İnşaat

CNC Router Fiyatları Listesi

CNC router fiyatları, özellikleri ve merak ettiğiniz tüm detaylar için sayfamızı incelemenizi öneririz.

CNC router fiyatları marka ve modeline bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Aynı zamanda sıfır ya da ikinci el olma gibi durumlarda da fiyatları oldukça farklılaşabiliyor. Bu noktada CNC router fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu, sıfırı ne kadar, ikinci eli ne kadar ve nereden alınır gibi sorularınızın tüm yanıtlarına içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

CNC Router Fiyatları 2022

CNC router fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. En yalın tanımıyla CNC Router bilgisayar kontrol sistemine sahip olan, geniş ve dik işleme alanına sahip olan tezgâha verilen isimdir. Endüstriyel yumuşak dokulu pleksi ya da ahşap gibi malzemelerin işlenmesi için bu tezgahlar sıklıkla kullanılır. Sıfır ya da ikinci el seçenekleri bulunan CNC Routerların ölçü ve markalarına göre de fiyatları değişkenlik gösteriyor. Genel olarak güncel fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

 • Falcon Marka 130×250 cm Cnc Router Fiyatı: 8.000 Dolar
 • Smart Woodmax Marka 2100×3700 cm Cnc Router Fiyatı: 250.000 TL
 • Falcon Marka Freze Kontrol Ünitesi Cnc Reuters Fiyatı: 3.10000 TL
 • Rider Marka 90×100 cm Cnc Router Fiyatı: 5.000 Dolar
 • Klasik Masaüstü Cnc Router Fiyatı: 2.800 Dolar
 • Poysan Marka 210×370 cm Cnc Router Fiyatı: 31.000 Dolar
 • 60×60 cm Cnc Router Fiyatı: 2.800 Dolar
 • 210×370 cm Otomatik Takım Değiştirmeli Cnc Router Fiyatı: 31.000 Dolar

İkinci el ya da sıfır olan bazı cnc router markaları için sunulan fiyatlar yukarıda sıraladığımız gibidir. Aynı zamanda cnc router için sunulan fiyatlar kaç eksenli olduğuna göre de değişebilir. Örneğin 5 eksen CNC router fiyatları ile 3 eksen cnc router fiyatları arasında ciddi bir fark olduğunu görebilirsiniz.

CNC router fiyatları
CNC router fiyatları

CNC Router Nedir?

CNC Router nedir ve nerelerde kullanılır gibi soruların yanıtları da sıkça araştırılıyor. Bu noktada en yalın tanımıyla bilgisayar destekli, yumuşak yapıya sahip malzemelerin işlemesi için kullanılan tezgahlar olduğunu söyleyebiliriz. Kısaca kullanım alanlarını ve amaçlarını da sıralamak gerekirse;

 • Kapı oymalarının yapımı için
 • İç ve dış dekorasyonları yapımı için
 • Ahşap panellerin hazırlanması
 • Tabelaların hazırlanması
 • Plastik, pleksi ve benzeri malzemelerin işlenmesinde sıkça kullanılan tezgahlardır.

CNC Router hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını aktardık. Eğer fiyatlarını ya da marka, modeli ve kullanım detaylarına ilişkin aklınıza takılan farklı sorular varsa yorum alanından bunları bizimle paylaşabilirsiniz. HepKredi olarak tüm yorumlarınıza en hızlı şekilde geri dönüş sağlıyoruz.

CNC router ücretleri ve sipariş
CNC router ücretleri ve sipariş

SSS

CNC Router Nedir Ne İşe Yarar?

CNC Router sistemleri bilgisayar kontrol sistemine sahip olan, ultra geniş işleme alanını dik bir şekilde sunan tezgahlara verilen isimdir. Endüstriyel alanda genelde pleksi, ahşap ya da starafor gibi yumuşak malzemelerin işlemleri için tezgah olarak kullanılır.

CNC Router Hangi Programla Çalışır?

CNC Router bilgisayar sistemine sahip tezgahlardır. Bu noktada belli başlı programlar ile çalışırlar. Dünya genelinde CNC Router tezgahları için genel olarak Mach3 programı tercih ediliyor. Mach3  en yalın tanımıyla CNC operatör programıdır. CNC Router tezgahlarının daha işlevsel ve profesyonel çalışmasını destekleyen program olarak dikkat çeker.

CNC Nasıl Kullanılır?

CNC makineleri genel olarak mini bilgisayarlardan ve aynı zamanda kontrol mekanizması olarak görev üstlenen mikrobilgisayarlardan oluşur. Çeşitli programların yüklü olduğu bu bilgisayarlar ile çalışırlar. CNC operatörleri bu programları bilip makineden beklenen performans ve işleve göre ayarlayarak çalıştırır.

CNC Router Ne Keser?

CNC Router bilgisayar destekli dik kesim tezgahlarıdır. Bu tezgahlarda yön ve 3 eksen denilen şeyler kesilir. Yukarı ve aşağı koordineli şekilde çalışır. İleri geri hareket ettirilerek istenen malzemenin kesilmesini sağlar. Pleksi, strafor, ahşap ve benzeri nice malzemenin kesimi için kullanılır.

CNC Router Nerelerde Kullanılır?

CNC Router kullanım alanları oldukça geniştir. Ancak genel olarak kapı oynamalarını hazırlanmasında, iç ve dış dekorasyon ürünlerinin işlenmesinde, ahşap panellerin kesilmesinde, strafor, pleksi ve benzeri malzemelerin kesilmesinde kullanılır. Bunlara ek olarak kırpma işlemlerinin yapılması için de sıklıkla kullanılır.

CNC Kaç Günde Öğrenilir?

CNC makineleri oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Daha doğrusu tamamen mini ve mikro bilgisayar sistemlerine bağlı olan makinelerdir. Bu bilgisayarlara entegre edilen programlar ile işlevsel olarak kullanılır. CNC makinelerini sadece CNC operatörleri kullanabilir. Tam anlamıyla CNC makinelerini kullanabilmek için 1-2 yıl kadar süren bir pratiğe ihtiyacınız olacaktır.

Fincanlı CNC Ne Demek?

Vakum fincanlarına sahip olan CNC makinelerine kısaca fincanlı CNC adı verilir. Bu makineler işleme alınan malzemenin içindeki tüm havanın vakumlanmasını ve malzemenin sabit durmasını sağlar. Vakum fincanlarının ölçüleri ise CNC makinesinin marka ve modeline bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu