BankalarKredi KartıZiraat Bankası

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası Kartsız para çekme gibi sunduğu yenilikler ile müşteri memnuniyetini her zaman yüksek tutuyorlar. Aynı zamanda ülkenin her yerinde ulaşmanız mümkün olan ATM imkanları ile müşterilere ülkenin dört bir yanında kolaylık sağlıyorlar. Ziraat Bankası kamu bankaları arasında güvenilirliği ve işlem kolaylığı ile biliniyor.

Bu yazıda Ziraat Bankası’nın sağladığı işlemler ve kolaylıklar hakkında bilgiler yazılmaktadır.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Ziraat Bankası ATM üzerinden gerçekleştirilen bu işlemin nasıl yapıldığı bilmeyen müşteriler için aşağıda detaylı bir biçimde anlatılmaktadır. ATM menüsünde bulunan kartsız işlem menüsüne girilmektedir. Daha sonra sistemde kayıtlı cep telefonu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaş numarası ekranda yer alana bölüme girilmektedir.

Ekrana çıkan bankkart listesinden işlemin yapılacağı kart seçilip kartın şifresi girilmektedir. Telefona SMS ile gelen şifre ekrana girildikten sonra çekmek istenilen tutar ekrana girilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra ATM para bölümünden alınmaktadır.

Ziraat Bankası ATM günlük para yatırma limiti 20.000 Türk lirası ile sınırlı olmaktadır. Başlangıçta belirtilen giriş yerine ATM ekranında yer alan avuç içi ile giriş tuşuna basılabileceği de eklenmektedir.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme
Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma

Kartsız Para Çekmede Bunlara Dikkat!

Kartsız para çekme ile birlikte aslında tüm işlemler esnasında bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Her yaştan vatandaşı ilgilendiren bu konu oldukça mühim olmaktadır. Banka şubesinde sıra beklerken, ATM üzerinden işlem gerçekleştirirken, internet üzerinden alışveriş yaparken başımıza gelebilecek olumsuz durumlardan korunmak oldukça önemli olmaktadır.

Kötü niyetli vatandaşların dolandırmak veya hırsızlık yapmak amacı ile kullandığı yöntemlere dikkat edilmelidir. Bunlardan bazıları aşağıda örnek olarak yazmaktadır. Bu gibi durumlarda soğukkanlı bir şekilde dışarda iseniz (şube veya bankamatik) yüksek ses ile herkesin duyabileceği şekilde yardım isteyebileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Hangi yaşta olursanız olun karşı koyabileceğinizi düşünerek karşılık vermemeniz gerekmektedir. Sesiniz üzerine yardıma gelecek olan vatandaş veya emniyet mensubu görevliler gereken yardımı sağlamaktadır. Banka içerisindeyseniz güvenlik görevlisine durumu bildirmeniz yeterli olmaktadır.

İş bankası kartsız para çekme işlemi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İnternet üzerinden, arama veya kısa mesaj ile sizden ödeme, kimlik bilgileri, hesap bilgileri gibi özel ve paylaşılmaması gereken bilgileri isteyen birisi olduğu takdirde emniyet mensuplarına bildirmeniz yeterli olmaktadır.

Bunun yanı sıra internet üzerinden yaptığınız bir alışveriş sonucunda eğer o site güvenli değilse ve fazla tutar çekildiyse bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu durumu bildirmeniz gereken işlemlerin sağlanması için yeterli olmaktadır.

Böylelikle hiçbir emniyet mensubunun, devlet görevlisinin, yetkili mevkilerin ve kurumların sizden hesap bilgilerinizi, kimlik bilgilerinizi veya ödeme istemesi mümkün olmamaktadır.

Bu gibi durumlarda hızlı ve sağlıklı çözümlere ulaşmak için yardım alabileceğiniz Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Dilediğiniz her saatte ulaşabilmeniz ve yardım, öneri, şikâyet taleplerinizin yapıldığı bildirilmektedir.

İlginizi çekebilir: Ziraat Banka Kartı internet alışverişine nasıl açılır

Ziraat Bankası 7/24 müşteri hizmetleri hattı olmaktadır. 444 00 00 – 0850 220 00 00

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme
Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

ATM Nedir?

Banka tarafından verilen kartlar ile ATM üzerinden bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. ATM diğer adı ile bankamatik olarak bilinmektedir. Günümüzde bu bankamatiklerden kartsız işlem yapma kolaylığı sunulmaktadır.

Bu sayede bankalar maliyetlerini azaltmaktadır. Maliyetlerin azalması müşterilerin yaptıkları birçok işlem için ücret ödemesi alınmamaktadır. ATM üzerinden 7 gün 24 saat işlem yapılabilmektedir. Fatura ödeme, para yatırma, para çekme, bakiye sorgulama, döviz satışı gibi sayısız işlem kolaylıkla sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası kart numarası öğrenme

Müşteriler şubede olduğu gibi sıra bekleme ve zaman kaybı yaşama sorunlarını burada yaşamamaktadır. Ziraat bankasının ATM üzerinden müşterilerine kolaylık sunmaya devam etmektedir. Bunlardan bir tanesi kartsız para çekme işlemi olarak bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Akbank kartsız para çekme işleminin nasıl yapıldığını da buradan öğrenebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu