Medikal

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 (Adenoidektomi)

Geniz eti ameliyatı fiyatları ne kadar oldu sorusuna cevap arıyorsanız en doğru yerdesiniz 2022 yılında sağlık alanında uygulana pek çok ameliyat türüne zam geldi. Geniz eti ameliyatlarında da güncel fiyatlar değişti. Merak edenler için geniz eti ameliyatı fiyatları 2022 detaylarını araştırarak içeriğimizde yer verdik. Güncel fiyat detaylarına hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Geniz eti ameliyatı fiyatları
Geniz eti ameliyatı fiyatları

Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları

Geniz eti ameliyatı fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılan bu ameliyat özel hastanelerin tümünde ücret dahilindedir. Türkiye’nin her yerinde hizmet veren özel hastanelerin hepsinde farklı fiyatlar talep ediliyor. Bu noktada genel olarak ortalama geniz eti ameliyatı fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Geniz Eti Ameliyatı Fiyatları 2022 Yılında 7.500 TL ile 10.000 TL aralığında değişmektedir.

Kulak burun boğaz uzmanları tarafından yapılan geniz eti ameliyatlarının fiyatı yukarıda da belirttiğimiz üzere hastanenin fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak minimum fiyat şu an 7500 TL olarak yansıyor.

Geniz Eti Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Geniz eti ameliyatları genel olarak nefes almada zorluk çeken, geniz etinde büyüme saptanan, normal ilaç tedavileri ile geçmeyen geniz eti büyümesi gibi durumlarda yapılır. Hangi hastaya yapılmasına gerektiğine ise alanında uzman doktor muayene neticesinde karar verir.

Bazı durumlarda geniz eti ameliyatları bademcik ve geniz eti ameliyatı şeklinde de uygulanabiliyor. Yine bu gibi ameliyat türlerine doktorlar ilgili muayeneleri yapıp sorunu saptadıktan sonra karar verir.

Geniz eti ameliyatı fiyatı
Geniz eti ameliyatı fiyatı

Geniz Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Geniz eti ameliyatları hem çocuk hem de yetişkinler için doktorun onay vermesi halinde uygulanabilir. Çocuklarda geniz eti ameliyatının yapılmasından önce doktor analizler yapar. Çünkü zamanla çocuğunuzun geniz eti kendiliğinden küçülebilir. Bu gibi durumlarda çocukların büyümesi beklenebilir. Genel olarak ameliyatın nasıl yapıldığını sıralamak gerekirse de;

  • Geniz eti büyümesi ameliyatları tamamen genel anestezi altında yapılır. Hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmez.
  • Operasyon sırasında ağız açacağı adı verilen bir alet yardımı ile ağız açık hale getirilir.
  • Ardından ise dil arkasına yerleşen geniz eti küret adı verilen aletler yardımıyla kazınarak alınır.
  • Ameliyat sonrası hasta bir süre takibe alınır. Eğer bir sorun yoksa hızla taburcu edilir.

Geniz eti ameliyatı sonrasında hastalarda komplikasyon görülme olasılığı oldukça düşüktür. Nadir olmakla beraber operasyon sonrası kanama durumları gözlenebilir. Bu gibi durumlarda hastaların hiç zaman kaybetmeden en yakın doktora başvurması tavsiye edilir.

Geniz eti ameliyatı fiyatları ve ameliyatın nasıl uygulandığına ilişkin merak edilen detayların tümüne içeriğimizde yer verdik. Yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Hepkredi olarak yaptığınız tüm yorumları dikkate alıyoruz.

Geniz Eti Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılmalı?

Geniz eti ameliyatları 6 aylıktan büyük olan her çocuk için uygulanabilir. Gerekli görülmesi halinde uygulanan bu operasyon genelde çocuklar 4 ile 6 yaş aralığında sıklıkla uygulanıyor. Yetişkin bireylerde ise operasyonun uygulanması için herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Geniz Eti Burun Şeklini Bozar Mı?

Geniz eti büyümeye başladıktan sonra bireylerde yüz şeklinin bozulmasına sebep olabilir. Yüz şeklinin geniz eti kaynaklı bozulması ancak ciddi oranda büyüme durumlarında gözlenir. Bu nedenle büyümenin erkenden tedavi ettirilmesi oldukça elzemdir.

Geniz Eti Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Geniz eti operasyonları her hasta da tamamen genel anestezi altında uygulanıyor. Operasyonlar 5-10 dakika kadar kısa sürüyor. Ancak anestezi uygulaması ve operasyon toplamı açısından değerlendirildiğinde genel olarak 45-60 dakika kadar sürdüğünü söylemek mümkündür.

Geniz Eti Ameliyatının Riski Var Mı?

Geniz eti ameliyatlarının da her ameliyatta olduğu gibi bazı riskleri bulunuyor. Örneğim geniz etinin alındığı alanın yanında kulağı havalandıran östaki borusu yer alıyor. Bu alan geniz eti çıkarılırken zarar görebiliyor. Geniz eti ameliyatları bu gibi riskleri taşıyor.

Geniz Eti Hangi Durumlarda Alınmalıdır?

Geniz eti büyümesi oluşması halinde hastada nefes almakta güçlük, geniz etinde sürekli bir büyüme, uyku apnesi sorunu, geniz etinin iltihaplanması gibi durumlarda doktor geniz eti ameliyatı önerebilir.

Geniz Eti Çene Yapısını Bozar Mı?

Geniz eti büyümesi önlem alınmadığı taktirde ciddi oranda yüz şeklini bozabilir. Özellikle de nefes alma zorluğu yarattığı için çocuklarda kubbe damak adı verilen derin damak yapısını geliştirir. Bu da zamanla nefes alıp verirken çene kemiğinin geriye doğru kaymasına neden olabilir.

Geniz Eti Alındıktan Sonra Burun Küçülür Mü?

Geniz eti ameliyatlarının burun yapısı, şekli ile bir ilgisi bulunmuyor. Hastanın talebi olmadığı sürece geniz eti ameliyatlarında sadece büyüyen geniz eti alınır. Ameliyat sonrasında burunda küçülme, büyüme ya da şekil değişmesi gibi durumlar kesinlikle gözlenmez.

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı Riskli Mi?

Geniz eti ameliyatlarının çocuklar için riskleri sıkça merak edilir. Genelde çocuklarda uygulanan bir ameliyat olduğu için ebeveynler ne gibi riskler taşıdığını merak ediyor. Bu noktada geniz eti ameliyatlarının riskleri yok denecek kadar azdır. Doktorun uzman ve deneyimli olması halinde bu risk faktörleri tamamen ortadan kalkacaktır.

Geniz Eti Ameliyatında Hastanede Kalınır Mı?

Geniz eti ameliyatlarından hemen sonra hasta 5 saat kadar hastanede kalır. Bu süre zarfında doktor gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hastayı taburcu eder. Hastalar genel olarak ameliyattan bir gün sonra normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu