İnşaat

Kuvars Tezgah Fiyatları

Kuvars tezgah fiyatları, yaşam alanlarında kullanmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir konudur. Bu sebepten dolayı yazımızda kuvars tezgahlarına dair bilgilendirme yaptık. Kuvars tezgahlarla ilgili yalnızca fiyatlara yer vermediğimiz gibi özelliklerinden, kullanım alanları ve avantajlarına kadar her şeyi sıraladık.

Kuvars Tezgah Nedir, Ne İşe Yarar?

Kuvars tezgah fiyatları kadar ürünün ne işe yaradığı da önem arz eden detaylardan biridir. Kuvars tezgahlar; dünyanın en sert minerallerinden biridir. Kuvars tezgahın görsel olarak yapısını incelediğimiz zaman gözeneksiz bir yapıya sahip olduğu fark edilir. Kuvars tezgahların gözeneksiz şekilde olması haliyle üzerinde doğabilecek bakteri riskini de önlemeye yardımcı olur. Kuvars tezgahlar hem bakteri oluşumuna izin vermediği gibi hem de leke tutmayan yapısıyla temizlik konusunda oldukça pratiklik kazandırır.

Kuvars tezgah fiyatları ve kullanım alanları
Kuvars tezgah fiyatları ve kullanım alanları

Kuvars mutfak tezgahı, görsel tasarımıyla da harikalar yaratacak şekildedir. Mutfağınızın dekoratif ve daha hoş göze hitap etmesini istiyorsanız kuvars tezgâhları kullanabilirsiniz. Kuvars tezgah taşları ise çok çeşitli alternatiflere ayrılırken, kendi zevkinize gire hazırlamanız kolaydır. Kuvars, geleneksel bir özelliğe sahip olan ve kompakt yapısıyla kullanıcıya aradığı mükemmeliyetçiliği sunan bir üründür.

Kuvars Tezgahların Özellikleri Nelerdir?

Kuvars tezgahların yüzey kısmında %90 oranında bir kuvars kullanımına yer verilmiştir. Kuvars tezgahlar, beklentiyi karşılayacak tüm karakteristik özellikleri de yapısında barındırır. Kuvars mutfak tezgahını rahatlıkla kullanabilir ve mutfağınızın daha iyi şekilde görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Kuvars mutfakların asit ve baz etkilerine karşı dirençli yapısı yüksektir. Bu sebepten dolayıdır ki asit ve baza etkileşimine karşı kuvars mutfaklarında yapısında herhangi bir bozulma durumları söz konusu olmaz.

Genelde mutfaklarda deterjan gibi içeriğinde yıpratıcı bileşenlerin yer aldığı ürünler kullanılır. Deterjan kullanımları bir süre sonra mutfak tezgahlarında hasarlara sebebiyet verebilir. Fakat aynı durumun kuvars tezgahlar için geçerli olmadığını deterjanın yıpratıcı etkilerinden zarar görmediklerini söyleyebiliriz.

Kuvars Tezgah Kullanım ve  Avantajları

Kuvars taşlarda direnç seviyesi yüksek olması, kullanıma bağlı oluşabilecek problemleri ortadan kaldırır. Aynı zamanda kuvars taşlar mutfağınızın daha hoş görünmesini sağlar. Kuvars tezgahların mutfaklarda kullanılmasının sunacağı avantajları;

 • %100 doğal olmasından dolayı sağlığa olumsuz yan etki yaratmaz.
 • Temizliği kolaydır.
 • Deterjan gibi asit ve baz içeriğine sahip ürünlerle temas edildiğinde yıpranmaz.
 • Mutfağınızda şık bir görünüm sunar.
 • Kuvars tezgahlar son zamanların en iyi modası haline gelmiştir.

Kuvars mutfak tezgah modelleri çok çeşitli olurken, kendi zevkinize göre ayarlamanız da mümkün olacaktır. Kuvars mutfak tezgahlarının çeşitlerini sıraladığımızda Çimstone tezgâh, Belenco tezgâh modeli gibi farklı tip granit mutfak tezgâhları ön plana çıkar.

Kuvars tezgahlar, en çok tercih edilen mutfak tezgâh modelidir. Kullanıcılar kuvars tezgahları kullanmaktan dolayı memnuniyet duyar.

Kuvars tezgah fiyatları
Kuvars tezgah fiyatları

Kuvars Tezgahların Fiyatları Ne Kadardır?

Kuvars tezgâhları, mutfaklarında kullanacak olanlar fiyatlarını da sorgular. Yazımızda kuvars mutfak tezgâhları fiyatları hakkında bilgiler aktaracağız.

Belonce Kuvars tezgâh metrekare fiyatı ile ilgili listelemeyi şu şekilde yapalım.

 • MİNTA Tezgâh Fiyatı: 2.300 TL
 • AMALFİ Tezgâh Fiyatı: 2.200 TL
 • ARMİLLA Tezgâh Fiyatı: 2.300 TL
 • BELLUNO Tezgâh Fiyatı: 2.400 TL
 • STARLİGHT Tezgâh Fiyatı: 1.900 TL
 • TOLEDO Tezgâh Fiyatı: 2.200 TL
 • Tezgâh Fiyatı: 2.400 TL
 • AİZONA Tezgah Fiyatı: 2.200 TL

Çimstone kuvars mutfak tezgahının fiyatları ise;

 • ARTEMIS fiyatı: 200 TL
 • LEBEDOS fiyatı: 1.850 TL
 • HEMES fiyatı: 2.100 TL
 • FUGA fiyatı: 1.850 TL
 • ALPINO fiyatı: 000 TL
 • MORA fiyatı: 900 TL
 • LINEN fiyatı: 2. 200 TL.
 • GHARMA fiyatı: 2.150 TL

Kuvars Mutfak Tezgâh İmalatları

Kuvars mutfak tezgâhı imalatı yapılarak, kullanıcıya özel olarak sunulur. Çimstone ya da Belenco mutfak tezgâhı seçimlerinizi yaparak mutfağınızda sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Kuvars tezgahlarına dair yapacağınız model seçimleri doğrultusunda ise kuvars taşı mutfak tezgahı fiyatı dahil edilerek kuvars tezgâh fiyatı ile ilgili olarak net rakamlar sunulur.

Kuvars tezgahlarında doğal taş kullanıma başvurulmuştur. Ayrıca. kullanıcı isteğine göre beyaz olarak da hazırlanabilir. Beyaz kuvars tezgah fiyatlar 2000 TL civarındadır.

Kuvars tezgâh fiyatları ile ilgili olarak merak ettiklerinizi paylaşarak aydınlattık. Kuvars tezgahlarına dair başka merak ettikleriniz varsa bize yazabilirsiniz.

Mermer Mi Kuvars Mı?

Mermer, asit ve baz gibi içeriklerle temas ettiği zaman hemen bozulabilir. Kuvars ise daha dayanıklı olduğundan dolayı yıpratıcı etkilere karşı yapısında bozulma yaratmaz.

Kuvars Isıya Dayanıklı Mı?

Kuvars ısıya dayanıklı özelliğe sahiptir. Yapısı sert ve dayanıklı olmasından dolayı ısıdan etkilenmez.

En iyi Mutfak Tezgâh Malzemesi Nedir?

En iyi mutfak tezgâh malzemesi sağlamlığı, gözeneksiz oluşu, bakteri üretmemesi açısından kuvars malzemesi diyebiliriz.

Kuvars Tezgâh Sağlıklı Mı?

Kuvars tezgâh sağlıklıdır. Sağlığı olumsuz etkileyecek bir yapısı bulunmaz. İnsan sağlığı için zararlı olabilecek gaz salınımı yapmaz.

Kuvars Tezgâh Leke Tutar Mı?

Kuvars tezgâh leke tutmaz. Kuvarsın dayanıklı olmasından dolayı sirke, çay, baharat gibi her çeşit ürünlerle temas etse bile leke bırakmaz.

Kuvars Tezgâh Çizilir Mi?

Kuvars tezgâh çizilir mi sorusuna karşılık olarak hayır yanıtı verebiliriz. Kuvarsın bu denli sık kullanılmasının nedeni ise çizilmelere karşı dayanıklı olmasıdır.

Kuvars Kaç Derecede Erir?

Kuvars taşları, 300 dereceye kadar yüksek sıcaklığa dayanan yapıya sahiptir. Fakat 300 derece üzerinde erime gösterebilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 2]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu