Medikal

Gamze Estetiği Fiyatları 2022 En İyi, En Uygun

Gamze estetiği fiyatları ne kadar oldu, gamze estetiği nereden ve nasıl yapılır gibi sorular sıkça merak ediliyor. Eğer siz de bu tarz soruların yanıtlarını merak ediyorsanız o halde en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Gamzesi olmayan ancak yüzünde gamzeye sahip olmak isteyenler için hem uygulaması hem de fiyatları hakkında tüm detayları hazırladık. İşte, gamze yaptırma fiyatları ve daha fazlası hakkında detaylar sizlerle…

Gamze estetiği fiyatları
Gamze estetiği fiyatları

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze estetiği fiyatları oldukça değişkendir. Estetik operasyonu yapacak doktorun profesyonelliği ve Gamze deride görülebilen çukurdur. Yüz şekline ve ifadeye oldukça yakışan gamze doğuştan olabildiği gibi sonradan da yapılabiliyor. Bu noktada estetikle gamze yaptırma fiyatları 2022 yılında şu şekilde yansıyor;

  • Gamze Estetiği Fiyatları 1500 TL ile 5000 TL Arasında Değişiyor.

Yanağa gamze estetiği fiyatı yukarıda belirttiğimiz aralıkta değişkenlik gösteriyor. Bu alanda adını duyurmuş ve popülerlik kazanmış estetik doktorlarının talep edeceği fiyatlar daha yüksek olabilir. Bunun yanı sıra hastane fiyat politikası da gamze estetiği operasyonlarının fiyatlarında oldukça belirleyicidir.

Gamze estetiği uygulama ücreti
Gamze estetiği uygulama ücreti

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Gamze estetiği cerrahi müdahalelerle ameliyathane ortamında uygulanır. Gamze estetiği operasyonları tamamen topikal ya da lokal anestezi uygulaması ile yapılıyor. Bu nedenle operasyon boyunca hasta hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmiyor. Operasyonda gamze çukuru açılacak alanın alt deri kısmından ufak bir doku alınıyor.

Ardından oluşan çukurun ölçüleri ayarlanarak uygulama tamamlanıyor. Bu operasyon tek taraflı yapabildiği gibi çift taraflı da uygulanabilir. Ameliyat sonrasında kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Ancak operasyondan sonraki birkaç gün yumuşak gıdalar tüketilmesi tavsiye ediliyor.

İlginizi çekebilir: kepçe kulak estetiği fiyatı

Gamze Estetiği Kalıcı Mıdır?

Gamze estetiği ameliyatı kalıcı mıdır, ne kadar kalıcı gibi sorular da yine sıkça merak ediliyor. Bu operasyon normal şartlarda ömür boyu kalıcıdır. Çünkü alınan dokunun kendini yenilemesi mümkün olmuyor.

Gamze estetiği lokal anestezi altında yapıldıktan sonra nadir de olsa kişinin yanak dolgunluğuna göre zamanla  oluşturulan gamzelerde açılmalar görülebilir. Kesin ve kalıcı bir sonuç elde etmek tercih edeceğiniz doktorun profesyonelliği ile de doğrudan ilişkilidir.

Gamze estetiği fiyatları ve uygulama şekli hakkında merak ettiğiniz tüm detayları aktardık. Eğer aklınıza takılan farklı sorular varsa ya da daha evvel gamze estetiği yaptırdıysanız bildiklerinizi yorum alanında bizlerle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz. Yer verdiğimiz tüm detaylar sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Evde Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Evde gamze yapmak için yanaklarınıza baskı uygulayın. Her gün gamze yapmak istediğiniz alanı parmaklarınızla 5 dakika kadar bastırmaya devam edin. Kısa süre sonra yanaklarınızda kalıcı olmasa bile uzun süreli kullanabileceğiniz gamze çukurları oluşacaktır.

Gamze Estetiği Kalıcı Mı?

Yanak bölgesine yapılan gamze estetiği sonuçları genel olarak tamamen kalıcıdır. Ancak ender olmakla beraber zamanla gamze çukurlarının kaybolduğu görülebiliyor. Bu ise direk kişinin yanak dolgunluğunun artması ve aşırı kilo alması gibi durumlarla doğrudan ilişkilidir.

İnsan Yüzünde Gamze Nasıl Oluşur?

İnsanlarda doğal gamze oluşumu anne karnında meydana gelir. Bebek anne karnındayken zygomaticus kasının kısa gelişim göstermesi sonucunda gamzeler meydana gelir. Gamze bir noktada cilt kusuru olarak kabul edilir.

Dünyanın Yüzde Kaçı Gamzeli?

Gamzelerin yüzdesi ve yaygınlığı popülasyona göre farklılık gösteriyor. Ancak gamzeli insan sayısı hakkında yapılan bir araştırmaya toplam 2300 ve üzeri kişi katılmıştır. Bu katılım neticesinde ise gamze oranı %37 olarak saptanmıştır.

Gamze Estetiği Tehlikeli Mi?

Gamze estetiği operasyonları cerrahi işlemlerdir. Bu nedenle her cerrahi işlemde olduğu gibi gamze estetiği operasyonlarında da kanama, enfeksiyon gibi risk durumları mevcuttur. Öte yandan gamze ameliyatı yapıldığı halde dokunun yetersiz olmadı durumunda gamzelerin açığa çıkmama riski de bulunmaktadır.

Gamze Estetiği Günah Mı?

Gamze ameliyatları tamamen estetik amaçlı yapılan operasyonlardır. İslam dinine göre sadece güzellik için yapılan, vücudun fıtratını bozan tüm estetik operasyonlar haramdır. Gamze estetiği de sağlık ve zorunluluk hali dışında tamamen estetik amaçlı olarak yapıldığı için caiz değildir.

Sonradan Gamzeli Olmak Mümkün Mü?

Doğuştan gamzesi olmayan kişiler daha sonra gamzeye sahip olabilirler. Ancak bu kendiliğinden bir oluşum ile mümkün değildir. Sonradan gamzeli olmak üzere gamze estetiği operasyonlarına başvurulabilir. Ya da kişi evde kendi yanaklarına baskı uygulayarak gamze oluşumunu tetikleyebilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu