Maddi Yardım

TÜGVA Burs Başvurusu

Bu yıl TÜGVA burs başvurusu yapmak epeyce kolaylaştığı için sizi bilgilendirmek istedik. Türkiye gençlik vakfı, dünya genelinde iyiliğe dair olan maddeleri savunmayı amaçlayan, her daim hakkın ve adaletin yanında yer alan bir genç nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş olan yeni nesil bir gençlik vakfıdır.

Değerleri iyilik, ahlak, adalet ve birlik olarak benimsemiştir. Bu değerlerden aşağıda kısaca bahsettik.

TÜGVA Burs Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır?

Adalet, toplumsal huzuru alt üst eden problemleri çözmek adına her şeyi ait olduğu doğru konuma eriştirmek ve sosyal uyumla dengeyi sağlamayı hedefleyen bir adalet anlayışına sahip olmak olarak adlandırılır.
Birlik, sevgi ve saygı anlayışına bağlı kalarak gönüllülük ve sorumluluk duygusu içinde bir arada bulunmanın değerini ortaya çıkaran bir birliktelik bilincine sahip olmak olarak bilinir.
İyilik, kötülüklere karşı durarak erdemli bir toplumun oluşumu için sosyal dayanışmaya katkı sunan iyiliklerin peşinde olmak olarak tanınır.
Ahlak ise insanın varlık düzeniyle ahenk içerisinde olarak, vicdanın sesiyle yaşayan ve dünyayı erdemli bir yaklaşımla okuyan bir ahlak sahibi olmak olarak biliniyor.

İlginizi çekebilir: okul yardım parası nasıl alınır, nerelerden başvurular yapabilirsiniz?

Tügva Burs Hakkında Sizi Bilgilendirelim:

Gençlere sunduğu ayrıcalıklar ve fırsatlar ile bilinen Türkiye Gençlik Vakfı bursu hakkında merak edilenlere aşağıda yer verdik.

Vakıf geçmişini bilerek geleceğe bakabilen, fikri ve kültürel yönden donanımlı, bilimsel düşünce yapısına sahip bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyor. Türkiye Gençlik Vakfı,  maddi imkanları sınırlı olan kişiler için maddi ve manevi destek sağlamayı hedefleyen ve eğitimde eşitliğin sağlanmasını hedefleyen bir kurumdur.

 • Eğitime destek bursu ile devlet üniversitelerinde veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuyan, fikri ve kültürel yönden donanımlı olan milli duygulara sahip başarılı lisans ve ön lisans öğrencilerine vakıf olanakları dahilinde burs sağlanıyor.
 • Yurt ihtiyaç bursu, Türkiye Gençlik Vakfı yurtlarında kalan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen bir burstur.
 • TÜGVA yurtlarına başvuran her öğrenci yurt ihtiyaç bursuna başvurabilir. Yurt başarı bursu, Türkiye Gençlik Vakfı yurtlarında kalan ÖSYM yerleştirme sırası baz alınarak öğrencilere sağlanan bir burs olanağı sunuyor.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank MEB sosyal destek ve burs kartı hakkında tüm merak ettikleriniz.

TÜGVA burs başvurusu
TÜGVA burs başvurusu

Tügva Burs Başvuru Şartları Nedir?

Burs başvurusu online (çevrimiçi) başvuru, ön değerlendirme, mülakat ve değerlendirme ve sonuç bilgilendirme aşamalarından oluşmaktadır. Bu burs başvurusuna kimlerin başvurabileceği aşağıda sıralanarak yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı bulunmaktadır.
 • Aile sicilinin temiz olması şartı bulunmaktadır.
 • Lisans ortalaması 65/100 veya 2.5/4.00 ortalamasında olması gerekmektedir.
 • Başka herhangi bir kurumdan burs alınmaması gerekmektedir.
 • Özel ya da resmi bir kurumda çalışmıyor olması gerekmektedir.
 • Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda öğrenci yardım parası başvuru formu için linkteki sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Burs Başvurusunda Talep Edilen Belgeler Nedir?

Burs başvurusu esnasında talep edilen belgeler aşağıda sıralanarak yer almaktadır.

 • Öğrenci belgesi talep edilmektedir.
 • ÖSYM sonuç belgesi talep edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi talep edilmektedir.
 • Anne ve babaya ait gelir belgesi talep edilmektedir.
 • Transkript belgesi ara sınıflar için talep edilmektedir.
 • IBAN numarası talep edilmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir.
 • Adli sicil belgesi talep edilmektedir.
 • Vesikalık fotoğraf da talep edilmektedir.

Bursun başvuran kişi tarafından uygun olduğu düşünüldüğü takdirde hemen başvuru internet sitesinden sağlanabilmektedir. Kişilerin merak ettiği sorular için Türkiye Gençlik Vakfı sıkça sorulan sorular kısmında birçok soruya yer vermektedir. Bunun yanı sıra bu burs olanağından faydalanamayan kişiler için diğer burs kaynaklarını değerlendirmeleri tavsiye edilmektedir.

Bu burs olanakları, devlet tarafından, şirketler tarafından, bankalar tarafından, dernekler tarafından, diğer vakıf kurumları tarafından ve özel şahıslar tarafından sağlanabilmektedir. Türkiye Gençlik Vakfı iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir;

Defterdar mahallesi Savaklar Caddesi No:45 Eyüp Sultan / İSTANBUL 0212 558 74 74

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu