Market

Migros’ta Sodexo Geçiyor Mu? Nasıl Ödeme Yapılır?

Migros marketlerde Sodexo kart geçiyor mu? Migros'ta alışveriş yapmadan önce sayfamızı tamamen okumanızı öneririz.

İşverenlerin çalışanlarına yemek ikram ettiği Sodexo kartların kullanıcı sayısı da bazı soru işaretlerini gündeme getiriyor. Bu bağlamda kart sahiplerinin kendilerine sordukları sorulardan biri de Migros’ta Sodexo geçiyor mu? Maalesef, Sodexo Migros mağazasında kullanılamamaktadır. Bu nedenle Sodexo kart yüzlerce şubesi bulunan Migros’ta geçerli değildir. Türk devleri Migros, Carrefour gibi büyük alışveriş merkezleri yemek kartı gibi şeyleri sevmiyor. Bu nedenle sadece Sodexo kart değil, diğer yemek kartları da kullanılamaz. Bu noktada tabi ki bu kartların yani Sodexo’ların personele teslimi nereye yapılıyor sorusuna cevap verebiliriz.

Sodexo Kart Çeşitleri

Sodexo kartı, bir işveren tarafından bir çalışana, karttan yemek için alınan belirli bir miktar parayı harcaması için verilen bir yemek ödeme kartıdır. Bu nedenle çalışanlar bu kartla ödeme yapabilecekleri yerde yemek yemelidir. Nerelerde geçerli olduğunu öğrenmeye çalışan kişiler, Sodexo Migros’ta geçiyor mu sorusunu sormaktadır. Yemek ücreti en az 500 lira olan bu kartlar, dört farklı markanın çalışanlarına veriliyor.

  • Restaurant Pass

Personel tarafından diyet ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bu kart, yalnızca yiyecek gibi kalemler için ödeme yapar. Bunu göz önünde bulundurarak, yaptığınız her ödemede %100 gibi önemli bir vergi indirimi elde edersiniz. Bu indirim, kart sahiplerine büyük avantajlar sağlar.

  • Sodexo Fuel Pass

Adından da anlaşılacağı gibi benzin istasyonlarında mazot ve benzin alıp ödemek için bu kartı kullanabilirsiniz. Bu kart gerekli yakıtı ödemek için kullanılacaktır. Ancak bu kart sadece Opet İstasyonu’nda kullanılabilir.

  • Business Pass

Business kelimesi önemli bir kelimedir. Bunun nedeni şirketinizi temsil etmenizdir. Bu nedenle kart elit ve lüks otellerde kullanılabiliyor. Business Pass kartın prestiji vardır denilebilir.

  • Gift Pass

Hediye almak için kullanılabilen Sodexo Gift Pass, Türk giyim mağazalarında ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. İşverenler, çalışanlarını motive etmek ve refahlarını sağlamak için çalışanlarına bu kartı verir.

Kart binlerce kişiye erişim sağlıyor ve kullanılabilecek puan sayısı sürekli artıyor. Sodexo kart, internet sitesi üzerinden insanlara bilgi hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle il, ilçe veya üye işyeri adına göre arama yapılabilen ana sayfası bulunmaktadır. Migros’ta Sodexo kart geçiyor mu sorusunu cevaplamıştık. Kartın geçerli olduğu tüm marketler için Sodexo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, ilginizi çekebilir: A101 Sodexo geçiyor mu?

Migros'ta sodexo kart geçer mi
Migros’ta sodexo kart geçer mi

Sodexo Kart Nerelerde Geçerli

Sodexo kart; restoran, kafe, pastane vb. yerlerde, ayrıca market ve süpermarketlerde kullanılmaktadır. Sodexo, restoran ve kafelerde yemek ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Ayrıca market alışverişlerinizde de Sodexo’dan yararlanabilirsiniz. Market alışverişlerinde kullanıldığını öğrenen kişiler, Migros’ta Sodexo geçer mi sorusunun cevabını merak etmektedir.

Yemek kartı olarak kullanılabilen Sodexo’nun limiti 750TL’ye kadardır. Sodexo kart limitiniz her ay düzenli olarak güncellenecek ve yeni bakiyeniz aktarılacaktır. Bu nedenle Sodexo kart bakiyesinin ay sonuna kadar doldurulması gerekmektedir. Sodexo’yu kullanabileceğiniz tüm marketleri görüntülemek için Sodexo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bunu oku: Setcard geçen marketler

Bunu oku: Multinet kart nerelerde geçerli

Migros'ta sodexo geçiyor mu
Migros’ta sodexo geçiyor mu

Sodexo Geçen Marketler

Sodexo kart, iş hayatında kullanılan bir kart türüdür. Bu kart şirket tarafından çalışanlarına verilir ve yaşam giderleri için kullanılır. Sodexo kart bakiyesi 750 TL ile sınırlıdır ve aylık olarak yenilenir. Sodexo kartınızı diğer mağazalarda da sabit oranlı kredi ile kullanabilirsiniz. Sodexo’nun iş yerindeki çalışanlara dağıtıldığı yerlerin listesi piyasada bulunmaktadır.

Yemek kartı olarak kullanılan Sodexo kart, İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde kafe ve restoranların yanı sıra bazı market ve mağazalarda da kullanılmaktadır. Sodexo kartlarının kullanıldığı pazarlardan biri de Happy Center’dır. Bu markette Sodexo kartınız ile dilediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Migros gibi büyük zincir marketlerde geçerli olup olmadığı merak konusudur. Ancak Migros’ta Sodexo geçiyor mu sorusunun cevabı hayır geçmiyor şeklindedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu