BankalarBorsaZiraat Bankası

Ziraat Borsa Hesabı Açmak İçin Tavsiyeler

Ziraat borsa hesabı açmak istiyorsanız doğru adrestesiniz çünkü devlet bankası olarak ben de Ziraat’e güveniyorum. Çünkü borsada işlem yapmak isteyen herkes açıklanacak olan adımları takip ederek kendilerine özel bir hesaba sahip olabilmektedir. Peki, Ziraat’te borsa hesabı açabilmek için takip edilmesi istenen adımlar nelerdir?

2023 Yılında Ziraat Borsa Hesabı Açmak Nasıl Olur?

Ziraat Bankası alternatif yatırım türlerini kullanıcılarına sunmaktadır. Üstelik gerçekleştirilen sunumlar için modern yöntemlerden yaralanma şansı da bulunmaktadır. Böylelikle artık yatırımların kontrolü kullanıcıların ellerine geçmiş olmaktadır.

Ziraat Bankası’nda Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Bankada borsa hesabı açabilmek için mobil uygulama temin edilmesi gerekmektedir. Ücretsiz şekilde mağazalardan indirilebilen uygulamadan sonra sırası ile;

 • Ana menü,
 • Yatırım,
 • Ziraat Yatırım (Borsa),
 • ZRY(Borsa) Hesap Açılışı,
 • Ankete Git, adımları atılmalıdır.
Ziraat Bankası Borsa Hesabı açmak
Ziraat Bankası Borsa Hesabı açmak

Bahsedilen işlemlerden sonra Ziraat’te borsa hesabı açmak isteyenler ekrana gelen formu bireysel şekilde doldurarak devam etmelidir. Forex üzerinden işlem yapmak isteyenler diğer sayfadaki en alt kutucuğu doldurmayı unutmamalıdır.

Devam tuşuna basıldıktan sonra ilk kez borsaya girecek olanlar bilgileri kısıtlı olacak şekilde ayarlamalıdır. Bütçenin de düşük olarak belirlenmesinden sonra yeniden devam tuşuna basılmalıdır. Son aşamada yapılan işlemler hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Bilgilendirmeler okunduktan sonra sunulan şartların kabul edildiğine dair bir onay istenecektir. “Kabul ediyorum” tuşuna basıldıktan sonra son bir onay hanesi daha ekranlara gelmektedir. Böylelikle bahsedilen şekilde ilerleyen kullanıcılar Ziraat Bankası mobil sistemi üzerinden ücretsiz olarak kendilerine bir mobil hesap açmış olmaktadır.

Eğer borsa ile ilgileniyorsanız, petrole yatırım nasıl yapılır adlı içeriğimizi de incelemelisiniz.

Hesabı Aktifleştirmek İçin İzlemeniz Gereken Yollar

Açılmış olan Ziraat’te borsa hesabı henüz pasif durumdadır. Hesaplarını kullanmak isteyenlerin verecek olduğumuz adımları takip ederek aktif hale getirmeleri mümkündür. Bunun için;

 • Yatırım,
 • Ziraat Yatırım (Borsa)
 • ZRY (Borsa) Hesap Açılışı
 • Hesap Seçimi,
 • Ekrana gelen sözleşmelerin onaylanması,
 • Devam tuşuna basılması,
 • Onaylama butonuna basılması yeterli olacaktır.
Ziraat Borsa Hesabı açmak nasıl olur
Ziraat Borsa Hesabı açmak nasıl olur

Verilen işlemlerin hepsinin eksiksiz bir şekilde yapılmasından sonra şifre yerine geçen bir numara verilmektedir. Bu şifre üzerinden borsaya giriş gerçekleştirilerek alım satıma ve takibe başlanabilmektedir.

Eğer sizin Ziraat’te borsa hesabınız varsa sitemizin diğer ziyaretçilerini bilgilendirmek amaçlı aşağıdaki yorum kısmından fikirlerinizi iletebilirsiniz. Bilgileri iletirken diğer ziyaretçilerimize yatırım tavsiyesi vermediğinizden emin olmalısınız.

Ayrıca, Teknofinans Youtube kanalı bu konuda çok iyi bir video yayınlamış. İzledikten sonra kanala abone olarak güncel içerikleri takip etmenizi öneririz.

Not: Eğer video telif konusunda sorun teşkil ederse, bildirmenizin ardından 3 iş günü içinde sayfamızdan kaldıracağız.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu