Fiyatlar

Ambar Kargo Fiyatları

Eğer ambar kargo taşımacılık hizmeti ve ambar kargo fiyatları hakkında merak ettiğiniz sorular varsa yazımızı okuyabilirsiniz. Ambar kargo nedir, ne işe yarar ve fiyatlandırılmaları nasıldır şeklindeki soruların cevaplarını vermeye çalıştık.

Ambar Kargo Nedir, Güvenilir Mi, Fiyatları Nasıl?

Günümüzde birçok alanda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu gelişmelerden bir kısmı da nakliyat sektöründe gerçekleşmiştir. Hal böyle olunca nakliyat sektöründe yeni yeni kavramlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu kavramlardan biri ambar kargodur.

ambar kargo fiyatları ne kadar
ambar kargo fiyatları ne kadar

Ambar kargonun ne olduğunu anlayabilmek için öncelikle ambar kavramının ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Ambar kısaca her parça eşya ve malzemenin depolandığı alanlardır diyebiliriz. Nakliye edilecek eşyalar bir nakliyat firmasına verildikten sonra ambarlarda bir süre bekletilir.

Daha sonra nakliye için gelen tırlar bu eşyaları yüklenerek bir noktadan başka bir noktaya taşır. Ancak bu noktada birçok kişi kargo ile ambarlı taşımacılığın aynı olduğunu düşünebiliyor fakat bu iki kavram birbirinden farklıdır. Kargo taşımacılığında firmalar eşyalarınızı teslim alırken adresten alır ve yine adrese teslim edilir. Klasik kargo hizmetleri ile ambar kargo arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Klasik kargo firmaları küçük çaptaki eşyaları taşırken ambar kargo firmaları boyut fark etmeksizin eşya taşımacılığı yapabilir.
  • Klasik kargo firmaları eşyaları evden alıp başka bir eve teslim ederken ambar kargoda bu durum mümkün değildir.
  • Klasik kargo firmalarını hem bireyler hem de kurumlar kullanabilirken ambar kargo yalnızca kurumlar tarafından kullanılabilir.
  • Ambar kargolar klasik kargo hizmetlerine oranla neredeyse yarı yarıya daha uygundur.

Aslında bir önceki paragrafta ambar kargonun ne olduğu ile ilgili biraz ipucu verdik. Fakat bu kavram bu kadar basit bir şekilde anlatılamaz. Ambar nakliye firmaları aracılığı ile özellikle büyük ölçekteki lojistik işler kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Örneğin 1 tır dolusu buzdolabını gerekli adreslere göndermek istiyorsunuz. Eğer bunu kendi araçlarınızla yapacak olsaydınız 1 ila 2 şehir söz konusuysa kolay bir şekilde yaptırabilirdiniz. Ancak çok fazla sayıda şehre ve hatta birden fazla bölgedeki şehre bu buzdolaplarını göndermeniz gerekiyorsa bu durumda firma olarak büyük oranda zorlanacaksınız.

ambar kargo fiyatları
ambar kargo fiyatları

Bunun için yapmanız gereken tek şey ambar kargo hizmeti veren bir şirket ile anlaşmak. Şirket anlaşma sonucunda sizin göndereceğiniz bütün eşyaları alacak ve kendi ambarlarında bekletecek ve daha sonra da bu ambarlardan farklı tırlar ile ülkenin dört bir yanına gönderim sağlayacaktır.

Ambar kargonun firmalara sağladığı en önemli şey taşımacılık hizmeti alacak kişinin tek bir şirket ile muhatap olmasıdır. Örneğin ambar nakliyat İstanbul sınırları içerisinde görev yapıyor olsun. Siz öncelikle ürünlerinizi İstanbul ambarına göndereceksiniz.

Şirketiniz de de ürünlerini Türkiye’nin 7 farklı bölgesine gönderecek diyelim. Bu ambar kargo önce İstanbul – Ankara arası ya da başka bir merkeze nakliye süreci daha sonra da tek seferde ve aynı anda 7 bölgeye nakliye işlemi yapacaktır. Yani siz tek bir firma ile muhatap olacaksınız ancak onlarca tır onlarca şehirde sizin eşyalarınızı taşıyacak.

Ambar Kargo Fiyatları 2023 Ne Kadar

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki ambar fiyatları hakkında net bir bilgi vermek çok da mümkün değildir. Klasikleşmiş kargoculuk hizmetlerinde olduğu gibi evden eve standart koşullarda taşımacılık ambar kargolarda mümkün olmadığı için her zaman farklı bir fiyat tablosu ortaya çıkmakta.

Fakat 2023 yılı itibariyle orta hatta bir taşımacılık için koli başı 10 kg ağırlığa kadar 8 ila 10 TL arasında bir ücret isteniyor diyebiliriz. Taşınacak eşyaların miktarından parsiyel taşımacılık gibi özel taşımacılık türlerine kadar birçok faktör nakliye fiyatları üzerinde etkili olduğu için ambar kargo firmalarından fiyat teklifi almanız gerekiyor.

Eğer ambar fiyat hesaplama sonucunda uygun fiyatla bir nakliye imkânı bulabilirseniz mutlaka anlaşmanızı öneriyoruz. Uygun ambar kargo için firmaların kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Eğer ambar taşımacılık üzerine hizmet verip bu sayfada reklamınızın yer almasını istiyorsanız aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu