Kripto Borsası

XRP Ripple Ne Kadar Yükselir

Bu yazımızda kripto para yatırımcıları için Ripple ne kadar yükselir, şuan hangi fiyatlardan işlem görüyor, Ripple ile ilgili haber ve son dakika gelişmeleri nelerdir şeklindeki soruların cevabını arayacağız.

Ripple son birkaç aydır birçok kripto para yatırımcısının ilgi odağı haline gelmiş bir kripto para birimidir. Bu noktada birçok yatırımcı bu dijital varlığın hangi fiyat seviyelerine kadar geleceğini merak ediyor.

ripple
XRP
$0.393-2.31% 24H

Ripple Ne Kadar Yükselir?

Ripple, kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan coinlerden biridir. Esas çıkartılma amacı internetten çok düşük ücretler ile para göndermek olan bu coin günümüzde çok büyük borsalar tarafından listeleniyor ve yatırımcılar tarafından yatırım aracı olarak görülüyor.

XRP ne kadar yükselir
XRP Ripple ne kadar yükselir

Ripple 2012 senesinde Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kuruluş tarafından kurulan kripto para birimidir. An itibariyle Ripple 9,88 Türk Lirası ile işlem görüyor. 10 Türk Lirası dolaylarında hareket eden bu kripto para birimi geçtiğimiz aylarda çok yükselmiş ancak hakkında açılan davalar nedeniyle ciddi oranda düşüş göstermişti.

Ancak şu sıralar Bitcoin’in yükselmesi ile birlikte eski ivmesini yakalamış gibi duruyor. Ripple para biriminin hangi fiyatlara yükseleceği konusunda bilgi vermeden önce Ripple XRP para biriminin verileri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

ripple
XRP
$ 0.393
Arz50,799,084,881.00 XRP
hacim$1,034,008,019.00
Piyasa değeri $19,976,266,918.00

Güncel XRP Verileri

Ripple günümüzde birçok büyük borsa tarafından listelenen önemli kripto para birimlerinden biridir. Binance başta olmak üzere birçok kripto para borsası bu para birimini kendi piyasasında barındırıyor.

Ripple’ın geçmişi çok eski olduğu için elimizdeki veriler de oldukça fazla. Örneğin Binance borsası için konuşacak olursak Aralık 2019 tarihinde listelenen bu kripto para birimi Nisan 2021 ortalarında 16 Türk Lirası civarına yükselerek tarihinin en yükse değerine ulaşırken Mart 2020 tarihinde 0.50 Türk Lirasına kadar düşerek tarihinin en düşük değerini görmüştü.

Bu sene Nisan ayında yakalanan yükseliş ivmesi birkaç hafta kadar sürmüştü. Ancak XRP’nin menkul kıymetler konulu dava ile baş başa kalması sonucunda yatırımcılar büyük oranda tedirginlik yaşamış ve bu kripto para biriminden ayrılmaya başlamıştı.

Ardından dava ile ilgili gelişmeler yaşandıkça Ripple tekrar yükseliş hareketine devam etmişti. Fakat geçtiğimiz aylarda Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminde yaşanan ciddi düşüşler Ripple para biriminin tekrar düşüş yönünde hareket etmesine neden olmuştu. Şu sıralar Ripple tekrar yükseliş hareketine dönmüş durumda. Ripple kripto para birimine ait diğer veriler şu şekildedir;

Borsa KoduPiyasa Değeri (₺)Tamamen Seyreltilmiş

Piyasa Değeri (₺)

HacimDolaşımdaki Arz
XRP457,937,570,987986,609,213,21969,478,871,98846.42B

 

Bu XRP fiyatları ve diğer veriler 16 Ağustos 2021 tarihindeki kripto paralara ait verilerden faydalanarak oluşturulmuştur. Sizin yatırım yapacağınız süreçte bu verilerde değişiklik söz konusu olabilir.

XRP Fiyat Tahminleri

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki hiçbir yatırım aracında olmadığı gibi Ripple için de kesin konuşmak mümkün değildir ve hatta böyle bir davranış sergilemek ülkemizdeki Sermaye Piyasası Kurulu kararınca yasaktır.

Ancak Ripple hakkındaki haberler, borsacıların yorumları ve temel-teknik analiz yöntemleri ile fiyatın ne yöne gidebileceği konusunda az da olsa fikir sahibi olunabilir. Bu başlıktan sonraki başlıklarda bu detayları analiz ederek Ripple para birimini gelecekte nelerin beklediğini göreceğiz.

Güncel Ripple Haberleri

Bir yatırım enstrümanında uzun vadeli işlem yapma kararı alındıysa haber analizi yapmak çok önemlidir. Ripple hakkında çıkan son haberler ve ne anlama geldikleri şu şekildedir;

  • Ünlü Analist Armstrong 3 Misli Artış Bekliyor: Dünya piyasalarında önemli bir yere sahip olan ünlü analist Ben Armstrong XRP’ın kısa süre içerisinde %300 dolaylarında bir artış bekliyor.

Analist bu kripto para biriminin kısa süre önce yaptığı yüzde altmışa yakınlık artışın artçı bir yükseliş olduğunu ve yakın zamanda %300 kadar bir artış olacağını tahmin ediyor. Ünlü analiste göre hem temel hem de teknik analiz yöntemlerinde iyi bir seyir gösteren XRP’ın yükselmemesi için hiçbir engel yok.

  • Jed McCaleb Portföyünde 821.000.00 Adet XRP Kaldı: Bilindiği üzere Jed McCaleb XRP şirketinin önemli ortaklarından biriydi. Ancak şirket ve McCaleb arasında yaşanan birtakım sorunlar nedeniyle Jed McCaleb şirketten ayrılma kararı almıştı.

Ancak McCaleb ayrılırken beraberinde 9 milyar adet XRP’ı tazminat talep etmişti. Elindeki XRP miktarı güncel olarak 821 milyon adet olan McCaleb elindeki bu kripto paraları satmayı düşünmüyor. Arzın atmaması ve tam aksine bu haberler birlikte talebin artmasından dolayı XRP para biriminin yükselmesi öngörülüyor.

  • XRP’da Yaşanan Gelişmeler Kripto Para Balinalarını Harekete Geçirdi: Bilindiği üzere kripto para yatırımları hatırı sayılır seviyelerde olan yatırımcılar balina olarak adlandırılıyor. Bu balinalar yaptıkları alım satımlar ile piyasayı önemli bir şekilde etkiliyor.

Son olarak XRP kripto para biriminde yaşanan gelişmeler balinaların aşırı alım yapmasına neden oldu. Piyasalarda XRP coinine olan bu talep artmaya devam ettiği sürece XRP’ın değerinin artması bekleniyor. Eğer balinalar bu alımlara devam ederse ünlü borsacılara göre XRP yakın bir tarihte 2 Dolar seviyesinden işlem görecek.

ripple ne kadar yükselir
ripple ne kadar yükselir

Ripple Teknik Analiz ve İndikatör Verileri

Bir yatırım enstrümanı için işlem yapma kararı almadan önce bakılması gereken en önemli şey teknik analiz ve beraberinde bakılacak olan indikatör analizleridir. Bu başlık altında önemli indikatör ve osilatörler ile 1 günlük periyotta Ripple coini için hangi sinyallerin verildiğini vereceğiz.

Ancak öncesinde belirtmemiz gereken bir şey var ki o da bu verilerin sizin yatırım yapacağınız tarihteki veriler ile uyuşmayacağıdır. Bu verilere ulaşmak için kendi teknik analiz becerinizi kullanabilir ya da Tradingview ya da Investing gibi platformları kullanabilirsiniz.

Osilatör / İndikatör AdıDeğerSinyal
Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14)722.347Sat
Stokastik %K (14, 3, 3)864.969Sat
Emtia Kanal Endeksi (CCI) (20)1.302.066Sat
Ortalama Yönsel Endeks (ADX) (14)436.177Nötr
Müthiş Osilatör0.3939Nötr
Momentum (10)0.4334Sat
MACD Seviyesi (12,26)0.1365Al
Stokastik RSI Hızlı (3, 3, 14, 14)854.984Sat
Williams Yüzde Aralığı (14)−25.8400Nötr
Boğa Ayı Gücü0.4702Nötr
Nihai Osilatör(UO) (7, 14, 28)628.960Nötr

 

 

Bu yazıda verilen hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bu sitede yer alan diğer yazılarda olduğu gibi bu yazı da yalnızca yatırımcıların bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır.

Her türlü yatırım kararı yatırımcıların risk ve getiri beklentilerine göre kendileri tarafından verilmelidir. Bu risk açıklaması ile birlikte şunu da belirtmeliyiz ki kripto paralara yapılan yatırımlar kimi zaman ciddi sonuçlara neden olabilir.

Bu nedenle bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce o kripto paraya ait “white paper” içeriğinin bir kısmını veya tamamını okumanızı sonrasında sorumluluk reddi beyanı hakkındaki görüşlerini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Çünkü bu kripto para birimlerinin birçoğu merkeziyetsiz olduğu için hiç kimse yapılan işlemlerden sorumlu tutulamaz.

Ripple Güvenilir Mi?

Ripple diğer birçok kripto para biriminin aksine merkezi olan ve oldukça köklü olan bir kripto para birimidir. Bu nedenle Ripple güvenlidir.

Ripple Sahibi Kim?

Ripple, merkezi ABD’de olan Ripple Labs şirketine aittir.

Ripple Arkasında Kim Var?

Ripple kripto para biriminin arkasında başta Binance gibi dünya devi borsalar olmak üzere birçok kurum ve kuruluş vardır.

Kaç Adet Ripple Var?

Güncel olarak kripto para piyasasında 38,739,144,847 adet XRP dolaşımdadır. Fakat üretilirken 99,993,093,880 adet XRP üretilmiştir.

XRP Nasıl Satın Alınır?

XRP listeleyen bütün kripto para borsalarından XRP coini satın alınabilir.

Bu yazımızda Ripple ne kadar yükselir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Eğer sizin de XRP coin ile ilgili geleceğe yönelik fikirleriniz varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Görüşleriniz diğer ziyaretçilerimiz için oldukça değerlidir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu