BankalarGaranti Bankası

Garanti Elma Hesabı Nedir, Özellikleri ve Kullanımı 2022

Garanti Elma hesabı, ödeme işlemleri gerçekleştirilirken vadesiz Türk lirası hesabında bulunan bakiyeyi artırabilir. Limit dâhilinde gecelik olarak elma mevduat faizi ile değerlendiren işlem için kullanılan addır. Elma mevduat hesabından dilendiği zaman fatura, kredi kartı, düzenli ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Elma Hesabı – Avantajlı Garanti Bankası Hesabı

Elma mevduat hesabının vadesiz TL alt limiti bireysel müşteriler için 5.000 Türk lirası olmaktadır. Böylece hesapta bulunan alt limitin üzerinde kalan kısım gecelik elma mevduat faizi ile değerlendirilmektedir. Hesaba para girişi olduğunda elma mevduat hesabı parayı gecelik mevduat faizi ile değerlendirmeye başlar.

garanti elma hesabı özellikleri
garanti elma hesabı özellikleri

Bu şekilde bankacılık işlemleri zaman kaybetmeden hızlıca gerçekleştirilebilmektedir. Elma mevduat hesabı Garanti BBVA internet bankacılığı veya en yakın Garanti BBVA şubesinden açılabilmektedir. Garanti BBVA internet bankacılığından hesap açtırmak için gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank Arı hesabı nedir, mevduat hesabı mıdır?

Mevduat Hesabı Hakkında

Garanti elma hesabı dahilinde mevduat, süreli ya da süresiz olarak veya karşılıklı ya da karşılıksız bankaya yatırılan paraya denir. Aynı zamanda döviz ya da kıymetli madenlere verilen isimdir. Vadeli ve vadesiz olarak ayrılmaktadır. Vadeli mevduat hesabı, yatırım amaçlı olmaktadır. Böylece kısa vadeli mevduat hesaplarından ise orta ve uzun vadeli mevduat hesaplarının kazandıran seçimler olduğu belirtilmektedir.

Vadesiz mevduat hesabı ise yatırım amacı istenildiği takdirde yine yapılabilecek olup standart banka hesap kartı olarak kullanılabilecek bir hesap türüdür. Mevduat hesabının nasıl açıldığı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Müşterisi olunmayan bir bankadan vadeli hesap açtırmak için şubeye gitmek gerekmektedir.

Üstelik vadeli hesap açtırmak istediğinizde bankanın müşterisiyseniz şubeye gitmek zorunda değilsiniz. Mobil veya internet bankacılığı aracılığı ile halledebilirsiniz. Vadesiz mevduat hesaplarına maaş hesapları örnek gösterilebilmektedir.

Ancak açtırmak için şubeye gidebilir veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilmeyi mümkün kılmaktadır. Peki Garanti Bankası havale ücreti ne kadar? Cevabı linkteki sayfamızdan bulabilirsiniz.

Bu arada Garanti iban öğrenme yöntemlerini linkteki sayfadan öğrenebilirsiniz.

Garanti Elma Hesabı Özellikleri Nedir?

Garanti elma hesabı özelliklerinin neler olduklarını sürekli soruyorlar. Buna istinaden cevapları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz;

  • Kira, taksit, elektrik, telefon gibi düzenli ödeme gerektiren zamanlarda tümü elma mevduat hesabında bulunan para tarafından otomatik olarak ödenmektedir.
  • Paranız elma mevduat hesabında değerlenmeye devam ederken istendiği zaman para çekmek mümkün olmaktadır.
  • Elma hesabı tanımlı vadesiz Türk lirası hesap bakiyesi 5.000 Türk lirası üzerinde kalan kısım için değerlendirme işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • Elma mevduat hesabı, vadesiz Türk lirası hesabında bulunan bakiyeyi limitler dâhilinde gecelik elma mevduat faizi ile değerlendirmektedir.
  • Gecelik elma mevduat faizi yıllık brüt %5 olarak hesaplanmaktadır.
Garanti Elma hesabı nasıldır
Garanti Elma hesabı nasıldır

Garanti Bankası Hakkında

1946 yılında Ankara’da kurulan bir banka olmaktadır. Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olduğu bilinmektedir. Genel merkezi İstanbul Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır. Aslında Garanti BBVA tüm yenilikleri, hayatı kolaylaştıran ürünleri, kampanyaları ve kişiye özel sunduğu fırsatları şeffaf bir şekilde aktarmaktadır.

Dijital çağda yerini almayı ihmal etmeyen Garanti BBVA sosyal medya sayfaları üzerinden duyurularını güncel bir şekilde yapmaktadır. Üstelik özel hazırlanmış olan uygulamalar, yarışmalar, kültür sanat etkinlikleri düzenliyor. Ayrıca spor sponsorlukları ile sosyal medya üzerinde aktif olarak kalmayı başarmaktadır.

Bu bilgilerin yanı sıra Garanti BBVA müşterilerine özel olanaklar sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini oldukça önemseyen Garanti BBVA, şeffaflık politikasında önem yer etmektedir. Bunun sebebi ise aldığı her kararı ve sunduğu her olanağı anında müşterileri ile paylaşmaktadır.

Bunun yanı sıra yeni müşterilerine sayısız seçenekler sunmaktadır. Son olarak, bireysel ve kurumsal olarak oldukça büyük bir müşteri kitlesine sahip olduğu bilinmektedir. Vatandaşların geleceğe dair yaptığı yatırımlara ve birikimlere destek vermeyi önemsemektedir.

Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz veya para çekme ve alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Halkbank mevduat faiz oranları ne kadar?

Garanti Elma Hesabı ne kadar kazandırır?

Garanti Elma mevduat hesabı, yıllık bazda brüt %5 faiz geliri sağlar. Bunun için gecelik Elma hesabı dahilinde vadesiz hesabınızda limit bulundurmalısınız.

Garanti Elma Hesabı nasıl kapatılır?

Garanti Elma mevduat hesabı, internet bankacılığı üzerinden kapatılabilmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra başvurular bölümünden Elma hesabını seçerek kapatma talimatı verebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Garanti elma hesabı ile ilgili tüm detayları verdik. Eğer siz de bu mevduat hesabını kullandıysanız aşağıdaki yorum bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Düşünceleriniz hem bizim, hem sayfamızı ziyaret eden tüm vatandaşlarımız için değerlidir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Cok ve kaliteli ben kulanıyorum gayet memnununum sizde merak ediyorsanız bu bankada hesap acamak olsun pişman olmuyacaksınız

  2. Çok teşekkür ederim. Merak ettiğim. Konulardan birisiydi öğrendiğim. İyi oldu siteniz. Mükemmel güzel bilgilerdi 👍

  3. Uzun yıllardır sizinle çalışıyorum çok memnunum maaşımıda sizin bankanızdan çekmek de bana bi avantaj oldu teşekkürler

  4. Uzun yıllardır kullandığım bir hesap maaşımı da burdan çekmem Bi avantaj oldu benim için memnunum rahatlıkla hesap açabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu