Bankalar

Hata Kodu 57 Nedir, Neden Bu Hatayı Alıyorum (ÇÖZÜM)

Hata kodu 57; alışveriş sırasında kredi kartı kullanıcılarının karşısına çıkan hatalar arasında yer alıyor. Tüm dünyada tüketiciler alışverişlerinin neredeyse tamamını nakit para yerine kredi kartı ile yapıyor. Ancak kredi kartı kullanımı sırasında 057 hata kodu ile karşılaşmak üzücü bir hal almaktadır. Gerek mağazalardan alışveriş yapar iken pos cihazlarında, gerekse de internet üzerinde alışveriş yapar iken sanal pos cihazlarında 57 hata kodu ile karşılaşmak mümkün. Peki, 057 pos hatası kodu ne anlama geliyor?

Hata Kodu 57 Kredi Kartı Ödeme Problemi

Hata kodu 57; kredi kartının banka tarafından kapatılması ile pos cihazlarının vermekte olduğu hatadır. Genel olarak kredi kartının ödenmemiş borcunun olması ve bu neden ile banka tarafından kredi kartının kullanıma kapatılması sonrasında meydana gelir. 057 hata kodu aynı zamanda banka tarafından farklı kredi kartı ile ilgili sorunlardan dolayı da alınabiliyor.

Alışveriş sırasında ödeme yaparken pos cihanının 57 hata kodu vermesi durumunda alışverişi tamamlamak maalesef mümkün değil. Kredi kartının tamamen kapatılması ile birlikte alınan bu hatanın çözümünü banka ile görüşme yaparak sağlayabilirsiniz.

hata kodu 57
hata kodu 57

Hata Kodu 57 Kredi Kartında Ne Demek?

Hata kodu 57 kredi kartı kullanımı sonucu alınması durumunda borcundan dolayı veya şüpheli işlemlerden dolayı kartın tamamen işleme kapatılması anlamına gelir. Hata kodu 57 kredi kartı ile ilgili bir hatadır ve kullanılan pos cihazı ile bağlantısı bulunmuyor. Kimi kredi kartı kullanıcıları bu hatanın alışveriş sırasında pos cihazından kaynaklı olduğunu savunsa da, tamamen kullanılan kredi kartı ile alakalıdır.

Kredi Kartı Hata Kodu 57 Nasıl Çözülür?

Kredi kartı hata kodu 57 alışveriş yapar iken kimsenin karşılaşmak istemeyeceği durumların başında gelir. O an kredi kartınızın tamamen kullanıma kapalı olmasından dolayı kullanmanız mümkün olmaz. Kredi kartı borcu ile birlikte kredi kartının farklı sorunlarından dolayı banka tarafından kapatılması sonucu bu hata alınır. 057 kredi kartı hata kodu banka tarafından kartın borç nedeni ile geçici veya tamamen kapatılması ile alakalıdır.

Hata Kodu 57 Çözümü Nedir?

Pos cihazında veya sanal pos ile alışveriş sırasında hata kodu 57 çözümü için bankanızın şubeleri veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Türkiye’de ki kredi kartı kullanımı en yüksek olan bankalara ait hata kodu 57 çözümü için bilgiler ise şu şekilde;

Hata Kodu 57 Yapı Kredi Ne Demek, Çözümü Nedir?

Yapı Kredi bankasına ait kredi kartınızı alışveriş sırasında kullanarak hata kodu 57 alıyor iseniz kredi kartınızın işlem izni bulunmadığı içindir. Yapı Kredi 57 hata kodu çözümü için Yapı Kredi şubelerine gidebilir veya 0850 222 0444 numarasından müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın borcunu ödeyebilir, tekrar kullanıma açtırabilirsiniz.

Hata Kodu 57 Garanti Bankası Ne Demek, Çözümü Nedir?

Garanti Bankası kredi kartınızı kullandığınız sırada pos cihazından hata kodu 57 almak kartın tamamen kullanıma kapatıldığını gösteriyor. Garanti Bankası hata kodu 57 çözümü için size en yakın şubeye gidebilir veya 444 0 333 numarasından müşteri hizmetleri ile görüşerek kartınızı tekrar kullanım için aktif ettirebilirsiniz.

57 Hata Kodu İş Bankası Ne Demek, Çözümü Nedir?

İş Bankası hata kodu 57 çözümü için bankanız ile görüşme gerçekleştirmeniz gerekiyor. İş Bankası şubelerine gidebilir veya 0850 724 0724 numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden kredi kartınız için destek alabilirsiniz.

57 Hata Kodu Ziraat Bankası Ne Demek, Çözümü Nedir?

Ziraat Bankası hata kodu 57 pos cihazlarında kredi kartının borcundan dolayı kapalı olduğu anlamına gelir ve çözümü için iki farklı seçenek yer alıyor. Kredi kartınızı tekrar işleme açtırabilmek için şubeye gidebilir veya 0850 220 00 00 numarasından müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Hata Kodu 57 TEB Ne Demek, Çözümü Nedir?

Hata kodu 57 TEB kredi kartı kullanımı çözümü için şubeye gidebilir veya 0850 200 0666 numara ile müşteri hizmetlerine bağlanarak destek alabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu