Kredi

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekilir Mi

Cep telefonu almak için kredi çekilir mi sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. Öncelikle belirtmek gerekir ki almayı düşündüğünüz bu telefon sizin için bir istek mi yoksa ihtiyaç mı?

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Çekmek Doğru Mu?

Eğer cevabınız istekse bunun cevabı hayır olacaktır. Henüz 1 sene bile dolmadan sadece sıkıldınız ya da yeni modelleri çıktı diye cep telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız önce durup bir kez daha düşünün. Sizler de çağımızın problemlerinden olan alışveriş bağımlılığına sahip olabilirsiniz.

Cep telefonu almak için kredi çekilir mi
Cep telefonu almak için kredi çekilir mi

Bu durumda hem kendinizi hem de ailenizi geri dönüşü olmayan maddi ve manevi sıkıntılara sokabilirsiniz. İnsanoğlunun isteklerinin bir sınırı yoktur fakat maalesef gelirimiz sınırlıdır.

Cep Telefonu Almak İçin Kredi Taksit Yapılıyor Mu?

Bilindiği üzere kredi kartı ile taksitli olarak cep telefonu satın almak artık mümkün değildir. Tek çekim yapacak maddi gücünüz yoksa ve yeni bir cep telefonu sahibi olmak istiyorsanız kredi çekebilir misiniz? Cevabımız evet. Böylelikle, taksitle nasıl cep telefonu alınır birlikte inceleyelim.

Almak İstediğiniz Telefonun Fiyatını Mutlaka Araştırın

İlk olarak almayı düşündüğünüz telefonun güncel fiyatını araştırmalısınız. Her elektronik mağazada ve operatörde değişik fiyatlar görebilirsiniz. Bu nedenle fiyat karşılaştırma sitelerinden yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: telefon kredisi veren bankalar listesi

Almak İstediğiniz Telefonun Fiyatını Öğrendikten Sonra Yapmanız Gerekenler

Tüm durumlarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey telefonun peşin fiyatının üstüne ödemek durumunda olduğunuz faizin oranıdır. Bu miktar operatörden operatöre, bankadan bankaya ve taksit miktarına göre farklılık gösterir. Kesinlikle önceden detaylı bir araştırma ve fiyat karşılaştırması yapmanız bütçenizin yararına olacaktır. Uzun vade sürelerinin maliyeti de artırdığını aklınızdan çıkarmayın.

  1. Cep Telefonu Operatörlerinin Cihaz Kampanyalarından Yararlanabilirsiniz

Cep telefonu operatörleri, çeşitli cep telefonu imalatçılarıyla anlaşma yaparak hususi koşullarla 24 aya varan taksitlerle cep telefonu satışı yapabilmektedirler. Özellikle burada dikkat etmeniz gereken durum vade süresi uzadıkça telefonun fiyatının da arttığıdır.

  1. Teknoloji Mağazaları Aracılığıyla Telefon Kredisi Veren Bankalar

Elektronik marketler, bankalarla anlaşma yaparak cep telefonu sahibi olmak isteyen tüketicilere 9 ile 24 ay kredili taksit olanaklarını sunmaktadırlar. Burada yapılacak her kredi başvurusuna onay gelmeyebilir. Tüketicinin kredi sicili ve kredi notu önemli bir husustur.

Bu söz konusu başvuruları mağazaya değil, anlaşmalı olan bankaya yapmalısınız. Banka yapacağınız başvuruya onay verirse gereken belgeleri tamamladığınızda mağazadan cep telefonunuzu alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: faturalı hatta kredi nasıl alınır?

  1. Tüketici Kredisi Kullanabilirsiniz

Bir takım alışveriş sitelerinde özel kampanyalar söz konusu olabiliyor. Çünkü mağazalara oranla büyük indirimler yapabiliyorlar. Bu durumda kısa vadeli olarak ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Vade süresi uzadıkça fiyat avantajının kaybolacağı ve maliyetinin artacağı için bu yola başvurabilirsiniz.

Bu durumda firmanın ne kadar güvenilir olduğuna ve garanti şartlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Bunu da internet vasıtasıyla farklı forum sitelerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

cep telefonu kredisi
cep telefonu kredisi çekilir mi
  1. Tek Çekim Yapıp Taksitlendiren Bankalar

Bir takım bankalar tek çekim yaptıktan sonra tüketicinin kredibilitesine göre SMS yoluyla taksitlendirme mesajı yollamaktadırlar. Belirli bir faiz oranı ve taksitlendirme sayısına onay verirseniz, yapacağınız alışveriş taksitlendirilecektir.

İlginizi çekebilir: Vodafone faturalı hatta kredi sorgulama nasıl yapılır?

  1. Senetle Satış Yapan Mağazalar

Son olarak, kredi alamayanlar için de taksitli olarak cep telefonu alma yolu vardır. Bir takım elektronik mağazalar senet yoluyla satış gerçekleştirmektedirler. Bunun için bazı durumlar gözetilmektedir. Bu koşulları söz konusu mağazaları ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Böylelikle 24 aya varan senetli taksit avantajı sunabilmektedirler.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu