Operatörler

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır

Turkcell mobil ödeme kapatma nasıl yapılır? SMS ile mobil ödeme kapatılabilir mi? Günümüzdeki en önemli ödeme seçeneklerinden birisi olan mobil ödemeyle ilgili merak ettiğiniz hususları sizler için derledik.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir?

Turkcell mobil ödeme, online alışverişlerde güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapılmasını sağlayan yeni nesil ödeme yöntemidir. Hattınızla mobil ödeme yaptığınızda ödeme tutarı faturanıza yansıtılıyor. Böylece fatura döneminde harcamalarınızı ödersiniz. Ancak faturasız hat kullanıcısı iseniz yaptığınız harcamalar direkt olarak hattınıza yüklü olan liralardan düşüyor.

Mobil ödeme, günümüzde en fazla tercih edilen ödeme yöntemlerinden birisi haline geliyor. Mobil ödeme ile Google Play, App Store, Facebook, League of Legends ve n11 gibi çok sayıda üye iş yerinden alışveriş yapılabiliyor. Hatta burada bahsedilen yöntem Facebook’ta en fazla tercih edilen üç ödeme yönteminden birisi haline gelmiştir.

Kısacası Turkcell mobil ödeme, her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaya devam ediyor. Kullanıcılar, bu kolay ödeme yöntemi ile internette diledikleri gibi alışveriş yapabiliyor.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma
Turkcell Mobil Ödeme Kapatma

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Turkcell mobil ödeme kullanmak için öncelikle hattınızın mobil ödemeye açık olması gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra kullanım için size üç farklı seçenek sunuluyor. Bunlardan uygun olanları tercih ederek mobil ödeme yapmaya başlayabilirsiniz.

·         SMS

Herhangi bir internet sitesinden yapmış olduğunuz alışveriş için mobil ödemeyi tercih ettiğinizde öncelikle size bir SMS gelecektir. Gelen SMS’i EVET yazarak cevaplarsanız mobil ödemeniz onaylanır.

·         OTP (Tek Kullanımlık Şifre)

Kullanılan servisin OTP özelliğinin bulunması durumunda bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Öncelikle ekrana gelen sayfada telefon numarasını yazarak işlemi başlatın. Daha sonra ise size gönderilen tek kullanımlık şifreyi ilgili alana girerek ödemenizi yapabilirsiniz.

·         Mobil Uygulama

App Store ve Google Play gibi uygulama marketlerinde ödeme yöntemini mobil ödeme olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece buralardan yapacağınız harcamalar mobil ödeme ile ödenmiş olacaktır.

Turkcell mobil ödeme kullanımı genel hatları ile bu şekildedir. Günümüzde giderek yaygınlaşan mobil ödeme kontrollü kullanıldığında size büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak kontrolü kaybettiğinizde ay sonunda kötü bir sürprizle karşılaşmak mümkün oluyor.

Burada bilinmesi gereken hususlardan birisi de mobil ödeme bozdurma ile ilgilidir. Bilindiği gibi mobil ödeme bozdurma yaptığınız ödeme karşılığında size nakit ödemesi yapılmasıdır. Ancak bahsedilen işlem kesinlikle Turkcell garantisi altında yapılmıyor. Üstelik burada bahsedilen işlemi yapanların temel hedefi dolandırıcılıktır. Bundan dolayı kesinlikle mobil ödeme ile bozdurma işlemi yapmayı denemeyin.

İlginizi çekebilir: faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Turkcell mobil ödeme kullanmak için öncelikle hattınıza bu özelliği tanımlamanız gerekiyor. Hattımın mobil ödemeye açılmasını istiyorum diyorsanız bunun için kullanabileceğiniz iki farklı yol vardır. Hattınız mobil ödemeye aşağıdaki yöntemler ile açılabilir;

  • MOBİLODEME AC yazıp, 5522’ye kısa mesaj gönderin.
  • 0850 622 60 60 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile görüşerek mobil ödemeyi açtırabilirsiniz.

Turkcell mobil ödeme yöntemini kullanmak için yukarıda adımlardan bir tanesini kullanmanız yeterli oluyor. İşlem talebiniz kabul edildiğinde hattınızın mobil ödemeye açıldığında dair bir bilgilendirme mesajı alıyorsunuz. Böylece artık mobil ödeme yapmaya başlayabilirsiniz.

Burada bahsedilen yöntemler sadece bireysel hat kullanıcıları için geçerli oluyor. Eğer kurumsal hat kullanıyorsanız mobil ödeme konusunda şirket yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Kurumsal hatlar için izlenmesi gereken prosedür nispeten daha farklıdır.

Mobil ödeme yaparken size belli oranda bir limit belirlenir. Yeni faturalı hat kullanıcıları (90 gün altındaki kullanıcılar) için bu limit 35 TL’dir. Mobil ödeme limit; faturalı hat sahipleri için 250 TL, faturasız hat sahipleri için ise 360 TL’dir. Ancak faturasız hat sahibiyseniz TL bakiyenizi buna uygun olacak seviyede tutmanız gerektiğini unutmayın. Üye iş yerinde bu limitler dahilinde harcamalar yapabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz bu hizmetin bir ücreti bulunuyor. Üyelik bedelinin standart kullanımlarda 3 aylık ücreti 4,99 TL’dir. Premium kullanım ücreti ise 6,99 TL’dir.

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır
Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell mobil ödeme kapatma, SMS ve çağrı merkezi üzerinden yapılıyor. Hattınızı mobil ödemeye kapatmak için aşağıdaki yöntemlerden birisini tercih edebilirsiniz.

  • MOBILODEMEKAPAMA yazıp 5522’ye kısa mesaj gönderin.
  • 0850 622 60 60 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile görüşerek mobil ödemeyi kapatmak mümkündür.

Yapacağınız bu işlemlerin ardından hattınız mobil ödemeye kapalı hale geliyor. İşleminizin onaylandığına dair size bir bilgilendirme SMS’i gönderiliyor. Bu SMS’in ardından mobil ödeme kapatılıyor. Cep telefonu numarasıyla artık mobil ödeme yapmak istediğinizde bu isteğiniz reddedilecektir. Ayrıca akıllı telefondan uygulama marketleri için de mobil ödeme yapamayacaksınız.

Turkcel mobil ödeme nasıl kapatılır sorusunun cevabı genel hatları ile bu şekildedir. Detaylı bilgi için Turkcell çağrı merkezini arayarak görüşme yapabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu