BankalarHalk BankasıKrediVakıfbankZiraat Bankası

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bireysel temel ihtiyaç kredisi veren bankalar, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tır. Bu krediler üç bankanın ortak çalışmasıyla veriliyor. Küresel çapta etkili olan Covid19 virüsü pek çok sektörü de durma noktasına getirdi. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye bankaları temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken kişiler için kredi veriyor.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Devletin yaptığı Ekonomi İstikrar Kalkanı tedbirleri doğrultusunda bireysel temel ihtiyaç kredisi hakkında şu bilgiler verilebilir:

  • Krediden faydalanabilmeniz için kişilerin hane halkına ait gelirleri 5 bin liranın altında olmalıdır.
  • Gelecek olan 6 ayda ödeme talep edilmezken, isterseniz kredinizi 36 ay vade ile ödeyebilirsiniz.
  • Kredi kullanacağınız zaman vade sayısını belirleyebilirsiniz. Toplam kredi üzerine faiz de ekleyin ve aylık eşit miktarlara bölün.
Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

İşte Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

ATM kullanmak isteyen müşteriler, sahip oldukları banka kartı ile giriş yaptıktan sonra kredi başvurusunda bulunabilirler. Eğer kredi kullanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası’na ait bir banka kartları bulunmuyorsa, kredi başvuruları yine ATM’ler üzerinden, kartsız işlemler menüsünden gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için şubeye gitmenize gerek yoktur. Bireysel ihtiyaç kredisi veren bankaların başında, Ziraat Bankası gelmektedir. Başvuruda bulunmak isterseniz, mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda başvurunun sonuçlarını da yine mobil bankacılık üzerinden takip edebilirsiniz.

Eğer başvuruda bulunan kişilerin banka kartları ve şifreleri varsa işleri çok kolay. Aynı başvuru işlemini Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirler. Başvuru işlemleri, Ziraat Bankası ATM’leri aracılığıyla da yapılabilmektedir.

İlginizi çekebilir: bireysel kredi vadeleri uzayacak mı?

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank bireysel ihtiyaç kredisi almanız için, başvurularınızı mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Orta ve düşük gelir grubunda bulunan kişilere kredi sağlayan diğer bir banka da Vakıfbank’tır. Bu banka için de kredi koşulları aynıdır çünkü devlet destekli olan bu kredi paketi ortak bir çalışma olarak hazırlanmıştır.

Vakıfbank üzerinden bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduğunuzda, olumlu olması durumunda geri dönüş yaparlar. Başka bir bankadan kredi aldıysanız, Vakıfbank üzerinden tekrar kredi alamazsınız. Ayrıca aynı hane içindeki nikah akdi ile birbirlerine bağlı olan kişilerden yalnızca biri kredi alabilir.

Banka, kredi kullanan kişilerden, kullandıkları kredi miktarına göre %0,5 oranında tahsis ücreti talep etmektedir. Aynı zamanda bu kredi tahsis ücreti üzerinden de %5 oranında Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınmaktadır. Kullandığınız kredilerden %0,6 oranında başka bir kesintiden de komisyon tahsis ederek Garanti Kredi Fonu için ödeme yapılmaktadır.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

İlginizi çekebilir: ihtiyaç kredisi erken ödeme faiz indirimi

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi

Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, bankanın ATM’lerinden kartlı ya da kartsız işlem yaparak kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Düşük gelirli olan ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler için kredi hizmeti veren son banka da Halkbank’tır. Aynı zamanda mobil bankacılık uygulaması ve interaktif bankacılık seçenekleri üzerinden de kredi başvurusu yapılabiliyorken, banka sadece kredi talebi olumlu sonuçlanan kullanıcılara dönüş yapmaktadır.

Banka, en fazla 10 bin lira tutarında ihtiyaç kredisi kullanımına izin verirken, krediler için uyguladığı faiz oranı da %1,49 olarak belirlenmiştir. Halkbank’tan ihtiyaç kredisi kullanan kişiler, kredilerini 36 aya kadar uzatılabilen vade seçenekleri ile ödeyebilmektedir. Aslında banka, aynı haneden birden fazla kişiye kredi vermemektedir.

Son olarak size şunu söyleyebiliriz: banka kredi vermiyorsa bize gelin

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu