Medikal

Özel Ambulans Fiyatları

Profesyonel Hasta Nakil İçin Özel Ambulans Kiralama

Bu yazımızda sizlere ülkemizde hizmet veren özel ambulanslar hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca sıfır ambulans fiyatlarından ve özel ambulans kiralamak isteyenler için ücretlerden bahsedeceğiz. Bunun yanında bir de daha net anlaşılması için özel ambulans fiyatlarına göre bir de hesaplama yapacağız. Sonrasında uçak ambulans kiralama ücretlerinden de bahsederek yazımızı sonlandıracağız.

Özel Ambulans Kiralama Hizmeti

özel ambulans fiyatları
özel ambulans fiyatları

Bilindiği üzere hasta ve bakıma ihtiyacı olan kişilere Sağlık Bakanlığı ambulans hizmeti veriyor. Bu ambulanslar tabi ki sağlık personeli nezdinde gönderiliyor. Ancak bazı durumlarda kişiler özel hasta nakil ambulansı hizmeti kullanmayı tercih edebiliyorlar. Bunun nedeni daha hızlı hizmet almak ve biraz daha konforlu bir şekilde hastaneye ulaşabilmek olarak tanımlanıyor.

Özel ambulanslar evden hastaneye hizmet verdiği gibi şehirlerarasında hastaneden hastaneye de hizmet veriyor. Üstelik bu işlemi normal ambulansa göre biraz daha hızlı yapmaları kişilerin özel ambulans hizmeti almalarını sağlıyor. Bu özel ambulanslara olan talep arttıkça bu alanda hizmet veren özel şirket sayısı da artan bir ivmede seyrediyor.

Özel olarak hizmet almak isteyen kişilere ambulans fiyatları hakkında bilgi vererek onları bu zahmetten kurtarmayı amaçlıyoruz. Ancak özel ambulans ücretinin her şehirde farklılık gösterdiğini de bilmenizi isteriz. Kiralanan bu özel ambulans kişinin isteğine göre şehir içi ve şehir dışı hizmet verebiliyor. Peki, özel ambulans kiralama fiyatları ne kadar gelin şimdi buna bir göz atalım;

Özel Ambulans Kiralama Hizmetleri

 • Özel ambulans kiralama hizmetleri başlangıç fiyatı 2023 yılı itibariyle 250 TL’dir.
 • Buna ek olarak şehir içinde gidilecek her kilometre başına 7 TL talep ediliyor.
 • Gidilmek istenen hastane ya da bakım evi şehir dışındaysa bu tutar 4 TL’ye kadar düşüyor.
 • Özel ambulans şirketinin arayarak 2 şehir arasında fiyat alabilmek de mümkün oluyor.
 • Ancak bu hizmet şehir içinde olacaksa genellikle kilometre hesabına bakılıyor.
 • Örneğin İstanbul özel ambulans hizmeti alan ve 30 kilometre yol gidilecek bir hizmet için 250 TL + 210 TL kilometre başına ücret toplam 460 TL bir ücret ödenecektir.
 • Ayrıca, ambulans şoförü maaşı da ilginizi çekebilir.

Uçak Ambulans Kiralama Ücretleri

Ülkemizde özel ambulans kiralama hizmeti bakıma muhtaç kişiler tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Ayrıca bunun yanında aciliyete göre hava ambulansı kullanan kişiler de bulunuyor. Bu kişiler yerine göre ambulans helikopter fiyatlarına bakarak satın alma işlemi de sağlayabiliyor. Ancak ambulans uçak fiyatlarının yanı sıra kiralama hizmeti verildiğini de biliyoruz.

İlgilenen kişiler için sıfır ambulans fiyatlarından da kısaca bahsedecek olursak bu ambulansların fiyatları tabi ki modeline ve markasına göre değişiklik gösteriyor. Ancak sıfır bir ambulansın ortalama fiyatının 900.000 TL ile 1.300.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Hal böyle olunca satın alma yerine daha çok hava ambulansları hizmeti alınması tercih edilebiliyor. Gelin bir de uçak ambulans fiyatlarına göz atalım;

Uçak Ambulans Kiralama Hizmetleri

 • Uçak ambulansı kiralama hizmeti kara ambulansına göre farklılık gösteriyor.
 • Uçak ambulansta farklı olarak saatlik olarak döviz ile ücret hesaplaması yapılıyor.
 • 1 saatlik uçuş ücreti 2023 yılı itibariyle 2500 $ + KDV olarak ücretlendiriliyor.
 • Uçuş süresi ve uçağın tipine göre fiyatların farklılık gösterdiği biliniyor.
 • Ayrıca, ambulans şoförü nasıl olunur sayfamızı da inceleyin.

Görüldüğü üzere ambulans uçak kiralama hizmetlerinin uçuş süresine göre belirlendiği tarifeler oluyor. Özellikle özel sağlık hizmeti alan kişilerin bu hizmeti aldıkları biliniyor. Bu yazımızda sizlere özel ambulans fiyatları ve uçak ambulans kiralama ücretlerinden bahsettik. Olanın çok daha altında reklamlar yaparak hizmet vermekteyiz diyen firmalara güvenmemenizi piyasanın ortalama değerlerini takip eden şirketleri tercih etmenizi öneriyor ve yazımızı burada sonlandırıyoruz.

özel ambulans fiyatları ne kadar
özel ambulans fiyatları ne kadar

Özel ambulans paralı mı?

Özel ambulans çağırmak paralı bir hizmettir. 2023 yılı itibariyle başlangıç ücreti 250 TL iken şehir içi kilometre başına 7 TL, şehir dışı kilometre başına ise 4 TL talep ediliyor.

Özel hastane ambulansı nasıl çağırılır?

Özel ambulans çağırmak için bu alanda hizmet veren şirketleri tercih etmek gerekiyor. Özellikle Mavi Ambulans ismiyle hizmet veren şirkete 216 606 38 12 numaralı hattan ulaşabilmeniz mümkündür. Bundan farklı olarak hizmet veren özel ambulans şirketleri de tabi ki bulunuyor.

Özel ambulans da mesul müdür?

Mesul müdür, ambulans servislerinin çağrı merkezlerinde bulunan idari ve tıbbi sorumludur. Özel ambulanslarda da mesul müdür bulundurma zorunluluğu vardır.

Ambulans eve geri getirir mi?

Ambulansın hasta ya da bakıma muhtaç olan kişiyi evinden alarak ilgili sağlık kuruluşuna bıraktığını biliyoruz. Bu hastanın tedavisi bittikten sonra aynı şekilde eve geri bırakmakla da sorumlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hangi durumlarda ambulans aranmalı?

Ambulansı gereği dışında kullanmamız başkasının hakkını da farkında olmadan gasp etmektir. Ambulansı acil ve hayati tehlike gerektiren durumlarda aranmalıdır. Ancak hasta ya da bakıma muhtaç kişilerin bu hizmete ulaşarak kendilerini evden aldırmayı talep edebilmeleri mümkündür.

Ambulans mesul müdür kimler olabilir?

Ambulanslarda mesul müdür olarak görev yapmak belirli kriterlere bağlıdır. Kamu kurumlarında başhekim ya da sorumlu sağlık personeli, ambulanslarda mesul müdür görevi yapabiliyor. Bu görevde idari kısımdan tamamen tek başına tıbbi kısımdan ise hekimler ve sağlık personeli ile birlikte sorumlu oluyor.

Ambulansta çalışan kişiye ne denir?

Bilindiği üzere ambulansta hemşire değil farklı bir tıbbi sorumlu görev yapıyor. Bu kişilerin adı “ Paramedik/Acil Ambulans bakım teknikeri ve Acil Tıp teknisyenidir. Bu sorumluların görevi hastaya ilk ve zorunlu müdahaleyi yaparak onları hastaneye ulaştırmaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu