüsüz ve Otomatik Sürgülü Demir Bahçe Kapısı Fiyatları 2022

Bahçe kapıları müstakil evlerin ve sitelerin en önemli ekipmanlarından biridir. Hem güvenlik için hem de çevre düzeni için önemli bir yere sahip olan bahçe kapıları hemen hemen her projede yer almalıdır.

demir bahçe kapısı fiyatları
demir bahçe kapısı fiyatları

Günümüzde insanlar daha çok demir bahçe kapısı yaptırmayı tercih ediyor. Bu kapılar otomatik bahçe kapısı, kanatlı kapı ferforje bahçe kapıları, sürgülü kapı vb. şekillerde olabiliyor.

Sürgüsüz demir bahçe kapıları genel olarak 3 ila 4 bin TL arasında başlayan uygun fiyat ile satışa sunuluyor.Ancak kapının büyüklüğü arttıkça ve süslemesi arttıkça bu fiyat 30 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu kapılar genellikle müstakil evlerde bahçe kapısı olarak ya da garaj kapısı olarak kullanılıyor.

Sürgülü otomatik olmayan bahçe kapıları büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 7 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Bu kapılar daha çok sitelerde veya büyük arazili müstakil evlerde kullanılıyor.

Eğer kapı motoru kullanılarak kullanılan otomatik bahçe kapısı yaptırmak isterseniz biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Bu kapılarda sistem kurulumu ortalama 10 bin TL’den başlıyor. Aynı zamanda otomatik kapı anahtarı başına 100 ila 200 TL civarında ödeme gerekiyor.

Demir kapı fiyatları her zaman için diğer kapı modellerinden daha fazladır. Bu kapılar hem işçilik yönünden hem de hammadde yönünden çok daha masraflı. Öyle ki demir küçük bahçe kapısı fiyatı dahi en az 2 bin TL’den başlıyor.

İlginizi çekebilir: 6 seviye çelik kapı fiyatları

demir bahçe kapısı ücretleri
demir bahçe kapısı ücretleri

Demir Bahçe Kapısı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Demir bahçe kapıları her ne kadar güvenilir yapılar olsa da yaptırılmadan ve satın alınmadan önce bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Demir bahçe kapısı yaptırırken ilk önce kullanılan materyalin sağlamlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için anlaşma yapacağınız firmaya giderek bileşim hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kapı için kullanılacak demir kırılgan bir yapıya sahipse hırsızlar için avantaj olacağından o kapıyı kullanmamalısınız.
  • Demi bahçe kapılarında aynı zamanda kullanılan boyalara da dikkat etmelisiniz. Birçok kapıda siyah renkli boya kullanıldığı için özellikle Adana ve Mersin gibi yerlerde güneş ışınları nedeniyle renklerin solması söz konusu.
  • Demir bahçe kapısı yaptırırken kapının üst kısmında hırsızlık engelleyici önlemler almayı unutmayın. Bunun için sivri uçlu demirler ya da dikenli teller tercih edebilirsiniz.

Demir bahçe kapısı fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildeydi. Eğer bu kapılar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz kapı alacağınız firma ile görüşme yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: demir fiyatları ne kadar?

Bahçe kapıları kaç para?

Bahçe kapıları ortalama 2 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Model ve büyüklüğe göre bu rakam artış gösterebilir.

Ferforje kapı fiyatları ne kadar?

Ferforje kapılar metrekaresi 15 TL olarak satılıyor. Bu da ortalama boyutlarda bir kapı için 1200-1500 TL anlamına geliyor.

Ferforje ürünler ne demek?

Ferforje ürünler dökme yöntemi ile üretilen estetik görünümlü ürünlerdir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu