İş İlanları

Sasa İş Başvurusu

Bu yazımızda SASA Polyester Sanayi AŞ şirketinde çalışmak isteyen ve iş arayan kişiler için SASA iş başvurusu hakkında bilgi verdik. Yazımızın devamını okuyarak SASA’ya iş başvurusu nasıl yapılır, çalışanlarda aranan nitelikler nelerdir ve SASA 2023 güncel işçi alımları nelerdir şeklindeki sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

2023 Yılında SASA İş Başvurusu Nasıl Yapılır

SASA ülkemizin en köklü ve kapsamlı firmalarından biridir. Bu durum SASA’da çeşitli pozisyonlarda birçok iş olanağının ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Hal böyle olunca birçok kişi tercihlerini SASA firmasından yana kullanmak istiyor.

sasa iş başvurusu nasıl yapılır
sasa iş başvurusu nasıl yapılır

Yazımızın devamında SASA iş başvurusunda aranan özelliklerden güncel iş ilanlarına kadar birçok detayı vereceğiz ancak öncesinde firma hakkında bilgi sahibi olmak önem arz etmektedir. Gelin öncesinde SASA firması ile ilgili biraz bilgi sahibi olalım.

SASA polyester başta olmak üzere elyaf, filament, polimer ve daha birçok alanda üretim gerçekleştiren bir firmadır. İlk 1966 yılında üretim faaliyetlerine başlayan SASA Polyester Sanayi AŞ o günden bugüne kadar kesintisiz bir şekilde çalışmalarına devam etmiş ve ülkemizin en köklü firmalarından biri haline gelmiştir.

SASA ilk kurulduğundan Sabancı Holding bünyesinde faaliyet göstermekteydi. Ancak 2015 yılındaki yönetim kurulu kararıyla birlikte şirketin yüzde 51’lik hissesi Erdemoğlu Holding tarafından satın alınmıştır. Daha sonraki 4 yıl içerisinde iki holding in birlikte yönettiği SASA tamamen Erdemoğlu Holding’e katılmıştır. 2023 yılı itibariyle SASA nın hisse sahipleri Erdemoğlu Holding, Merinos Sanayi ve Ticaret AŞ ve Dinarsu İmalat ve Ticaret AŞ olmuştur.

Kısa süre içerisinde SASA polyester sektöründeki en önemli şirketlerden biri haline gelmiştir. Bu durum SASA’ya yeni yatırımların yapılmasına ve polyester elyaf filament sektörlerinde gelişme göstermesine neden olmuştur. Şimdilerde ülkemizin en büyük ilk 70 firması içerisinde yer alan SASA sahip olduğu teknolojiler sayesinde petrokimya sektöründe dünyanın en önemli firmalarından biri olmaya aday olarak gösteriliyor.

SASA’nın şu an için merkezi Adana’da bulunuyor. Bin 250 dönüm alan üzerine kurulan fabrikada üretim faaliyetleri devam ediyor. Firmanın ana deposu ise İskenderun ilçesinde bulunuyor.

Firmanın bu üretim merkezlerinde yaklaşık 3.500 adet çalışan bulunuyor. Genel merkez personellerinden depolama tesisindeki personellere kadar bütün çalışanlar nitelikli ve alanında uzmandır.

SASA İş Başvurusu Nereden Yapılır, Şartlar Nelerdir?

SASA firmasına iş başvurusu yapmak istiyorsanız size önereceğimiz en etkili yöntem şirketin web sitesi aracılığı ile iş başvurusu yapmanızdır.

SASA resmî web sitesine giriş yaptıktan sonra buradaki kategorilerden insan kaynakları seçeneğine ve daha sonra iş başvuru formuna giriş yapmalısınız. Burada SASA firmasının iş başvurusunda adaylardan istediği bilgiler karşınıza çıkacaktır.

SASA firması her daim iş başvurusu kabul eden sayılı firmalardan biridir. Firma herhangi bir pozisyonda ihtiyaç olmasa dahi düzenli olarak başvuruları toplamaktadır. Ardından verilen bilgiler doğrultusunda ve pozisyon açığının olması durumunda adayların bir kısmına şans verilmektedir.

Burada iş başvurusu yapılırken genel başvuru ve mühendis pozisyonlarında iş başvurusu kabul edilmektedir. İş başvurusu yapılırken SASA firmasının istediği bilgiler ise şu şekildedir;

 1. Çalışacak kişinin resmi
 2. Hangi ilandan dolayı başvuru yapıldığı
 3. Hangi şehirde çalışmak istendiği
 4. Adı ve soyadı
 5. Ev telefonu ve cep telefonu
 6. Erkekler için askerlik bilgisi
 7. Öğrenim bilgileri
 8. Daha önceki iş tecrübeleri
 9. Yabancı dil bilgileri
 10. Bilgisayar bilgileri
 11. Daha önceden alınmış kurslar ve bu kurslara ait sertifikalar
 12. Kişisel durum bilgileri (hastalık, engellilik, sigara kullanımı ve ameliyat öyküsü)
 13. Ehliyet bilgisi ve sınıfı
 14. Mecburi hizmet borcu bilgisi
 15. Diğer bilgiler (hobi, üyelik ve sosyal sorumluluk çalışmaları)
 16. Referanslar

Bu bilgileri iş başvurusu alanında “doğru olarak” doldurduğunuz takdirde eğer firmanın koşullarını taşıyorsanız muhtemelen geri dönüş alacaksınız. Şirketin pozisyonlara göre ve genel olarak istediği nitelikler şu şekilde sıralanabilir;

 • Yatırım teknikeri pozisyonu için başvuran kişilerde aranan genel nitelikler;
  • En az üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden birinden mezun olmak
  • Borulama ve kaynak gibi iş alanlarında en az 2 yıllık tecrübeye sahip olmak
  • Analitik düşünme becerisine sahip olmak
  • Rapor sunabilme becerisine sahip olmak
  • İnsanlar ile iletişimi güçlü olmak
  • Erkeklerde askerlik ile ilgilisinin olmaması
 • Üretim ve bakım mühendisliği pozisyonu için başvuran kişilerde aranan genel nitelikler
  • Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden birinden mezun olmak (SASA pozisyonlarına uygun olan makine, kimya, elektrik vs. mühendisliği)
  • İngilizce başta olmak üzere yabancı dil konusunda yeterlilik sahibi olmak
  • Microsoft Office uygulamalarını iyi kullanmak
  • Analitik düşünme becerisine sahip olmak
  • Rapor sunabilme becerisine sahip olmak
  • İnsanlar ile iletişimi güçlü olmak
  • Erkeklerde askerlik ile ilgilisinin olmaması

Bunlar SASA firmasının özel pozisyonlarda çalışacak kişilerde aradıkları özel niteliklerdir. Eğer siz de bu niteliklere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız SASA iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

sasa iş başvurusu adaa polyester fabrikası
sasa iş başvurusu adaa polyester fabrikası

SASA Güncel Personel Alım İlanları 2023

SASA için şu için 2 adet güncel iş ilanı vardır. Bu iş ilanları şu şekilde sıralanabilir;

 • İstanbul SASA merkezinde tam zamanlı olarak çalışmak üzere yönetici asistanı pozisyonunda
 • Adana SASA merkezinde tam zamanlı olarak çalışmak üzere işletme ve bakım mühendisliği pozisyonunda

Adana SASA Kime Ait?

Adana SASA şu an Erdemoğlu Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir.

SASA Ne Üretecek?

SASA petrokimya ürünleri üreten bir firmadır.

”SASA

Temettü Ne Zaman?” state=”close”]SASA firması 2023 yılında temettü dağıtımı yapmayacaktır.

SASA Satıldı Mı?

SASA 2015 yılında Erdemoğlu Holding’e satılmıştır.

SASA Borsaya Ne Zaman Girdi?

SASA borsaya 01.11.1996 tarihinde giriş yapmıştır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Tusaş iş ilanları ve başvuru şartları

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu