AltınFiyatlar

Kastamonu Altın Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Bu yazımızda altın almak isteyen kişiler için Kastamonu altın fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer altın alma konusunda herhangi bir tecrübeniz yoksa, daha önce altın almadıysanız ve altın fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazıyı son noktasına kadar okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kastamonu Altın Fiyatları 2022

Altın hem yatırım amacıyla hem de takı amacıyla kullandığımız önemli araçlardan biridir. Bu durum altının sürekli değer kazanmasına ve olduğu yerden daha yüksek bir konuma yükselmesine neden olmuştur. Tabi zaman zaman bu durum tam tersi yönünde de gerçekleşebilmekte. Hal böyle olunca altına önem veren kişiler altın fiyatlarını güncel olarak takip ediyor.

kastamonu altın fiyatları
kastamonu altın fiyatları

Yatırım yapmak isteyen ya da yakında olacak düğün vs. etkinlikleri için altın almak isteyen kişiler için bu yazıda Kastamonu’daki altın fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Ancak öncesinde şunu söylemeliyiz ki bu fiyatlar sizin satın alacağınız dönemde daha yüksek ya da daha düşük konumlarda olabilir. Bu fiyatlar Eylül 2022 tarihindeki Kastamonu altın fiyatlarını ifade etmekte. Eylül 2022 tarihi itibariyle altın fiyatları alış ve satış olarak şu şekildedir;

Altın Türü Alış Fiyatı Satış Fiyatı
Gram Altın 487,65 ₺ 487,98 ₺
22 Ayar Bilezik 442,34 ₺ 445,87 ₺
Altın Ons 1.754,61 ₺ 1.755,49 ₺
Cumhuriyet Altını 3.145,00 ₺ 3.210,00 ₺
Yarım Altın 1.580,00 ₺ 1.611,00 ₺
Çeyrek Altın 791,00 ₺ 806,00 ₺
Reşat Altın 3.177,47 ₺ 3.242,95 ₺
Kulplu Reşat Altın 3.179,68 ₺ 3.245,20 ₺
22 Ayar Gram Altın 438,51 ₺ 455,22 ₺
18 Ayar Gram Altın 355,99 ₺ 356,46 ₺
14 Ayar Gram Altın 266,34 ₺ 319,95 ₺

Bu altın fiyatları Kastamonu için geçerli altın fiyatlarıdır. Diğer illerle eş zamanlı olarak altın türleri arasında birkaç TL fark bulunabilir. Burada alış fiyatı olarak bahsettiğimiz fiyatlar kuyumcuların ya da diğer altın alan yerlerin sizden altınları alacakları fiyatlardır. Satış fiyatı olarak bahsettiğimiz fiyatlar ise kuyumcu ve diğer altın satın yerlerin size satacağı fiyatları ifade eder. Ayrıca unutulmamalı ki işçilik vb. etmenler alacağınız altın türünde fiyatların artış göstermesine neden olabilir.

İlginizi çekebilir: İzmir kuyumcuda altın fiyatları ne kadar?

Altın Ne Zaman Alınmalı?

Altın yatırımı ile ilgilenen kişiler ya da yakın bir zamanda yüklü altın satın almak isteyen kişiler altın ne zaman alınmalı ya da altın ne zaman satılmalı şeklinde sorular yöneltebiliyor. Biz de bu başlık altında uzmanların tavsiyelerine göre altının ne zaman alınıp alınmaması gerektiği konusunda bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler neymiş gelin bir göz atalım.

Uzmanlara göre altının belirli bir zamanda alınıp alınmaması konusunda net bir bilgi vermek mümkün değil. Ancak yatırımcılar sürü psikolojisi ile birlikte hareket ettiği için bazı hususları bilmek altın alıp satarken yardımcı olabilir.

kastamonu altın fiyatları ne kadar
kastamonu altın fiyatları ne kadar

Uzmanlara göre kısa vadeli altın alım satımları için en uygun zaman öğleden önce saat 10-11’dir. Çoğu zaman bu saat aralığında altın fiyatları günün en düşük seviyelerini görür. Eğer alış satış fiyatı arasında çok fazla bir oynama yoksa uzmanlara göre bu saatler değerlendirilmeli.

Bildiğiniz üzere altın önemli bir takı aracı. Özellikle düğün ve nişan gibi etkinliklerde büyük oranda altın tercih ediliyor diyebiliriz. Hal böyle olunca düğün ve nişan sezonu olarak bilinen ilkbahar ve yaz aylarında altına olan talep artacağı için yatırımların bu dönemden önce yapılması öneriliyor.

Altının değerini belirleyen önemli bir diğer faktör ise dolar kurudur. Eğer ülke içerisinde gerçekleşen çeşitli eylemler doların yükselmesine neden oluyorsa dolaylı olarak altın fiyatları da etkilenecektir. Bu nedenle yüklü miktarda altın alımı yapılması planlanıyorsa mutlaka dolar kuru da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu yazıda Kastamonu güncel altın fiyatları ile ilgili ve altının ne zaman alınması gerektiği konusunda bilgiler verdik. Eğer bu yazıda merak ettiğiniz soruların cevabını bulamadıysanız bunu bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Bu şekilde sizlere diğer ziyaretçilerimiz ya da doğrudan bizler cevap verebilir ve aklınızdaki soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olabiliriz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu