Fiyatlar

Lohman Tavuk Fiyatları

Lohman tavuk fiyatları en iyi yumurtlayan tavuklar olduğu için tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Lohman tavuk çeşitleri, türleri, fiyatları ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Lohman Tavuk Fiyatları 2022 Yılında Yükseldi

Lohman tavuk fiyatları türlerine ve özelliklerine göre değişiyor. Lohman tavukları Alman kökenli bir ırktır. Üst düzey yumurtlama ve her türlü mevsime ayak uydurabilme özellikleri sayesinde tavukçuluk sektörünü cezbediyor. Bu tavukların genel olarak en güncel satış fiyatları şu şekildedir;

  • Yumurtlamaya uygun Lohman Brown tavuk fiyatları 21-25 TL aralığında değişiyor.
  • Yumurtlama sürecine bir ay kalmış, Lohman Brown cinsi tavuk fiyatları 18-21 TL aralığında satışa sunuluyor.

Aynı zamanda, Sussex tavuk fiyatları içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

lohman tavuk fiyatları nedir
lohman tavuk fiyatları nedir

Lohman Tavuk Özellikleri

Lohman tavuklarının özellikleri dikkat çekiyor. Lohman en yalın tanımıyla tam bir yumurta tavuğudur. Bunun yanı sıra genel olarak Lohman cins tavuklar şu özellikleri taşıyor;

  • Alman kökenli tavuk ırklarından biridir.
  • Yumurtlamaya en uygun olan tavuk cinsi olarak bilinir.
  • Yumurtalarının renkleri genel olarak açık veya koyu kahverengidir.
  • Yetiştirilmesi halinde 30 haftalık olduklarında yumurtlamaya hazır olurlar.
  • haftada ağırlıkları 1,8-2 kilogram arasındadır.
  • Kısa sürede yumurtlama dönemine yatkınlaşan Lohman tavuk cinsi yılda ortalama 300-350 adet yumurta verir.
Brown lohman tavuk fiyatları ne kadar
Brown lohman tavuk fiyatları ne kadar

Lohman Tavuk Yumurtlama Verimi

Lohman tavuk cinsi yumurta verimi açısından en iyi tavuk olarak bilinir. Bu nedenle de tavuk yetiştiriciliği yapanlar tarafından sıkça tercih edilen bir türdür. Köy yumurtası tadındaki yumurtalarını kısa süre içerisinde verir. Bakımının doğru yapılması halinde bu tavuklar 30. Haftada yumurta vermeye başlar. Lohman brown tavuğundan açık kahverengi yumurtalar çıkar.

Organik yumurta üretip satmak isteyen yetiştiricilerin gözde tavuk ırkı olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Lohman Brown yumurta oranı yıllık bazda fazla olduğu için de sıkça tercihe diliyor. Yıllık ortalama yumurta üretimiyse 300-350 arasında değişiyor.

Öte yandan, Koçoğlu Tavukçuluk da lohman tavuk fiyatları ve satışları konusunda sizlere yardımcı olabilir.

Lohman Tavuk Kaç Yıl Yumurtlar?

Lohman cinsi tavuk salman yem tüketimi ile doğru şekilde beslendiğinde ömrü ortalama 3 yıl kadardır. 3 yıllık ömrü süresinde Lohman tavuklarının yumurtasının verimi tamamen kesilirse gezen tavuk olarak satışa sunulabilir ya da kesilerek tüketilebilir. Lohman tavuk cinsinin yumurtadan kesilmesi halinde köy tavukları olarak çok sayıda alıcısı olur.

Yumurta tavuğun ömrü ne kadar?

Sağlıklı beslenen bir yumurta tavuğunun ortalama ömrü 5 ile 10 yıl arasında değişir. Çeşitli hastalıklardan korunması halinde ömrü daha uzun da olabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu