Fiyatlar

Protez Bacak Fiyatları

Protez bacak fiyatları 2023 yılında güncellendi. Güncellenen yeni fiyatlar merakla araştırılıyor. Eğer siz de protez bacaklar için güncellenen fiyatları merak ediyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Güncel protez bacak fiyatlarını, hangi hastanelerde uygulama yapıldığını ve protez bacakla ilgili merak ettiğiniz diğer tüm soruların yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Protez bacak fiyatları
Protez bacak fiyatları

Protez Bacak Fiyatları

Protez bacak fiyatları oldukça değişkendir. Kendi içinde farklı türleri olduğu için fiyat detayları da farklılık gösteriyor. Bunun yanı sıra her yıl döviz kurlarına bağlı olarak zamlanıyor. Bu yılda geçtiğimiz yıllar gibi protez bacak fiyatlarına zam yapıldı. Yapılan son zam güncellemelerinden sonra protez bacak fiyatları 2023 şu şekildedir;

  • 2023 Protez Bacak Fiyatları 1.5000 TL- 25.000 TL arasındadır.
  • Biyonik Protez Bacak Fiyatları 3250 TL-5000 TL arasındadır.

Protez bacak seçenekleri için belirttiğimiz fiyatlar SGK tarafından karşılanan tutar dışındadır. SGK belirli bir katılım ücretini karşılıyor. Kalan tutar ise hastadan ibraz ediliyor. Diz altı protez bacak fiyatları, diz üstü protez bacak fiyatları da yer verdiğimiz tutar aralığındadır. Protez bacak taktırmadan önce, yetkili doktor tarafından verilen tavsiyelere harfiyen uyulması gerekmektedir. Lütfen doktorunuza danışmadan harekete geçmeyin.

Protez Bacak Kimlere Uygulanır?

Protez bacaklar hem insan hem de hayvanlar için gerekli durumlarda uygulanabiliyor. Bacak ya da ayak bölgelerinde kaza sonucu yaşanan kayıplarda, zararlı tümörlerde, damar ve benzeri hastalıklarda, şeker hastalığı nedeniyle ayak ya da bacak uzvunu kaybedenlere sıkça uygulanıyor.

Protez bacaklar için yapay uzuv tanımını yapmak mümkündür. Yapay olsa bile sağlıklı bir bacağın yerine getirmesi gereken tüm işlevselliği barındırır. Özellikle de teknoloji ve tıbbın gelişimi daha hassas refleksleri bile yerine getiren protez bacakların üretilmesini sağlamıştır. Bacak ve ayak bölgelerine göre uygulanan protez çeşitleri şu şekildedir;

  • Diz üstü protez bacak uygulaması
  • Diz altı protez bacak uygulaması
  • Bütünsel protez bacak uygulaması
  • Protez ayak uygulaması
Protez bacak ücretleri
Protez bacak ücretleri

Hayvan Protez Bacak Çeşitleri ve Fiyatları

Protez bacak türleri farklılık gösteriyor. Her hastanın bacak yapısına göre ve bacaktaki eksik alana göre dizayn edilerek uygulanıyor. Ayrıca protez bacaklar sadece insanlar için değil hayvanlar için de uygulanabiliyor. Bu noktada hayvanlara uygulanabilen protez bacak türlerini ve genel fiyatlarını listelemek gerekirse de;

  • Kedi protez bacak fiyatları 1750 TL-5500 TL arasındadır.
  • Köpek protez bacak fiyatları 1500 TL-5000 TL arasındadır.

Köpeğe, kediye protez bacak uygulaması yapılabilir. Genelde engelli hayvanın ayak, bilek, diz kısımları için uygulanıyor. Hayvanlar için ayak protez fiyatları yukarıda belirttiğimiz düzeylerdedir. Genel itibariyle insana uygulanan bacak fiyatları ile kıyaslandığında daha düşük fiyatlıdır.

Protez bacak fiyatları hakkında merak edilen tüm ayrıntıları aktardık. Bu fiyatlar üzerinden ya da daha önce protez bacak tecrübesi olanlar yorum kısmında bunu bizlerle ve diğer kullanıcılarla paylaşabilir. Yorum olarak tarafımıza ilettiğiniz tüm soruları HepKredi olarak dikkate alarak, yanıtlamaya özen gösteriyoruz.

Protezde Devlet Karşılıyor Mu?

Tüm engelli bireyler devler hastanelerinde protez ortez yaptırabilir. Engelli raporunu alarak bunu ardından direk protez ya da ortezi yapan firmaya ibraz eder. Bu ibrazın neticesinde uygulamayı yapan firma ise masrafları direk SGK’ya fatura eder.

Protez Bacak Kimlere Takılır?

Protez bacak uygulamaları çeşitli nedenlerden kaynaklı ayağını da bacağını kaybeden kişilere uygulanır. Tümör, damar hastalıkları, şeker hastalığı ve benzeri nedenlerden dolayı yaşanan bacak ya da ayak kayıplarında sıklıkla protez uygulamasına başvurulur.

Protez Bacakla Araba Kullanılır Mı?

Protez bacaklara sahip olan bireyler araba kullanabilir. Hatta bazı protez bacak kullanıcıları aynı zamanda bisiklet de sürebiliyor. Bu tamamen kullanılan protezin işlevselliğine göre farklılık gösterir.

Protezi Kim Yapar?

Protezleri protez ortez teknikerleri takar. Ancak bu teknikerler sadece doktorun direktiflerine uyarak işlem yapabilir. Protez teknikerleri aynı zamanda kullanılacak protez bacakları tasarlayan, hasta için en uygun hale getiren kişilerdir.

Protez Bacak Nasıl Yapılır?

Protez bacaklar için ilk adımda gerekli ölçüler alınır. Aşınan bu ölçüye göre kalıbı çıkartılır. Ardından ise kalıba uygun şekilde silikon kullanılarak protez hazırlanır. Son adımda ise proteze eklenmesi gereken malzemeler eklenerek tamamlanır.

Diz Altı Protez Çeşitleri Nelerdir?

Diz altı protez çeşitleri oldukça fazladır. Bunlar erken dönem için ameliyat sırasında uygulanan protezler, geçici olarak kullanılan diz altı protezleri, konjenital hastalara özel olan diz protezleri, klasik diz altı protezleri, diz altı liner kilir modüler protezler ve diz altı silikon protezler olarak listelenebilir.

Protez Ayak Tipleri Nelerdir?

Protez ayak tipleri oldukça fazladır. Bunları sıralamak gerekirse de standart SACH protez ayak, post-operatif SACH protez ayak, syme protez ayak, konvansiyonel (klasik) ağaç protez ayak ve b-modern tek eksenli protez ayaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu