İnşaat

Satılık Manlift Fiyatları

Manlift fiyatları ne kadar oldu sorusu sıkça merak ediliyor. İnsanları bir binanın katları arasında hareket ettirmek amacıyla kullanılan kayışlı manlift fiyatları özellikle de inşaat sektörü için sıkça araştırılıyor. Sıklıkla inşaat sektöründe kullanılan manlift makinelerinin güncel 2023 fiyatlarını sizler için derledik. Sıfır veya ikinci el manlift fiyatlarını ve detaylarını yazımızın devamından inceleyebilirsiniz.

Manlift fiyatları
Manlift fiyatları

Manlift Fiyatları Güncel Liste

Manlift fiyatları ölçü ve modele göre değişiyor. Sıfır olarak satışa sunulan manlift istenilen ağırlık taşıma kapasitesine göre üretilebilir.  Genelde firmaların sektörüne ve ihtiyacına göre üretilen bu aletlerin fiyatları sundukları özelliklere göre de değişebiliyor. Genel olarak makaslı sıfır manlift fiyatları 55.000 TL’den başlıyor. Sıfır manlift fiyatları oldukça yüksek olduğu için genelde firmalar manlift kiralama yöntemini tercih ediyor. Kiralık ya da ikinci el manlift fiyatları da özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

İlginizi çekebilir: kepçe operatörü maaşı ne kadar?

İkinci El Manlift Fiyatları

Satılık 2. el manlift fiyatları kaç yıllık olduğuna, özelliklerine göre değişiyor. Çeşitli ilan siteleri üzerinden ya da direk manlift kullanan sektörlerdeki firmalardan ikinci el manlift satın alabilirsiniz. Sahibinden.com ve benzeri ilan sitelerinde yer verilen bazı makaslı platform manlift fiyatları şu şekildedir;

  • İkinci El Haulotte Manlift Fiyatları: 5.000 Euro’dan başlıyor.
  • İkinci El Manlift Joystick Fiyatları: 1600 Euro’dan başlıyor. (Sıfır gibi olup az kullanılmış temiz manlift ilanlarında fiyatlar bu şekildedir.)
  • İkinci El Dingli Manlift Fiyatları: 4500 Euro ‘dan başlıyor.
  • İkinci El Elektrikli Manlift Fiyatları: 50.000 TL’den başlıyor.
  • İkinci El Genie Manlift Fiyatları: 16.500 TL’den başlıyor.

Belirtilen fiyatlar manliftin yaşına, mevcut durum ve özelliklerine göre artış gösterebilir. İlan sayfalarından ikinci el manlift ilanlarına erişim sağlayarak satıcı ile iletişime geç kısmından pazarlık yapabilirsiniz.

manflit modelleri
manflit modelleri

İlginizi çekebilir: CNC operatörü maaşları ne kadar?

Manlift Kiralama Fiyatları

Manlift kiralama fiyatları kiralayan firma ve manlift sahiplerinin taleplerine göre değişiyor. Genelde kiralanacak manliftlere çeşitli ilan sitelerinden ulaşabilirsiniz. Sahibinden.com ve benzeri ilan sitelerinde yer alan ikinci el manlift kiralama fiyatlarına bakabilirsiniz. Güncel ve yıllara göre bazı ilanlardaki kiralık manlift fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • (İstanbul) Kiralık Manlift Makaslı Platform Kiralama Fiyatı: Aylık 4000 TL
  • (İzmir) Kiralık Manlift Makaslı Platform Kiralama Fiyatı: Aylık 1100 Euro
  • (İstanbul) Kiralık Manlift Makaslı Platform Kiralama Fiyatı: Günlük 150 TL

Manlift kiralama seçenekleri için günlük, haftalık ya da aylık olarak hizmet alabilirsiniz. Günlük kiralama fiyatları tüm illerde en az 100 TL’den başlıyor. Eğer haftalık ya da aylık kiralama seçeneklerini tercihe derseniz indirimli kiralama fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

12 Metre Manlift Kaç Kilo?

12 metre yüksekliğe kadar ulaşan makaslı manlift seçenekleri ortalama en az 300-320 kilogram taşıma kapasitesine sahiptir.

Makaslı Platform Kaç Metre?

Makaslı manlift platform modelleri markasına ve özelliklerine göre farklı teknik özelliklerle sunuluyor. Genel olarak makaslı manlift modelleri en az 8 metre en fazla 22 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor.

Manlift Nerelerde Kullanılır?

Manlift kullanım alanları oldukça geniştir. Genel olarak sadece inşaat sektöründe ve şantiye alanlarında kullanıldığı düşünülüyor. Ancak bu alanların yanı sıra alışveriş merkezlerinde, depolama işlerinde, demir yolları ve hava limanlarında da sıklıkla manlift kullanıldığı görülüyor.

Manlift Kaç Metre Yükselir?

Manlift modellerinin kaç metre yükseldiğine kendiniz karar verebilirsiniz. Çünkü firmalar özel taşıma ve yükselme özelliklerine göre de üretim yapıyor. Ancak standart makaslı manlift modelleri en fazla 22 metre yükselebiliyor.

Haulotte Nerenin Malı?

Haulotte Fransız markasıdır. Özellikle de Türkiye dahil olmak üzere dünya genelinde manlift alımında en çok tercih edilen marka olarak dikkat çekiyor.

Manlift Operatör Belgesi Zorunlu Mu?

Manlift kullanımı profesyonellik gerektiriyor. Yükseğe çıkmak için kullanılan bu alet aynı zamanda tehlike de arz edebiliyor. Bu nedenle manlift kullanacak operatörlerin operatör belgesi ya da operatör ehliyetine sahip olması zorunludur. Firmalar işe alım süreçlerinde operatörlerden bu operatör belgesini ibraz etmelerini talep ediyor.

Manlift Nasıl Şarj Edilir?

Manlift modelleri teknik özellikleri açısından farklılık gösteriyor. Genel olarak tüm manlift modelleri akülüdür. Bu nedenle manliftlerin aküleri şarj edilmelidir. Sıfır manliftleri satın aldığınız zaman aküsü için şart aleti de içerisinde yer alır. Topraklanmış bu şarj aletini elektrik ve aküye takarak manlifti şarj edebilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu