İnşaat

3.5 Tonluk Damperli Römork Fiyatları

Bu yazıda çiftçilikle uğraşan kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu ekipmanlardan biri olan 3.5 tonluk römorklarla ilgili bilgiler verecek ve 3.5 tonluk damperli römork fiyatları hakkında konuşacağız. Eğer sıfır ya da ikinci el römork almak istiyorsanız ancak aklınızda soru işaretleri varsa yazıyı son noktasına kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

3.5 Tonluk Damperli Römork Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin ihtiyaç duyduğu birçok ekipman var. Bu ekipmanlar çoğu zaman yılda 1-2 kez kullanılan ve daha sonra ihtiyaç duyulmayan ekipmanlardır. Ancak öyle bir ekipman vardır ki yılın birçok döneminde kullanılır ve mutlaka her çiftçinin bahçesinde bulunması gerekir.

3.5 tonluk damperli römork fiyatları
3.5 tonluk damperli römork fiyatları

Römorklar hem tarımla uğraşan kişilerin hem de hayvancılık yapan kişilerin gereksinim duyduğu araçlardan biridir. Büyük ölçekli ya da küçük ölçekli fark etmeksizin bu işlerle ilgileniyorsanız evinizin bahçesinde mutlaka bu araçlardan bulunması gerekiyor.

Kimi zaman yem ve tohum gibi şeylerin çuval şeklinde ambalajlarını taşırken kimi zaman da elde edilen mahsulleri nakliye ederken bu araçlara büyük oranda ihtiyaç duyuluyor. Tabi bu araçlar da kullanım amaçlarına göre farklı modellerde oluyor. Biz bu yazıda yalnızca damperli römorklarla ilgili başta fiyat olmak üzere birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Eğer tarımda kullanılan diğer ürünlerin fiyatlarını merak ediyorsanız web sitemizde küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Damperli Römork Fiyatları, 3.5 Tonluk Damperli Römork Ne Kadar?

Damperli römorklar genellikle iki tekerli olan ve diğer römorklardan farklı olarak kaldırılıp indirilen römorklardır. Traktör tarafından kontrol edilen bu damper sistemi sayesinde kum, gübre, toprak ve mahsul gibi paketli olmayan ancak miktarı fazla olan ürünler birkaç saniye içerisinde boşaltılabiliyor.

Çiftçiler damperli römorkların bu özelliklerinden büyük oranda fayda gördüğü için son yıllarda büyük oranda bu tarım ekipmanlarına yönelmeye başlamıştır. Ağır ve zahmetli işlerin kısa süreler içerisinde tamamlanabiliyor olması damperli römorkların kısa sürede önemli bir konuma yükselmesini sağlamıştır.

Hal böyle olunca çiftçiler damperli römorkların fiyatları ile yakından ilgileniyor ve sık sık fiyatları kontrol ediyor. Birçok çiftçi tercihlerini 3.5 ton kapasiteli damperli römorklardan yana kullandığı için bu yazıda bu römorkların fiyatlarına yoğunlaşacağız. Ancak yine de sizlerde fikir oluşturabilmesi adına diğer römorkların fiyatlarını da vereceğiz.

Sıfır olan 3.5 ton kapasiteli ve damperli römorkların fiyatları ortalama 30 bin ila 45 bin TL arasında değişmekte. Bu fiyat aralığı damperli römorkun üreticisine bağlıdır. Eğer daha uygun fiyata damperli römork almak isterseniz ikinci el damperli römork satın alabilirsiniz.

İkinci el 3.5 tonluk damperli römorklar kullanım süresine ve mevcut hasarlara bağlı olarak 15 bin ila 25 bin TL arasında satışa sunuluyor. İkinci el 3.5 tonluk damperli römorkların fiyatları hakkında net bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız çeşitli ilan sitelerini inceleyebilirsiniz.

Damperli römorklar elbette 3.5 ton ile sınırlı değil. Bu damperli römorklar çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için 10-15 ton kapasiteye kadar bulunabiliyor. Bu da dolaylı olarak römorkların fiyatlarının artmasına neden oluyor. Bu römorklarda ton başına ortalama 3-5 bin TL artış yaşanır ve üst sınır ülkemizde genel olarak 110 bin TL civarındadır.

3.5 tonluk damperli römork fiyatları ne kadar
3.5 tonluk damperli römork fiyatları ne kadar

Damperli Römork Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki römork alırken hangi amaçlarla kullanacağınızı belirlemenizi öneriyoruz. Eğer damper kaldırmaya ihtiyacınız yoksa klasik römorkları satın almalısınız. Bu şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Ancak damperli römorka ihtiyacınız varsa bu tarım ekipmanlarını satın almadan önce şu hususlara dikkat etmelisiniz;

  • Damperli römork alırken öncelikle ilgili bakanlık tarafından Tip Onayı Belgesi verilmiş olduğundan emin olunmalıdır. Römorklardaki ön şasede bulunan etiketlere ve şase numaralarına bakarak bundan emin olabilirsiniz.
  • Damperli römork alırken damperin çalışması esnasında herhangi bir problem olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bu tarım araçlarında yağ akıtma başta olmak üzere birçok teknik arıza ortaya çıktığı için ilk etapta bu hususlara dikkat edilmelidir.
  • Damperli römork alırken belgedeki yük kapasitesi ile gerçekte taşıyabileceği yük karşılaştırılmalıdır. Eğer herhangi bir dengesizlik varsa ilerleyen süreçlerde meydana gelebilecek sorunlar karşısında sigorta ödeme yapmayacaktır.

Bu yazıda 3.5 tonluk damperli römorkların fiyatları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru varsa bunu bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Bu şekilde sizlere ulaşarak merak ettiğiniz konularda bilgi verebiliriz.

Traktör Römorku Kaç Ton Taşır?

Traktör römorkları kapasitesi kadar yük taşır. Yani net bir rakam vermek mümkün değildir.

Traktör Römorku Kaç Kilogram?

Traktör römorkları yüksüz olarak ortalama 1 ton civarında gelir.

1 Römork Gübre Kaç Ton Gelir?

1 römork kapasitesi kadar gübre alabilir. Eğer gübre çuvallar ile yüklenecekse aralarda boşluk olacağı için daha az yükleme yapılır.

1 Römork Kaç Ton Kum Alır?

Bir römork kapasitesi kadar yük taşıyabilir. Yani bir römorkun kaç ton kum taşıyabileceği ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Katı Gübre Dağıtma Römorku Ne İse Yarar?

Katı gübre dağıtma römorkları katı haldeki gübrelerin kısa süreler içerisinde tarım arazisine dökülmesini sağlar.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu