BankalarKredi

Bankaların SMS Kredi Başvuru Numaraları

Bankaların SMS Kredi Başvuru numaraları her yıl değişiklik gösterebilir. Günümüzde bankalar da gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip etmektedirler. SMS kredi başvurusu 2023 senesinde de birçok banka tarafından tercih edilmektedir. Öte yandan SMS yaptığınız kredi başvurularınıza çok hızlı şekilde cevap alabilirsiniz.

Bankaların SMS Kredi Başvuru Numaraları Listesi

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden firmalar daima bir adım öndedir. Özellikle ülkemizde SMS kredi imkanı sunan bankalar, birçoğu finansal kuruluş aracılığıyla uygulanmaktadır.

Tüketicilerin hizmetleri en hızlı bir şekilde kullanabilmeleri için birçok banka gelişen teknolojilerden yararlanmaktadır.

sms ile kredi başvurusu numaraları
sms ile kredi başvurusu numaraları

Peki ülkemizde hangi bankalar SMS aracılığıyla kredi vermektedir? 2023 senesinde SMS Kredi Başvurusu 2023 senesi listesini sizler için derledik. Böylelikle söz konusu bankalar ve sıralamaları rastgele hazırlanmıştır. Son olarak kararlar ve tercihler size kalmaktadır.

Bunun yanı sıra SMS kredi 2023 ile birlikte bankalar, müşteri hizmetleriyle iletişim sağlayarak, söz konusu bankaların atmlerinden, mobil uygulamalarından, banka şubelerinden ya da bankaların internet adreslerinden de yapılan kredi başvurularını kabul etmektedirler.

İlginizi çekebilir: SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ülkemizde bankaların gün geçtikçe başvuru alternatifleri çoğalıyor. Bunun en önemli sebebi de tüketicilerine mekandan ve zamandan tasarruf sağlatma düşüncesidir. Bunun yanı sıra çalışan sayısından da kısıtlama yoluna gidebilen bankalar, bu neticede daha fazla kar elde etmektedirler.

Denizbank: Büyük harflerle KREDİM yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik No ile 3280’e göndermelisiniz. Örnek verecek olursak: KREDİM 12121231232 > 3280

Finansbank: TC kimlik numaranızı yazıp 5030’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Ek olarak, Finansbank kredi başvurularında yalnızca TC kimlik numarası gerekmektedir.

Akbank: Kredi yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı da yazıp 4425’e gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi: Kredi türünü, TC No, aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4411’e gönderin. Örnek verecek olursak: Bireysel 12121231232 2100 > 4411

Vakıfbank: Vakıfbank’tan SMS kredi başvurusu yapmak için TIK yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı da yazıp bir boşluk bırakıp aylık gelirinizi de ekleyip 5724’e gönderin. Örnek verecek olursak: TIK 12121231232 > 1500

Odeabank: KREDİM yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı da ilave edin ve 8444’e gönderin. Böylellikle örnek verecek olursak: KREDİM 12121231232 > 8444

İş Bankası: NAKİT, TC kimlik numarası, kredi tutarı, aylık gelirinizi aralarında birer tane boşluk bırakarak 4402’ye gönderin. Bu yolla İş Bankası’na olabildiğince hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilir ve cevap alabilirsiniz.

TEB: Teb’in 4466 numaralı sms hattından faydalanabilirsiniz. Telefonlarınızdan KREDİ yazıp 4466’ya gönderin. Ardından bir SMS alacaksınız. Bu SMS’i de TC kimlik numaranız, aylık net geliriniz, toplam kredi miktarı vb sorulara cevap vererek yanıtlayınız.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası kredi türüne göre SMS kredi başvurularını kabul etmektedir. Bu yüzden, ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız TUKETICI yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı, kredi miktarını, vade, aylık net gelirinizi aralarında birer tane boşluk bırakarak 4747’ye göndermeniz yeterlidir.

Örnek verecek olursak: TUKETICI 12121231232 10000 48 1550 veya KONUT 12121233212 50000 120.

Bankaların SMS kredi başvuru numaraları listesini incelediniz, bu da ilginizi çekebilir: Şekerbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankaların SMS Kredi Başvuru Numaraları
Bankaların SMS Kredi Başvuru Numaraları

SMS Kredilerinde Limit Sorunu

SMS aracılığıyla kredi başvurusunda bulunacak olanlara birer uyarımız olacak.  Bu yüzden Bankalar SMS ile kredi başvurusu kabul ederken kendi belirledikleri bir limite olumlu cevap vermektedirler. Daha fazla miktarda kredi için bizzat bankaya gitmeniz gerekmektedir.

SMS kredi başvurusu numaraları ile kredi başvurusunu yukarıda belirttiğimiz bilgilere göre yapabilirsiniz. Telefonlarınızı kısa mesaj bölümüne girerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu yüzden söz konusu bankanın ön araştırmasının ardından tüketiciye cevap verilmektedir.

Çünkü ön araştırma olarak gelir durumunuz, kredi notunuz, banka siciliniz, geçmişinize bakarlar. Tüm bunların olumlu sonuçlanması sonucunda yapmış olduğunuz kredi başvurusu için olumlu bir cevap gelecektir. Aksi takdirde banka size reddedilir ve bu olumsuz cevap kredi notunuzu düşürebilir.

Bu duruma da çok dikkat etmek gerekir. Çünkü alacağınız her red cevabı kredi notunuzu düşürecektir. Bu durum da sizin banka sicilinizi kötü yönde etkileyecektir. Bizim sunabileceğimiz öneride SMS aracılığıyla kredi veren bankalara kredi başvurusu en çok 3 kez yapılmalıdır.

3 bankadan da olumsuz cevap geldiği takdirde de kredi notunuzu düzeltmek adına çalışmalar yapmalıdır. Bununla birlikte farklı bir başvuruyu yakın bir zamanda düşünmemelisiniz.

Ayrıca, SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır adlı içeriğimizi de okumanızı öneririz.

bankaların sms kredi başvuru numaraları
bankaların sms kredi başvuru numaraları

Mobil Bankacılık

Mobil bankacılığın ortaya çıktığı 2000 senelerinin başlarından bu yana birçok banka gelişen teknolojiyle birlikte internetle tanışmış ve internet aracılığıyla kredi verebileceğinin sinyallerini vermişlerdir.

Aynı zamanda şubesiz bankacılık adı altında faaliyet gösteren yeni bankacılık anlayışıyla birlikte hiçbir şubesi olmadan internet aracılığıyla da kredi veren firmalar faaliyete başladılar. Özellikle SMS ile kredi imkanı sunan bankalar, kolayca başvuru yapmak için de oldukça idealdir.

Bu sayede hem mekandan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Mümkün olduğunca hızlı bir biçimde kredi başvurularınızı bankaya iletebilirsiniz.

SMS Kredi Veren Bankalar

SMS ile yapılan kredi başvurularında birçok banka TC kimlik numarası, gelir durumunuz, alacağınız kredi oranını soruyorlar. Tüm bunları rakamlar halinde belirtmeniz gerekmektedir. Birçok banka da yalnızca TC kimlik numarası ile başvuru kabul edebilmektedir.

Yalnız, belirtmek gerekir ki bu başvurular ön başvuru özelliğindedir. Yapmış olduğunuz başvuru sonucu olumsuz olduğu takdirde banka sizi, isteyeceği bir takım belgelerle birlikte şubeye davet edecektir.

Bu durum bankadan bankaya farklı olabilir. Devamlı müşterisi olduğunuz bir bankaysa mobil uygulamaları aracılığıyla şubeye gitmeden de istediğiniz kredi hesabınıza yatırılabilmektedir.

Aynı zamanda, ülkemizde SMS kredi başvurusu 2023 uygulamasını kullanan ve SMS kredi başvurusu ile hızlı bir şekilde kredi çıkaran bankalar şöyledir. Garanti Bankası, TEB, Denizbank, Finansbank, İş Bankası, Vakıfbank. Ayrıca Akbank, Ziraat Bankası, Odeabank, Yapı Kredi Bankası olarak tespit ettik.

Bu bahsi geçen bankaların haricinde birkaç banka da SMS aracılığıyla kredi başvurusunu kabul etmektedirler.

Yukarıda belirttiğimiz bilgiler neticesinde SMS kredi başvurusu 2023 ile başvuru kabul edilmektedir.

Bu sene hazırlamış olduğumuz yazımız güncelliğini devam ettirmekte ve devamlı olarak kontrol edilmektedir. Bankalara SMS kredi başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız yukarıdaki yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu