TÜGVA Burs Başvurusu Nasıl Yapılır, İstenilen Belgeler

TÜGVA Burs Başvurusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Türkiye gençlik vakfı, dünya genelinde iyiliğe dair olan maddeleri savunmayı amaçlayan, her daim hakkın ve adaletin yanında yer alan bir genç nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş olan yeni nesil bir gençlik vakfı olmaktadır. Değerleri iyilik, ahlak, adalet ve birlik olarak benimsemiş olmaktadır. Bu değerlerden aşağıda kısaca bahsedilmektedir.

Adalet, toplumsal huzuru alt üst eden problemleri çözmek adına her şeyi ait olduğu doğru konuma eriştirmek ve sosyal uyumla dengeyi sağlamayı hedefleyen bir adalet anlayışına sahip olmak olarak adlandırılmaktadır.
Birlik, sevgi ve saygı anlayışına bağlı kalarak gönüllülük ve sorumluluk duygusu içinde bir arada bulunmanın değerini ortaya çıkaran bir birliktelik bilincine sahip olmak olarak adlandırılmaktadır.
İyilik, kötülüklere karşı durarak erdemli bir toplumun oluşumu için sosyal dayanışmaya katkı sunan iyiliklerin peşinde olmak olarak adlandırılmaktadır.
Ahlak ise insanın varlık düzeniyle ahenk içerisinde olarak, vicdanın sesiyle yaşayan ve dünyayı erdemli bir yaklaşımla okuyan bir ahlak sahibi olmak olarak adlandırılmaktadır.

Tügva Burs Hakkında

Gençlere sunduğu ayrıcalıklar ve fırsatlar ile bilinen Türkiye Gençlik Vakfı bursu hakkında merak edilenler aşağıda yer almaktadır.

Vakıf geçmişini bilerek geleceğe bakabilen, fikri ve kültürel yönden donanımlı, bilimsel düşünce yapısına sahip bir gençlik yetiştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye Gençlik Vakfı,  maddi imkanları sınırlı olan kişiler için maddi ve manevi destek sağlamayı hedefleyen ve eğitimde eşitliğin sağlanmasını hedefleyen bir kurum olmaktadır.

 • Eğitime destek bursu ile devlet üniversitelerinde veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuyan, fikri ve kültürel yönden donanımlı olan milli duygulara sahip başarılı lisans ve ön lisans öğrencilerine vakıf olanakları dahilinde burs sağlanmaktadır.
 • Yurt ihtiyaç bursu, Türkiye Gençlik Vakfı yurtlarında kalan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen bir burs olmaktadır.
 • TÜGVA yurtlarına başvuran her öğrenci Yurt ihtiyaç bursuna başvurabilmektedir.Yurt başarı bursu, Türkiye Gençlik Vakfı yurtlarında kalan ÖSYM yerleştirme sırası baz alınarak öğrencilere sağlanan bir burs olanağı olmaktadır.
TÜGVA burs başvurusu
TÜGVA burs başvurusu

Tügva Başvuru Şartları Nedir?

Burs başvurusu online (çevrimiçi) başvuru, ön değerlendirme, mülakat ve değerlendirme ve sonuç bilgilendirme aşamalarından oluşmaktadır. Bu burs başvurusuna kimlerin başvurabileceği aşağıda sıralanarak yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı bulunmaktadır.
 • Aile sicilinin temiz olması şartı bulunmaktadır.
 • Lisans ortalaması 65/100 veya 2.5/4.00 ortalamasında olması gerekmektedir.
 • Başka herhangi bir kurumdan burs alınmaması gerekmektedir.
 • Özel ya da resmi bir kurumda çalışmıyor olması gerekmektedir.
 • Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda öğrenci yardım parası başvuru formu için linkteki sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Burs Başvurusunda Talep Edilen Belgeler Nedir?

Burs başvurusu esnasında talep edilen belgeler aşağıda sıralanarak yer almaktadır.

 • Öğrenci belgesi talep edilmektedir.
 • ÖSYM sonuç belgesi talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi talep edilmektedir.
 • Anne ve babaya ait gelir belgesi talep edilmektedir.
 • Transkript belgesi ara sınıflar için talep edilmektedir.
 • IBAN numarası talep edilmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir.
 • Adli sicil belgesi talep edilmektedir.
 • Vesikalık fotoğraf da talep edilmektedir.

Bursun başvuran kişi tarafından uygun olduğu düşünüldüğü takdirde hemen başvuru internet sitesinden sağlanabilmektedir. Kişilerin merak ettiği sorular için Türkiye Gençlik Vakfı sıkça sorulan sorular kısmında birçok soruya yer vermektedir. Bunun yanı sıra bu burs olanağından faydalanamayan kişiler için diğer burs kaynaklarını değerlendirmeleri tavsiye edilmektedir.

Bu burs olanakları, devlet tarafından, şirketler tarafından, bankalar tarafından, dernekler tarafından, diğer vakıf kurumları tarafından ve özel şahıslar tarafından sağlanabilmektedir. Türkiye Gençlik Vakfı iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Defterdar mahallesi Savaklar Caddesi No:45 Eyüp Sultan / İSTANBUL 0212 558 74 74

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

okul yardım parası nasıl alınır

Okul Yardım Parası Nasıl Alınır 2021 Öğrenci Yardım Parası

Durumu iyi olmayan ailelerin birçoğu okul yardım parası nasıl alınır konusu üzerine birçok araştırma yapmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.