İlaç Fiyatları

Gaviscon Şurup Fiyat

Mide problemi yaşayan kişiler, Gaviscon şurup fiyat konusunda bilgi almak istemekte. İlaç sektöründeki büyüme ile birlikte pek çok yeni ilaç hayatımıza girmiş durumda. Bu ilaçlar farklı şekillerde kullanılıyor olsa da ortak özellikleri insan sağlığını olumlu yönde etkiliyor olmasıdır. Bu ilaçlar içerisinde bazı grup ilaçlar herkes tarafından bilinen ve kullanılan ilaçlardır.

Gaviscon Şurup Fiyat 2023 Ne Kadar?

Örneğin Gaviscon gibi ilaçlar kolay ulaşılabiliyor olması nedeniyle ve mide problemlerinde çok sık kullanılıyor olması nedeniyle pek çok kişi tarafından bilinmekte.

Gaviscon Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Gaviscon sindirim sistemi problemleri için kullanılan bir ilaç türüdür. Çeşitli formlarda üretilen bu ilaç türü başta reflü olmak üzere çeşitli sorunlardan dolayı ortaya çıkan mide yanması ve mide ekşimesi gibi semptomları gidermek için kullanılır. Her hastaya göre özel olarak belirlenen dozlarda kullanıldığında Gaviscon ilacı birçok semptomu kolayca giderebilmektedir.

Gaviscon aynı zamanda gösterdiği etki mekanizmasıyla birlikte “double action” formunda da satışa sunuluyor. İlacın bu formu hamilelikte meydana gelen mide asidi artışı ve buna bağlı ortaya çıkan mide yanması ve mide ekşimesi gibi semptomların tedavisinde kullanılıyor. Hamilelikte bebeğe zararı olmayan bu ilaç çiğneme yolu ile kullanıldığında kişi büyük oranda rahatlamaya kavuşur.

Gaviscon Şurubu Çocuklara Verilir Mi?

Gaviscon şurubu çocuklara verilebilir. Fakat yaş sınırlamaları bulunuyor. Genellikle yetişkin kişiler ve 12 yaş üzeri çocuklarda; yemek yedikten sonra verilir. Ya da yatarken 10-20 ml yani 2-4 tatlı kaşığı kullanılabilir.

6-12 yaş arası çocuklarda ise: yemeklerden sonra ya da yatarken 5-10 ml yani 1-2 tatlı kaşığı kullanımı önerilir. 12 yaş altı çocuklarda mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerektiğini unutmamanız gerekir. Gaviscon şurubu 6 yaş üzeri çocuklara verilmelidir.

Gaviscon Şurup Fiyat
Gaviscon Şurup Fiyat

Gaviscon Şurup Fiyat 2023 Güncel

Gaviscon şurup fiyatı, mide yanmaları yaşayan kişiler çok araştırma yaptığından dolayı oldukça araştırılan bir konudur. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Gaviscon şurup fiyat açısından birçok eczanede farklılık gösterebilir. Çünkü bu ilaç hem reçetesiz hem reçeteli şekilde satılmakta. Hem de eczanedeki normal satış fiyatları değişiklik göstermekte.

Ancak pek çok eczanede fiyatların benzer olması sebebiyle Gaviscon şurup fiyat reçetesiz olarak 19-23 TL aralığında satılmakta. Mide ilacı olan Gaviscon şurup fiyat 2023 senesinde bir önceki seneye oranla ortalama 2-3 TL daha fazlaya satılmakta. Piyasada pek çok mide ilacı olsa da Gaviscon mide şurubu fiyat olarak birçok ilaçtan daha uygun.

Bu ilacın aynı zamanda double action formu da satılmakta. Daha etkili olan gaviscondoubleaction şurup fiyat olarak ortalama 23 TL’den satılıyor.

Gaviscon Şurup Fiyatı 2023
Ürün AdıBirimFiyatı
Gaviscon 500 mg 200 ml likit200 Ml Likit23,06TL

Gaviscon Şurup Fiyat Double Action
Gaviscon Şurup Fiyat Double Action

Gaviscon Şurubu Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı özellikle reçetesiz olarak kullanacak olan kişiler ilacı daha önceden kullanan kişilerin yorumlarına dikkat eder. Bu mide ilacı çok fazla sayıda hasta tarafından kullanıldığından ilaç hakkındaki yorumlara ulaşmak da kolay olmakta.

Gaviscon mide ilacını kullanan pek çok kişi mide yanması ve mide ekşimesi gibi problemlerinin ortadan kalktığını ifade etmekte. Kullanıldıktan sonra kısa süre içerisinde etki gösteren Gaviscon ilacı aynı zamanda neredeyse hiç yan etki göstermemesi sayesinde pek çok kişi tarafından olumlu yorum almıştır.

Yalnızca bazı hassas bünyelerde etki göstermeme, baş ağrısı, ishal ve kabızlık gibi yan etkiler göstermiştir. Ancak bu yan etkiler tolere edilebilir miktardadır. Ayrıca Gaviscon şurup reçetesiz satılsa da kullanılmadan hemen önce bir hekime ya da eczacıya danışmalısınız. Aşağıya açıklayıcı bir Mehmet Öz videosu bıraktık 🙂

Gaviscon Şurubu Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok ilaçta olduğu gibi Gaviscon şurubu yan etkileri bulunuyor. Doktor tavsiye etmediği sürece alınmaması gerektiğini bir kez daha belirtelim. Olası bir sağlık problemi yaşamanızı istemeyiz. Genel olarak Gaviscon şurubu yan etkileri aşağıdaki gibidir;

  • Deride farklılık, kızarıklık ve deri döküntüsü
  • Nefes alırken zorlanma
  • Gün içinde ara sıra gelen baş dönmesi
  • Dudaklarda, boğazda, yüzde ve dilde hafif şişme

Gaviscon şurubunun yan etkileridir. En ufak yan etkide mutlaka en yakın aile hekimine ya da hastaneye gitmeniz gerekir. Sayfamızdaki bilgiler tavsiye niteliğinde olmayıp, en doğru teşhisler için hekiminize danışmalısınız.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 4.5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu