Fiyatlar

Marul Fidesi Fiyatı 2022, Bakımı, Dikimi, Satın Al

Marul fidesi fiyatları 2022 yılında ne kadar, marul fideleri kaç kilo verim verir, marul fideleri ne zaman dikilir, marul fidelerinin bakımı nasıl olmalıdır? Bu içeriğimizde marul dikmek isteyen kişiler için çok önemli bilgilere yer verdik. Aynı zamanda HepKredi olarak satışını yaptığımız yüksek kalite marul fideleri hakkında da detaylı bilgiler verdik.

Marul Fidesi Özellikleri

HepKredi markası ile satışını yaptığımız marul fidelerimiz uygun iklim ve yetiştirme yöntemleri kullanıldığında yüksek verim oranına sahiptir. Dünyanın farklı yerlerindeki üreticilerden özenle seçtiğimiz marullar genetik olarak en iyi yapıda olup hastalıklara ve diğer sorunlara karşı yüksek direnç gösterir.

marul fidesi fiyatları
marul fidesi fiyatları

Marul fidelerimiz tek yıllık bitki olarak kullanılsa da tohum almaya başladığınızda uzun yıllar boyunca kendi marullarınızı yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Üstelik satılan diğer marul fideleri gibi herhangi bir değişim yaşamayacak ve aynı kalitede ürün almaya devam edeceksiniz.

Sattığımız marul fidelerinin tamamının baş yapısı homojen kalın sulu ve gevrektir. Ortalama baş ağırlıkları uygun iklim ve yetiştirme koşullarında 750 1.1100 gr kadardır. İsterseniz kendiniz tüketebilirsiniz isterseniz satışını yapabilirsiniz.

Marul Fideleri Ne Zaman Dikilir?

Bizden alacağınız marul fidelerini de diğer satıcılardan alacağınız marul fidelerini de yazın bitmesiyle birlikte dikmeye başlayabilirsiniz. Yaşadığınız bölge ılıman bölgelerse ilkbahar sonbahar ve erken kış döneminde ekim yapabilirsiniz. Örtü altında sonbahar kış erken ilkbahar yetiştiriciliğine uygun olan marul fidelerimizi karasal iklim bölgelerinde yaz ve sonbahar aylarında dikebilirsiniz.

Marul Fideleri Nasıl Dikilir?

Bizden aldığınız marul fidelerini uygun toprak bulduğunuz takdirde en kısa süre içerisinde dikmenizi öneriyoruz. Fideyi dikmeden önce ilk etapta fazla olmayacak şekilde toprağı sulandırmanızı ve nemli hale getirmenizi öneriyoruz.

Fidelerin altında bulunan toprağa dokunmadan kök boyutları kadar toprağı eşmeniz ve fideyi buraya dikmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra can suyu için bir miktar sulama yapmanız yeterli olacaktır.

Marullar suyu çok fazla seven bitkiler değildir. Dikim yaptığınız toprağın iyi hava almasına ve su drenajı yapmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde fazla su ile karşı karşıya kalan fideleriniz sararacak ve verim kaybı ortaya çıkacaktır.

Marul Fideleri Nasıl Yetiştirilir? Marul Fidelerinin Bakımı

Marul fidelerini ektikten sonra yapmanız gereken tek şey hastalıklara ve haşerelere karşı koruma sağlamak olmalıdır. Özellikle salyangoz gibi haşerelerin bu bitkilerden uzak tutulması gerekiyor.

Aynı zamanda azot oranı çok yüksek olmayan (marullarınızı yakabilir) gübreler ya da doğal hayvan gübreleri kullanarak gerekli takviyeleri sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte çok geniş alana ekim yapmadıysanız bahçenizi ara ara gezerek bitki üzerindeki çürümüş yaprakları uzaklaştırmanızı öneriyoruz.

marul fidesi
marul fidesi

Marul Fidesi Fiyatları 2022

Satışını yaptığımız marul fidelerinin güncel satış fiyatları şu şekildedir;

  • Yedikule marul fide fiyatı: 0.40 TL
  • Aysberg/Iceberg marul fide fiyatı: 0.40 TL
  • Kıvırcık marul fide fiyatı: 0.45 TL
  • Model marul fide fiyatı: 0.45 TL
  • Fiyonk marul fide fiyatı: 0.40 TL
  • Caipira marul fide fiyatı: 0.40 TL

Marul Fideleri Ne Zaman Verir

Olgunluk süresi yetiştirme dönemi ve iklim koşullarına bağlı olarak sıcak dönemlerde 50 60 gün içerisinde serin dönemlerde 70 90 gün içerisinde hasat etmeye başlayabilirsiniz.

1 Dönüm Tarlaya Kaç Marul Fidesi Dikilir?

Ortalama 25—30 cm sıra üzeri mesafe ile dikim yaptığınızı düşünecek olursak 1 dönüme 5 ila 6 bin adet arasında marul fide dikimi yapabilirsiniz.

Marul fidesi hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer satışını yaptığımız fideleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kıvırcık fidesi ne zaman ekilir?

Yazın bitmesiyle birlikte kıvırcık marul fidelerini ekmeye başlayabilirsiniz.

Marul ekimi ne zaman yapılır?

Marul ekimini sonbahar aylarında yapmanızı öneriyoruz.

1 dönüme ne kadar marul dikilir?

1 dönüme 5 ila 6 bin adet marul dikebilirsiniz.

Kıvırcık ne kadar zamanda yetişir?

Kıvırcık marullar yaklaşık 3 ay içerisinde yetişir.

Marul kaç santim arayla dikilir?

Marul ekerken ortalama 30 cm’lik mesafe bırakabilirsiniz.

Marul nasıl hızlı büyür?

Besin ve gübre yeterli olduğu taktirde marullarınız hızlı büyüyecektir.

Marul en çok hangi ilde yetişir?

Marul en çok yazları serin geçen illerde yetişir.

Marul tekrar verir mi?

Marullar tek yıllık bitkilerdir.

Marula hangi gübre verilir?

Marula taban gübresi verebilirsiniz.

Marulun anavatanı neresidir?

Marulun anavatanı Asya’dır.

Marul çok su ister mi?

Marul çok fazla su istemez.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Doğan Uludoğan

HepKredi ailesi olarak ilaç fiyatları, ürün ve hizmet fiyatları gibi konuların dışına çıkarak ülkemizdeki her internet kullanıcısının finans konularında bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz. Her zaman doğru ve güncel içerik paylaşma hedefiyle çıktığımız bu yolda kripto coin geleceği konularından tutun da meslek maaşlarına kadar pek çok alanda içerik ürettik. Ürettiğimiz içeriklerin büyük bir bölümünde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Finansal alanda edindiğim bilgileri HepKredi aracılığı ile sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu