Market

Migros Kurbanlık Fiyatları

Bu yazımızda Migros kurbanlık fiyatları, Migros Kurbanlık türleri vb. konular hakkında bilgiler verdik. Eğer gelecek Kurban Bayramı’nda kurban kesimini Migros marketler aracılığı ile yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Migros Kurbanlık Fiyatları

Kurban Bayramı’nın önemli simgelerinden biri olan kurban kesmek günümüzde bazı değişiklikler yaşadı. Geçmiş yıllarda bu dini görevlerini yerine getirmek isteyen insanlar kurban seçiminden kurban kesimine kadar pek çok aşamayı kendisi gerçekleştiriyordu. Tabi bu da kurban kesmenin bazı zorluklarını ortaya çıkarıyordu.

migros kurbanlık fiyatları ne kadar
migros kurbanlık fiyatları ne kadar

Ancak bu durum son birkaç yılda büyük ölçüde değişiklik gösterdi. Bazı büyük marketler müşterilerine kolaylık olması adına kurbanlık seçimini, kesimini ve hatta etlerin kesimini bile yapıyor. Bu marketlerden biri de Migros market.

Migros büyükbaş ve küçükbaş kurban taleplerini topluyor, müşterilerinden vekalet alarak en iyi şartlarda kurban kesimini tamamlıyor ve etleri müşterilerine temiz ve sağlıklı bir şekilde ulaştırıyor. Migros marketin yapmış olduğu bu hizmet nedeniyle birçok kişi kurbanlık kesimini bu markete yaptırıyor.

Migros kurban fiyatları ve daha birçok detay şu şekilde;

Migros’tan Kurbanlık Nasıl Alınır?

Migros marketten kurbanlık satın almak istiyorsanız resmî web sitelerini ya da doğrudan Migros şubelerini ziyaret etmelisiniz. Burada sizlerden hangi tür kurbanlığı seçeceğinizi belirtiyorlar ve hangi kurbanda ne kadar et çıkacağını söylüyorlar. Daha sonra da vekalet için isim, iletişim vb. bilgiler vererek ödemeyi tamamlıyorsunuz.

Bazı müşteriler Migros marketten kurbanlık satın aldığında kurbanı canlı olarak alacağını düşünüyor. Ancak böyle bir şey söz konusu değil. Migros market sizden aldığı sipariş sonrasında anlaşmalı çiftliklerden en iyi ve en sağlıklı kurbanlıkları seçiyor ve sizin adınıza kestiriyor.

İlginizi çekebilir: Bim kurbanlık fiyatları

İlginizi çekebilir: A101 kurbanlık fiyatları

Migros Markette Hangi Kurbanlıklar Var?

Migros market hem küçükbaş hem de büyükbaş kurban satıyor. Küçükbaş kurbanlıklarda kıvırcık koç, büyükbaş kurbanlarda ise dana tercih ediliyor.

Güncel Migros Kurbanlık Fiyatları 2023

Migros markette satılan büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları değişiklik göstermekte. Hem garanti edilen et kütlesinden dolayı hem de hayvan cinsinden dolayı Migros fiyatları 2023 yılında farklı şekillerde belirlemiştir.

Migros kurbanlık fiyatları 2023 yılının verilerine göre şu şekildedir;

  • En az 12 kg et garantili koç fiyatı: 1.795 TL
  • En az 16 kg et garantili koç fiyatı: 1.950 TL
  • En az 25 kg et garantili 1/7 hisse dana fiyatı: 2.295 TL

Migros tarafından belirlenen bu fiyatlar 2023 yılına ait kurbanlık fiyatlarıdır. Bu yıl kurbanlık fiyatları henüz açıklanmadığı için gelecek Kurban Bayramı için herhangi bir bilgi veremiyoruz.

migros kurbanlık fiyatları

Migros Kurbanlıkları Nasıl Kesiyor?

Kullanıcıların Migros marketten kurbanlık koçu ve danayı alırken en hassas olduğu konulardan biri de kesim işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. Çünkü bu her ne kadar dini bir vazife olsa da hayvanların acı çekmemesi ve hijyenik ortamda yapılması müşterilerin en çok önem verdiği konulardan.

Migros tarafından yapılan açıklamalarda “Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklarımız işinde uzman kişiler tarafından sağlıklı bir mezbahanede kesiliyor. Oldukça temiz ve hijyenik olan bu mezbahanelerde kurbanlık canlılar hiçbir şekilde acı çektirilmeden işinde uzman kasaplarımız tarafından kesiliyor.” Demiştir.

Yani Migros marketten kurbanlık almak istiyorsanız hiçbir şekilde tereddüt yaşamanıza gerek yok. Migros market vicdani konulara, hijyen şartlarına ve dini kurallara uyarak kurbanlıklarınızın kesim işlemini yapıyor.

Migros Kurban Etlerini Nasıl Veriyor?

Migros market kurbanlıklarınızı kestikten sonra hızlı bir şekilde etlerini ayırmaya başlıyor. Eğer kurbanlığınızı küçükbaş olarak ayırtmışsanız yenilebilir bütün kısım hiçbir eksik olmadan paketleniyor. Eğer kurbanlığınızı büyükbaş olarak ayırtmışsanız sakatatlar da dahil olmak üzere bütün parçalar hisse sayısına bölünerek sahip olduğunuz hisse kadar paketleniyor.

Paketlenen kurban etleri sağlıklı ve hijyenik soğuk depolarda bekletiliyor ve bayramın 2. ve 3. Günlerinde dağıtılıyor. Dağıtım işleminde ise sizlerin belirtmiş olduğu adresler baz alınıyor.

A101’de Kurbanlık Kaç Lira?

A101 market henüz kurban fiyatlarını açıklamamıştır.

”[year

Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?” state=”close”]2023 yılında küçükbaş kurbanlar 1500 ila 2500 TL aralığında satılmıştır. Büyükbaş kurbanlar için ise herhangi bir aralık vermek mümkün değil.

Canlı Kurbanlık Kilo Fiyatı Ne Kadar?

Önümüzdeki dönem için canlı kurban kilo fiyatı açıklanmamıştır.

Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Küçükbaş kurbanlıklar 2000 TL civarında alıcı buluyor.

Peki sizler, hiç Migros’tan kurbanlık aldınız mı? Aldıysanız yaşadığınız olumlu ya da olumsuz tecrübeleri aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilir misiniz? Değerlendirmeleriniz hem bizim, hem de sayfamızı ziyaret eden diğer kullanıcılar için oldukça önemlidir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 9 Anlık Puan: 3.2]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu