Ulaşım

Farmasi Kargo Ücreti

Farmasi kargo ücreti ne kadar? Ücretsiz kargo için sipariş tutarı kaç TL olmalı? Kargo sıfırlama ürünü nedir? Farmasi kargo ücreti ile ilgili olan bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Farmasi Kargo Ücreti Ne Kadar?

Farmasi kargo ücreti, toplam sipariş tutarı ve tercih edilen kargo şirketine göre farklılık gösteriyor. Farmasi üyesi olanlar aldıkları siparişleri müşterilerine kargo ile gönderiyor. Bu gönderim için belli bir miktar kargo ücretinin ödenmesi gerekiyor.

farmasi kargo ücreti ne kadar
farmasi kargo ücreti ne kadar

Farmasi, üyelerinin satışlarını kolaylaştırmak için kargo şirketleri ile farklı anlaşmalar yapıyor. Bu anlaşmalar sayesinde kargo ücretleri belirgin şekilde azalıyor. Hatta belli bir tutarın üzerindeki siparişlerde kargo bedava oluyor.

Farmasi tarafından 2023 yılı için açıklanan kargo ücretleri, kargo şirketlerine göre değişiyor. Kargo şirketleri ve sipariş tutarlarına göre ödenmesi gereken kargo ücretlerine dair bilgiler aşağıda yer alıyor.

·         PTT Kargo

 • 0 TL ile 120 TL arasındaki siparişlerde kargo 13,99 TL
 • 120 TL üzerindeki siparişlerde kargo bedava

·         Aras Kargo

 • 0 TL ile 120 TL arasındaki siparişlerde kargo 13,99 TL
 • 120 TL ile 200 TL arasındaki siparişlerde kargo 2.99 TL
 • 200 TL üzerindeki siparişlerde kargo bedava

·         Yurtiçi Kargo

 • 0 TL ile 120 TL arasındaki siparişlerde kargo 13,99 TL
 • 120 TL ile 200 TL arasındaki siparişlerde kargo 5,99 TL
 • 200 TL ile 300 TL arasındaki siparişlerde kargo 3,99 TL
 • 300 TL ve üzerindeki siparişlerde kargo bedava

·         MNG Kargo

 • 0 TL ile 120 TL arasındaki siparişlerde kargo 13,99 TL
 • 120 TL ile 200 TL arasındaki siparişlerde kargo 2,99 TL
 • 200 TL üzerindeki siparişlerde kargo bedava

Siparişlerinizde kargo ücreti ödememek için burada yer alan ücretsiz kargo seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Farmasi, kapıda ödeme seçeneği de sunan bir firmadır. Siparişlerinin ödemesini kapıda yapmak isteyenler, kapıda ödeme seçeneğini tercih edebilir. Kapıda ödeme seçeneğini tercih ettiğinizde kargo görevlisi sizden ürünlerin ücretini de talep edecektir. Kargo görevlisine gerekli ücreti ödeyerek ürünlerinizi alabilirsiniz.

Kapıda ödeme ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir husus var. Bu seçeneği tercih ettiğinizde ekstra kapıda ödeme ücreti vardır. Farmasi’nin anlaşmalı olduğu kargo şirketleri, kapıda ödeme seçeneğinde 6,99 TL ücret alıyor.

Burada yer alan rakamlar 2023 yılı için geçerlidir. İlerleyen zamanlarda kargo ve kapıda ödeme ücretinde değişiklikler olabileceği unutulmamalıdır.

farmasi kargo ücreti
farmasi kargo ücreti

Farmasi Kargo Sıfırlama Ürünü Nedir?

Kargo sıfırlama ürünü, Farmasi tarafından müşterilerine yapılan bir jest olarak ifade edilebilir. Hangi kargo şirketini seçerseniz seçin, eğer siparişinizin tutarı 120 TL’den düşük ise 13,99 TL kargo ücreti ödemeniz gerekiyor.

Kargo firmasına yapılan bu ödemenin bir kayıp olarak görülmemesi için Farmasi, ödemiş olduğunuz kargo bedeline karşılık size ücretsiz bir ürün gönderiyor. Böylece kargo ödemenizin karşılığında da ürün almış oluyorsunuz.

Kargo sıfırlama ürünü, kargo bedeli karşılığında ücretsiz olarak verilen ürünler için kullanılan ifadedir. Bu noktada ürünü siz değil Farmasi belirliyor. Farmasi den yapacağınız alışverişin tutarı 120 TL altında olduğunda belirlenen ürün de size gönderiliyor ve bu ürün için ek bir ücret talep edilmiyor.

Farmasi, her ay için farklı bir kargo sıfırlama ürünü belirliyor. Bazen bir şampuan, bazen bir parfüm, bazen de benzeri bir ürün bu şekilde gönderilebiliyor. Firmanın sosyal medya hesapları takip edilerek kargo sıfırlama ürünü öğrenilebilir.

Farmasi Web Sitesinden Nasıl Alışveriş Yapılır?

Farmasi ürünleri almak için firmanın web sitesinin kullanabilirsiniz. Farmasi web sitesi üzerinden istediğiniz ürünleri seçebilir ve ürünlerin ödemesini yaparak adresinize kargo ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ödeme için kart bilgilerinizi ve istenen diğer bilgileri girmeniz yeterli oluyor. Ürünlerin ödemesini nasıl yaparız sorusunun cevabı genel olarak bu şekildedir.

Farmasi ürünlerini almak için bir diğer seçenek ise Farmasi üyeliği bulunan ve satış yapan birisi üzerinden ilgili ürünleri almaktır. Bu şekilde sipariş verdiğiniz ürünler, elden size teslim edilebilir.

Web sitesi üzerinden sipariş verme ve ödeme yapmak için siteye kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekiyor.

Farmasi kaç TL üzeri kargo bedava?

Farmasi siparişlerinizde PTT Kargo’yu tercih ederseniz, 120 TL üzerindeki siparişleriniz için kargo bedeli ödemezsiniz. Aras Kargo ve MNG Kargo’yu tercih ettiğinizde ise 200 TL üzerindeki alışverişlerinizde kargo ücreti alınmaz. Yurtiçi Kargo ise 300 TL üzerindeki alışverişlerde kargo bedeli almıyor.

Farmasi kargo sıfırlama ürünü nasıl eklenir?

Farmasi tarafından kargo sıfırlama ürünü, 120 TL’den düşük siparişlere otomatik olarak eklenir. Bunun için ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Farmasi kargo sıfırlama hediyesi nedir?

Farmasi kargo sıfırlama hediyesi, her ay değişiyor. Sabit bir hediye yok. Bazen bir şampuan, bazen de farklı bir ürün, kargo sıfırlama ürünü olarak belirleniyor. Güncel kargo sıfırlama ürününü öğrenmek için firmanın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Farmasi ürün siparişi kaç günde gelir?

Farmasi ürünleri, genellikle siparişinizde 2-5 gün içinde elinizde olur. Ancak bazen yoğunluğa veya farklı nedenlere bağlı olarak burada belirtilen süre uzayabiliyor.

Farmasi PTT ile çalışıyor mu?

Farmasi, PTT ile çalışıyor. Hatta kargo konusunda en avantajlı şirket PTT Kargo’dur. PTT Kargo ile 200 TL üzerindeki alışverişler için kargo bedeli ödemeniz gerekmiyor.

Farmasi'de her ay sipariş vermek zorunlu mu?

Farmasi ye üye olarak satış yapıyorsanız her ay sipariş verme gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Ancak üyeliğinizi devam etmesi için 6 aylık süreci sipariş vermeden geçirmemeniz gerekiyor. Aksi halde üyeliğiniz otomatik olarak kapatılıyor.

Farmasi araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu